Zobacz kto podpisał umowy na świadczenie usług medycznych

17

 

W związku z negocjowaniem przez lekarzy rodzinnych skupionych w Porozumieniu Zielonogórskim warunków umów na świadczenie podstawowej opieki zdrowotnej w 2015 r. na podstawie danych z Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie informujemy, że na dzień 30.12 2014 r. umowy na świadczenie usług medycznych na 2015 r. na obszarze Powiatu Tarnobrzeskiego podpisały nast. podmioty:


DOM – MED. – Gorzyce
PROF – MED. – Nowa Dęba
ANN –MED. – Nowa Dęba.


W przypadku niepodpisania umów przez pozostałych lekarzy rodzinnych, po dniu 1 stycznia 2015 r. w razie konieczności uzyskania porady lekarskiej można kierować się do szpitali:


-Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu, ul. Szpitalna 1
-Samodzielny Publiczny Zespól Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie – Szpital Powiatowy, ul M. Curie – Skłodowskiej 1 A w Nowej Dębie.

—————–

17 KOMENTARZE

 1. Czy te podmioty DOM, PROF, ANN i inne korzystają z własnego sprzętu medycznego? Własnych lokali, zatrudnionych pracowników? Czy to tylko zwykli najemni pracownicy? Lekarze powinni mieć obowiązkowo kasy fiskalne, zgłoszoną działalność gospodarczą i świadczyć usługi na wolnym rynku medycznym! Ciekawe, który wtedy by rozważał możliwość: pracować czy strajkować :)

  • Ale właśnie tak jest , lekarze ci mają zgłoszoną działalność gospodarczą , wynajmują lokale,zatrudniają pielęgniarki ewentualnie inna pomoc. Nie musza posiadać kas fiskalnych bowiem mają płaconą stawke kapitacyjną i ich przychód jest z góry wiadomy. To znaczy: mają płocone od każdego zapisanego pacjenta a nie od każdego przyjętego pacjenta. Np. lekarz mający 2500 zapisanych do siebie ludzi dostaje jakieś 10 zł średnio od tzw głowy:P

 2. Zrobili z lekarzy biznesmenów nakazując zakładanie prywatnych praktyk negocjujących kontrakty z NFZ-em, a teraz się dziwią, że lekarze walczą o swoje. Nikt nie chce dokładać do interesu. A i tak lekarze przyjmują pacjentów mimo zamkniętych gabinetów – wiem, bo sam dziś zostałem przyjęty przez tego niby „strajkującego” i wcale nie jest moim znajomym, po prostu do niego zadzwoniłem. Ja tam wierzę lekarzom!

  • ich popieram, najwyższa pora, by cały naród się obudził. Póki co ,tylko nawzajem się gryziemy,nawzajem skaczemy sobie do gardeł.

 3. Im nie chodzi o dobro pacjenta, im chodzi o dobre portfele.
  Powinni im wprowadzić kasy fiskalne,a pacjent powinien otrzymać fakturę którą może po zakończeniu roku rozliczyć w PIT.
  Tylko kasy fiskalne uzdrowią Służbę Zdrowia.

 4. Anonim- Zupełnie nie masz pojęcia o czym piszesz, co więcej dałeś się wmanipulować i wmówić sobie to co większość Tobie podobnych laików rozgłasza wszem i wobec!

 5. A co to takiego te PROF – MED. – Nowa Dęba i ANN –MED. – Nowa Dęba.Do kogo mam iśc z chorobą?czy ktoś to moze wyjaśnić?

 6. 3500 pacjentow
  stawka roczna za pacjenta 124 zl (proponowana obecnie) 139zl stawka proponowana przez PZ

  Rocznie 434000 zl (124zl rocznie na pacjenta)
  486500 zl (139zl rocznie na pacjenta)

  Kto z was zarobi 434000 brutto ? Moze tak ktora jednoosobowa firma zarobi tyle brutto.
  Mozna przyjac ze 20% pacjentow leczy sie regularnie tj. odwiedza lekarza 2x w mcu.

 7. Wszyscy liczymy ile rocznie przypada na pacjenta i ile razy w miesiącu chodzi do lekarza.Zapominamy o poniesionych kosztach na badania,skierowania itp.Proszę sobie podliczyć ile płacimy za badania idąc prywatnie.Tak już jest jeden korzysta z pieniędzy drugiego, a z trzeciego zostaje całość i to jest dochód.Proszę policzyć koszty utrzymania gabinetu i personelu pomocniczego itp.Dziękuję i pozdrawiam

  • Srednio wychodzi 36 tys zl na mc na utrzymanie gabinetu, badania podstawowe (gdzie te podstawowe nie przekraczaja 30zl z tego co pamietam)

   Wiec niech zostanie z 15 tys zl brutto z samego NFZ to mało ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here