POLICYJNE DZIAŁANIA „TRZEŹWY PORANEK”

7

Alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Każdy kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dziś na Podkarpaciu prowadzone są działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”

Podkarpaccy policjanci wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzą dziś działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. W wyznaczonych punktach policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierowców. Prowadzone działania polegać będą na eliminowaniu z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia, czyli nietrzeźwych kierowców. Policyjna akcja rozpocznie się o godz. 5 i potrwa do godz. 13.

Policjanci apelują, do wszystkich, którzy widząc, że nietrzeźwy chce kierować, by nie pozwolili mu na to! Uniemożliwiając jazdę „pijanemu” kierowcy chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale i tych, których może spotkać na swojej drodze.

7 KOMENTARZE

 1. Pisanie, że alkohol jest główną przyczyną zdarzeń drogowych jest nieprawdą.Nie wiem skąd takie rewelacje i kto jest ich autorem, dla jasności nie pochwalam tego typu zachowań, jednak myślę, że jest to powielanie pewnego stereotypu, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

  • Masz rację kolego, oczywiście wmawia nam się, że wszystko wina alkoholu, jednak promil kierowców jeżdżących „narąbanych” jest baardzo znikomy i odbębnianie sukcesu policji przy tego typu akcjach to w większości ludzie na lekkim kacu lub 'pijani’ na rowerach.

   Prawdziwym zagrożeniem są debile bez wyobraźni zapierdzielający stówą po mieście i okolicach – przy pasach, ludziach, rowerzystach..o tym oczywiście mało się mówi, bo najgorsze zło to alkohol czy 0,1 g trawki w kieszeni małolata.
   Tydzień temu przez takiego idiotę co ledwo zdał prawko zginął młody chłopak. Bo on oczywiście musiał zapierdalać po mieście pewnie ze stówę co najmniej.
   Wiem że trudniej zrobić coś z takimi ludźmi niż z gościem który wczoraj strzelił 5 piwek i miał z rana pecha no ale..

 2. Jak to jest, że ja w ciągu 15 minut mógłbym zabrać kilku zasrańcom prawo jazdy za prędkość, a nasza policja tego nie widzi i urządza tego typu akcje. W Niemczech pijesz 1 piwo i na legalu jedziesz bo taka dawka jest dopuszczalna. Czyli większość łapanych przestępców tzw. „wczorajszych” właśnie tyle ma we krwi z rana. Nie chodzi o to żeby ich usprawiedliwiać ale dążę do tego żeby raczej zająć się piratami drogowymi
  Opis drogowego potencjalnego zabójcy:
  – 18 do 25 lat życia
  – łysy łeb
  – gacie wiszące do kolan
  – posiadacz trzydziestoletniego bmw
  – brak własnych dzieci
  – pusto we łbie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here