Dodatkowy nabór do podkarpackich Terytorialsów

33
Źródło: WOT Media

Ruszył dodatkowy i ostatni w tym roku termin rekrutacji do podkarpackich terytorialsów. Chętni do podjęcia wyzwania już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. Szkolenie podstawowe rozpocznie się
18 grudnia.

Ostatnie powołanie w tym roku ukierunkowane jest na wszystkie bataliony lekkiej piechoty
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szkolenie odbywać się będzie w trybie weekendowym. Wcielenie skierowane jest w szczególności do osób, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w zajęciach prowadzonych jednym ciągiem przez 16 dni. 18 grudnia rozpocznie się zatem szkolenie podstawowe w formie 8×2 dla osób, które do tej pory nie miały styczności z wojskiem i 8-dniowe wyrównawcze, czyli 4×2 dla żołnierzy rezerwy. Zajęcia  będą prowadzone weekendowo w soboty i niedziele.

Dla kandydatów czasu na zgłoszenie jest już niewiele, dlatego nie ma na co czekać i warto wykonać ten pierwszy krok. Ochotnicy przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej opcji, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu. Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

***

O powołanie do Wojska Polskiego może ubiegać się każda osoba, która:

– ukończyła 18 lat

– posiada obywatelstwo polskie

– nie była karana za przestępstwa umyślne

– posiada dobrą sprawność psychofizyczną

– nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz w Przemyślu. Dowódcą brygady jest płk Michał Małyska.

33 KOMENTARZE

 1. Dziś byłem świadkiem jak dwie policjantki zamaskowane tak , by ich nie rozpoznać ( jedna z nich , ta co mandat pisała miała bogatą biżuterię na palcach )złapały w sklepie Groszek przestępcę.Coz za spektakularny sukces panie policjantki !!! Hańba wam

 2. Jeśli za brak maseczki, to wielkie brawa, a tobie „ja” życzę żebyś na własnej skórze doświadczył działania respiratora. Pozdrawiam.

  • Idziesz do sklepu. Po drodze mijasz sąsiada. Zmierzacie do tego samego sklepu. Idziecie całą drogę razem, rozmawiacie, bez maseczek. Wchodzicie do sklepu, zakładacie maseczki, stoicie we dwóch w kolejce. Gdzie sens i logika? Przez drogę wirus nie zaraża, a robi to tylko w sklepie? Dziwna sprawa :)

   I tak samo dalej, idziesz do sklepu. Na chodniku mijasz całkiem przypadkowych sobie ludzi. Nie macie maseczek. Zakładacie przed sklepem. Kotłujecie się w tłumie, stoicie w kolejkach, wychodzicie, mijacie się, oddychacie tym samym powietrzem i wirusa wtedy nie ma :)

   Wyjaśnij mi ten „fenomen”.

 3. Maska to kiedyś symbol niewolnictwa , zbrodniarzy i skazanych ludzi .
  lWpisy powyżej świadczą jedynie o wielkim dyletanctwie nie tylko z zakresu historii, ale też biologii i tzw. wiedzy ogólnej. Douczcie się Państwo , a potem wyrażajcie może swoje opinie.Czym może człowiek zdrowy zarażać, no czym ???.A za serdeczne życzenia bym zachorowała co prawda nie dziękuję lecz życzę z serca temu człowiekowi dużo , dużo zdrowia
  oraz wszelkiej pomyślności .

 4. Od początku roku polska waluta straciła wobec dolara ponad 10 proc. Dziękujemy ci Ojcze nasz za Nowy Ład i Porządek….

 5. Powiem tak, o zdrowie trzeba dbać, ale gdzie w tym wszystkim logika?

  Macie pretensje, że ktoś w sklepie nie ma maski, ale jeśli z tą samą osobą pokonujecie drogę do sklepu to wszystko spoko, nie? Nawet zagadacie, ukłonicie się, podacie rękę, ale w sklepie zmieniacie narrację. Dlaczego? O co chodzi w tym burdelu? Gdzie sens i logika? Jak idziecie do sklepu to wirusa nie ma? On „atakuje” tylko w sklepach i skupiskach ludzkich większych niż 3 osoby? :) Serio? Ogarnijcie się ludzie. Propaganda tak wam wjechała na dyszel, że nie jesteście w stanie zobaczyć jak jesteście oszukiwani, a na domiar złego skoczycie w ogień za tych, którzy taki porządek zgotowali. Porażka rodzaju ludzkiego, że dał się zdusić do parteru. Przykre.

  • Mówi się „propaganda wjechała na dekiel”, a nie „propaganda wjechała na dyszel”, Lasowiaku, który mając pewnie ok. 50-60 lat, próbujesz udawać tutaj 30-latka.

   Precz z komuną. Niech żyje ks. Tadeusz, który nie kłania się Broniatowskim, Różańskim i innym „geniuszom strategii”, którym właśnie historia ściągnęła majtki.

  • Dyszel to ichni dekiel :)

   „Precz z komuną”, powiadasz? A na kogo głosowałeś w ostatnich „wyborach”? :)

 6. Logiczny Tadeuszu jeżeli w tym sklepie będziesz tylko z tym znajomym to możecie robić wszystko ,przytulać się ,całować itp. Jednak w sklepach jest więcej ludzi ,są pracownicy i założenie tej maseczki chyba nie jest jakimś heroicznym czynem ..Jeżeli dzięki temu uratowane by było choć jedno życie to już jest sukces (bo ten znajomy mógł podrzucić wirusa). Naprawdę nie rozumie dlaczego dla tych ludzi takim bohaterstwem jest nie założenie maseczki, nie szczepienie się, wszystkich proponuje przenieś na granicę z Białorusią, nich tam się wykazują odwagą.

