CHMIELÓW: POLICJANCI ROZMAWIALI Z UCZNIAMI O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI

2

Policjanci uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Chmielowie w gminie Nowa Dęba. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i cyberprzemocy.

Wczoraj, policjanci uczestniczyli w spotkaniu z uczniami klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Chmielowie w gminie Nowa Dęba. Podczas spotkania, stróże prawa informowali młodzież o zagrożeniach płynących z sieci internetowej. Na podanych przykładach omówili przejawy cyberprzemocy oraz różnice między „tradycyjną” przemocą, a tą z użyciem internetu i telefonów komórkowych.

Mundurowi wyjaśniali, dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz przedstawiali zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich do wieku, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje. Aby zapobiec niepożądanym sytuacjom, policjanci rozmawiali z uczniami o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu.

Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed przesyłaniem osobom nieznajomym zdjęć i filmów, a także informacji, które ktoś mógłby wykorzystać do popełnienia przestępstwa.

Policjanci liczą na to, że rady, których udzielili młodym ludziom sprawią, że korzystanie przez nich z sieci będzie bezpieczne i przyjemne.

2 KOMENTARZE

    • Są ważniejsze rzeczy niż parkowanie w niedozwolonych miejscach.
      A jeśli chodzi o bezpieczeństwo w sieci, od tego są nauczyciele informatyki. Wyrzucić klechy i pingwinki i dewotki z katechezy i zatrudnić światłych ludzi a nie utrzymywać ciemnotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here