BILANS ZDARZEŃ DROGOWYCH

0

W tym tygodniu, policjanci interweniowali na miejscach wielu zdarzeń drogowych, do jakich doszło na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu wsiedli za kierownicę pojazdu. Interweniowali na miejscu 4 kolizji drogowych. Mundurowi kolejny już raz apelują do kierowców o zachowanie ostrożności w czasie jazdy i podczas parkowania.

Policjanci systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, sprawdzają stan trzeźwości, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

Wczoraj po godz. 23, w Nowej Dębie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda fokusa. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego zanim wsiadł za kierownicę pojazdu pił alkohol. Badanie urządzeniem wykazało 0, 58 promila alkoholu w organizmie. Kierowca forda stracił prawo jazdy. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

W poniedziałek po godz. 16, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 985 w gminie Baranów Sandomierski. Ustalono, że 63- letni mężczyzna kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Opel, doprowadzając do zderzenia. 63-latek za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych oraz 12 punktami karnymi.

Również w tym dniu przed godz. 17, policjanci interweniowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło w Grębowie w powiecie tarnobrzeskim. Ustalono, że 66-letni kierowca toyoty podczas manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego zderzył się z tym pojazdem, w momencie, gdy kierowca rozpoczął manewr skrętu w lewo. Obaj kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here