Program 100 obwodnic. Wiceminister infrastruktury: nie ma środków na pełną realizację

23
Zdjęcie z konsultacji społecznych dotyczących budowy obwodnicy Nowej Dęby

Po weryfikacji kosztów okazało się, że przewidziane na realizację programu „stu obwodnic” środki są niewystarczające – przekazał podczas konferencji prasowej w Opolu wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz.

Przechodzimy etap weryfikacji wszystkich programów, które w ostatnich latach były uruchomione, nie zawsze w racjonalny sposób – często decyzje co do dużych inwestycji infrastrukturalnych były dyktowane decyzjami politycznymi. (…) Lista stu obwodnic, rozrosła się do ponad 150, a już dzisiaj wiadomo, że przewidziane nawet na te sto obwodnic środki w wysokości 28 mld, są niewystarczające. Można obiecywać dużo i w ostatnich latach było to widocznym zjawiskiem, drugie to fizycznie realizować – powiedział wiceminister.

23 KOMENTARZE

 1. Od początku wam mówiłem, że zobaczycie obwodnice jak świnia niebo. Najpierw miała być obwodnica Nowej Dęby i to by pewnie jeszcze przeszło. Ale jak wójt zaczął ku uciesze ludu dokładać obwodnicę Tarnowskiej Woli i to aż od Jadachów, a potem doszła do tego obwodnica Majdanu Królewskiego, to każdy kto ma odrobinę oleju w głowie, musiał zrozumieć że to cyrk a nie poważny projekt. Z planowanych 6 km obwodnicy zrobiło się 20 km :D I tak w każdej ze 100 obiecanych obwodnic. Długo będę wspominał jak skakaliście sobie do gardeł który wariant obiecanej obwodnicy wybrać i że ten najdłuższy i najdroższy będzie najlepszy :D

 2. W tvp info mówili z 3-4 lata temu , że najmniej zarabiający nauczyciel ma 8 tys. na ręke – to jak się dziwić że pieniędzy nie ma . Pielęgniarki po 6-7 , kontrolerzy lotów po 40tys , sprzątaczki po 3-4 , kasjerki po 5-6 . Tylko wśród posłów i w spółkach skarbu państwa bida aż piszczała

 3. PO glosowaniu do trzeciej nad ranem wiadomo bylo, ze kasy zabraknie PLATWORMERSOM nie tylko na obwodnice! Nawet na jedna im nie wystarczy!!!

  • Pieniędzy trzeba szukać po wszelakich fundacjach, spółkach i dotacjach finansowanych przez pisiorow.

 4. Do Anona
  Przynajmniej Pisiorski rząd robił dla obywateli powiedzmy że ty i twoja rodzina nie korzystała z tego z rozdawnictwa 500+ oraz 13 i 14.
  A Platforma nie dość że nie da to i zabierze

 5. A my ze szwagrem już uruchomilim nasze cysterny i zaczynamy na nowo paliwo wwozić i wywozić z kraju. Wiecie jaki jest chajs z lewego vatu? :D

 6. morawiecki , sasin, suski, rydzyk i reszta tej nienażartej hołoty byli niezłymi nauczycielami…

 7. Gdzie jest minister Warchoł? Był tu na tym portalu co drugi dzień. A teraz go ni ma. Nie interesuje sie politykom, ale tego nie rozumiem. Był chłop, nie ma chłopa. Z twarzy nawet sympatyczny. Ciekaw jestem jak sobie radzą nasi radni i przewodniczący w obliczu tej straty. Ja bym się nie podniósł po czymś takim. Ktos mi wytlumaczy?

 8. Jakoś do tej pory nie brakowało, ale teraz po 8 latach zaczyna się tak jak było za rządów PO I PSL .JAK BYLA KAMPANIA TO MIELI NA WSZYSTO NAWET TE Z UNI A TU NIC .CHYBA POLOWA POLSKI NIE ZAUWAŻYŁA CO SIĘ ZMIENILO W NASZYM KRAJU .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here