Pijany rowerzysta z Jadachów dostał 2500 zł mandatu

8

Minionej doby, policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów, którzy wcześniej pili alkohol. Jeden z nich kierował jednośladem w stanie nietrzeźwości i został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych, natomiast drugi za jazdę po użyciu alkoholu został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu czy rowerzysta. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej dla nietrzeźwych użytkowników dróg.

Wczoraj po godz. 8, policjanci ruchu drogowego w miejscowości Jadachy (gmina Nowa Dęba), zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego mężczyznę, kierującego rowerem. Sposób jazdy rowerzysty sugerował, że może on być pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości mieszkaniec gminy Nowa Dęba, został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

Tego dnia po godz. 14, funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miasta Gorzyce, zwrócili uwagę na rowerzystę, który jechał ul. Sandomierską. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 57-letni mężczyzna kieruje po alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało w jego organizmie 0,5 promila alkoholu. Kierujący jednośladem został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych.

Przypomnijmy. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości (czyli powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) grozi mandat w wysokości 2 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie po użyciu alkoholu (czyli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie) stróże prawa mogą nałożyć mandat w wysokości 1 000 złotych.

/Policja

8 KOMENTARZE

  1. Kasa na rozdawnictwo i wszystko darmowe dla uchodźców musi się zgadzać. Strach teraz z domu wyjść bo za wszystko kary 3 razy wyższe od zarobków. Powaliło do reszty tych osłów w sejmie. Człowiek nie siada do auta jak dzień wcześniej miał zakrapianą imprezę, tylko rowerem jedzie i tak 2 500zł! Bandyterka.

    • Nie można. Nawet na wrotkach jak jedziesz grozi ci 2500 zł mandatu za jazdę po alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here