Rusza akcja „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”

2
Fot. Policja

Tarnobrzescy policjanci w ramach kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” prowadzili kontrole pojazdów pod kątem ich prawidłowego oświetlenia. Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia tj. żarówek, lamp oraz ustawienie świateł. Wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach w sobotę, 18 listopada i 9 grudnia br. Akcja potrwa do 15 grudnia 2023 roku.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu włączyli się z ogólnopolską kampanię „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE  BEZPIECZEŃSTWO”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które znacząco wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze, czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Skutkiem niesprawnego oświetlenia może byc oślepianie innych uczestników ruchu, niedostateczne doświetlenie drogi poprzez niewłaściwe ustawienie wysokości świateł, nieprawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła.

Sprawdzenia zaplanowano jeszcze w dniach 18 listopada i 9 grudnia br. Zainteresowanym pomoże aplikacja Yanosik, która „doprowadzi” kierowcę do najbliższej stacji kontroli wspierającej kampanię ( kierowcy otrzymają SMS-a o treści: „darmowe sprawdzanie świateł” ).

Na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów:

  • Tarnobrzeg – Stacja Kontroli Pojazdów REDCAR ul. Sienkiewicza 90,
  • Nowa Dęba – Firma Usługowo- Handlowa Bajor Marcin – Marek Tomasz S.C. ul. Ks. Łagockiego 119.

2 KOMENTARZE

  1. A tak naprawdę, jak mi jeden z nich powiedział, to że nikt tego nie sprawdza na drodze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here