DEZAMET: KOLEJNE UMOWY NA DOSTAWĘ AMUNICJI PODPISANE

0

Początkiem lipca 2022 roku Zakłady Metalowe Dezamet S.A. zawarły z Agencją Uzbrojenia kolejne umowy na dostawę 60mm naboi moździerzowych z pociskiem odłamkowym O-LM60, z pociskiem oświetlającym S-LM60 oraz 40×46 mm naboi ćwiczebnych NGC-N. Łączna ilość amunicji, jaką dostarczy spółka zbrojeniowa z Nowej Dęby w ramach realizacji tych dwóch kontraktów wynosi kilkadziesiąt tysięcy szt.

60 mm nabój moździerzowy z pociskiem odłamkowym przeznaczony jest do rażenia siły żywej, środków ogniowych, punktów dowódczo – obserwacyjnych, nieopancerzonego sprzętu wojskowego oraz burzenia lekkich umocnień polowych. 60 mm nabój moździerzowy z pociskiem oświetlającym przeznaczony jest do oświetlania terenu w rejonie celu oraz obiektów i ugrupowań nieprzyjaciela, pojedynczo lub kilkoma pociskami. Natomiast naboje NGC-N służą do szkolenia żołnierzy w zakresie posługiwania się 40 mm granatnikiem i 40 mm amunicją granatnikową. Działanie błyskowo – dymne inicjowane jest w wyniku uderzenia pocisku w przeszkodę lub teren. Dzięki temu możliwa jest ocena wyników strzelania.

Zamówiony przez Agencję Uzbrojenia asortyment posłuży w głównej mierze do szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w zakresie obsługi 60 mm moździerzy i 40 mm granatników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here