Podsumowanie działań „Trzeźwość”

0
Fot. Policja

Tarnobrzescy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań, funkcjonariusze skontrolowali blisko 700 kierujących. Niestety, spośród wszystkich kontrolowanych, 2 wykazało się brakiem odpowiedzialności. Prowadziło pojazd, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

W piątek i w poniedziałek, tarnobrzescy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego. Sprawdzili stan trzeźwości 694 kierujących. Podczas działań ujawnili 2 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

  • Wczoraj po godz. 19, w miejscowości Marki w gminie Baranów Sandomierski, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Okazało się  40-latek, kierujący jednośladem był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 2,44 promila alkoholu w jego organizmie. Podczas prowadzonej kontroli, wyszło na jaw, że motorowerzysta posługuje się tablicą rejestracyjną przypisaną do innego pojazdu mechanicznego. Za popełnione przestępstwa 40-latek będzie odpowiadał przed sądem.
  • Blisko 2 promile alkoholu w organizmie, miał 63-letni kierowca opla astry, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Okazało się, że kilka minut wcześniej, mężczyzna mijając osobowego citroena, niezachował szczególnych środków ostrożności i doprowadził do zerwania mu lusterka zewnętrznego. 63-letni kierowca stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.