  • Ale Ty masz świadomość, że idąc chodnikiem oddychasz powietrzem wydychanym przez osoby, które mogą być „chore” zwłaszcza, że maseczek nie trzeba nosić na zewnątrz? Wirus zaraża tylko w przestrzeniach zamkniętych? Jakże to możliwe :) Jesteś w stanie wyjaśnić ten fenomen? :)

   Tak jak już mówiłem. Nie znam kogoś. Idę chodnikiem do sklepu tak samo jak inni ludzie. Mijamy się, rozmawiamy, nie mamy maseczek, wirus się nas nie ima, nie jest „groźny”, ale wchodząc do sklepu możemy już go „załapać” mimo, że po wyjściu ze sklepu mijasz dokładnie te same osoby, które przypominam, to ważne, maseczek na twarzy już nie mają :)

   Gdzie sens i logika?

   Całujesz się i przytulasz się ze znajomym? Takie szczegóły proponuję zachować dla siebie, gdyż nikogo to nie interesuje. Zwyczajnie nie zrozumiałeś mojej poprzedniej wrzutki i celowo chcesz mnie ośmieszyć, co Ci się nie uda :) BESOS

 7. A czemu te policjantki nie pójdą do kościoła w niedzielę posprawdzać czy ludzie mają maski ???? Tam mają zakaz wejścia ??? Przecież tam też trzeba mieć kaganiec na twarzy

 8. Drogi logiczny Tadeuszu nie obrażaj się tak od razu. Sam się ośmieszasz, bo z twoich, pełnych patosu wywodów, wynika , że maseczki powinniśmy nosić także w otwartych przestrzeniach, co raczej nie spodoba się twoim współwyznawcą. Poza tym nie wiem co masz do przytulania się i całowania, chyba jakieś kudłate myśli. Nie sil się też na odpisywanie, bo dyskusja z takimi osobami nie ma sensu, po prostu „nie chce mi się z Tobą gadać”.

  • Jesteś w błędzie. Moje wywody miały na celu pokazanie, że nie ma sensu w noszeniu maseczek w zamkniętych pomieszczeniach :)

  • #Tadeusz Imperator I Toruński
   Licznik Grodzkiego 249 dni blokowane jest głosowanie ws. immunitetu.
   Licznik Tuska 107 km/h w obszarze zabudowanym.

  • @Rudy folksdojcz na białym koniu,

   masz Ty rozum i godność człowieka? Wydaje mi się, że nie :) Ktoś Ci coś powiedział i chcesz to widzieć :) Ale ja zadam Ci kilka pytań :)

   1) Przypomnij mi od ilu lat PiS ma większość? Ile to już lat? 5? 6? I nadal typowi nie są w stanie postawić zarzutów? :) Skąd ta „opieszałość”? Wyjaśnij nam to :) Śmiejesz się z Grodzkiego, a prawda jest taka, że śmieszni są ci, którzy go osłaniają vide PiS nie robiący z tą sprawą nic od pięciu lat :) Dlaczego z tego się nie śmiejesz?
   2) Tusk jaki jest taki jest, można go nie lubić, ale przynajmniej ma jaja i mówi, że tak było i poddaje się pod osąd sądu, a przypomnij sobie, co się działo, gdy kawalkada premier Szydło w jechała w sejczaka :) Oni niewinni, nic nie zrobili, ależ skąd, a po dziś dzień gnębią Bogu ducha winnego chłopaka :)

   Sorry, ale ja już wolę Tuska, który jak każdy ma coś za uszami, ale w momencie krytycznym ma odwagę cywilną, by wyjść na mównicę i powiedzieć, „tak, zrobiłem to”, a nie że coś kręci i próbuje zrzucić odpowiedzialność na innych jak ci z pisu :)

   Rozkmiń sobie o ile jesteś w stanie, oczywiście :) BESOS

 9. O durny narodzie – który zmarnowałeś okres nauczania w szkole powszechnej. Wystarczy sprawdzić na Wikipedii rozmiar splotu tkaniny na maseczki i porównać z wielkością wirusa i bakterii – żeby stwierdzić że ta masoneczka zatrzyma bakterie, ale dla wirusa jest tym samym co siatka ogrodzeniowa na komary – po prostu nie działa.

 10. 1. Preparaty zwane szczepionkami – są zarejestrowane w spisie farmaceutyków jako wyroby medyczne – czyli tak jak wata lub „Pozitivum”. To nawet lekiem nie jest.
  2.Gibraltar 99,89% zaszczepionych i najwyższy wskaźnik zakażeń w Europie – wniosek – to zaszczepieni zarażają.
  3.Przeczytajcie sobie o tym co ujawniła pielęgniarka z Lublany o podziale i adresowaniu poszczególnych ampułek szczypawki do konkretnych osób (np. Politycy i celebryci dostają Placebo, a reszta ???????)

 11. Anonim w ramach miłości do niego mógłby dorzucić od siebie ten swój roztrząsacz obornika. Tyle że broń biologiczna nie jest akceptowana…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here