SCHRON NA PLANTACH? BURMISTRZ SZUKA PROJEKTANTA

42

Gmina Nowa Dęba otworzyła oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej miejsca ukrycia typu U2 na placu mjr. Jana Gryczmana.

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym wpłynęły cztery oferty. Najniższą cenę zaproponowała rzeszowska firma **ZAPROJEKTOWANE Sp. z o.o.** – **290 000 zł brutto**. Pozostałe oferty wynoszą od 387 000 zł do 562 725 zł.

O co chodzi w przetargu?

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej miejsca ukrycia kategorii U2– budowli ochronnej przeznaczonej dla ludności cywilnej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obiekty tego typu mają zapewniać ochronę przed falą uderzeniową, odłamkami, ostrzałem z broni małokalibrowej oraz promieniowaniem gamma w przypadku skażenia radioaktywnego.

Lokalizacja na placu mjr. Jana Gryczmana (tzw. plantach) jest elementem szerszych działań gminy w zakresie zwiększania odporności na zagrożenia.

Co dalej?

Burmistrz Wiesław Ordon poinformował o otwarciu ofert. W najbliższych tygodniach gmina dokona oceny złożonych propozycji pod względem formalnym i merytorycznym, a następnie wybierze wykonawcę dokumentacji.

Szczegóły dotyczące parametrów przyszłego obiektu oraz harmonogramu prac poznamy po wyborze projektanta.

42 KOMENTARZE

  1. A istniejące bunkry kisną i wszyscy mają to gdzieś. Zamiast je wyremontować to lepiej najpierw robić wizualizacje o projekty nowych. Klasyka.

    • Załóżmy, że przestaną kisnąć po ewentualnym remoncie. Ile osób znajdzie w nich schronienie nich zmieści?

    • Do Trex: Dużo. Nie znasz się to nie pisz. Pod LO też są „piwnice”. Na podwórkach JP2 i Krasickiego oraz w lasku. Dolny kościół na górce też był pod coś projektowany ale mało kto o tym wie. Nic nie wiesz ale już wiesz że na rysunku Ordona który nigdy nie będzie wcielony w życie będzie lepiej.

    • Ej Trex, jak będzie zagrożenie to szybciej i bezpieczniej zbiec do bunkru w piwnicy niż biec pod ostrzałem dronów na planty, prawda? Prawda?

  2. Mamy już wizualizacje i koncepcję osiedla na niżańskiej, basenu, przychodni, hali w Tarnowskiej i wiele innych pięknych rysunków. Rysunku bunkru w tej kolekcji nikt się nie spodziewał. A że wszystko zostanie na papierze to juz nikogo nie obchodzi. Projektant zarobi i to jest najważniejsze.

    • to moze niech burmistrz narysuje lotnisko miedzynarodowe i metro, metro mogloby byc jako schron linia 1 od urzedu miasta do domu kosmity linia druga siwy proboszcz z gorki-biuro pisu-lidl i trzecia nowa remiza pks cmentarz

  3. Jestem tak stary że pamiętam wizualizacje małpiego gaju na diabelskiej górce. Serio! Takie coś też zlecili z 15 lat temu i do dzisiaj gnije w szufladzie

    • a to na podstawie tej wizualizacji funkcjonuje nasza rada miasta? bo to w sumie taki malpi gaj

  4. Burmistrz Ordon niech się zajmie bieżącymi sprawami miasta, np. remontem chodników w całym mieście! Jak zawyje syrena alarmowa to zanim dobiegnę do schronu na Plantach to wcześniej połamie sobie nogi, ręce i zęby wybije biegnąc po chodniku koło Busia, apteki różanej czy wzdłuż Jana Pawła II, nie wspominając o podwórkach!!!! Bezpieczniej będzie mi zejść do piwnicy,albo spieprzyć do lasu niż chronić się w ORDONOWYM SCHROniE, który przed oddaniem do użytku będzie przeciekał, ściany z żelbetu zaczną pękać jak murki na Plantach, ledowe paski może będą świecić może nie, chyba że się w nie kopnie to może zaświecą,60 kilogramowy stojak na rower przymocowany na jedną śrubę do płyty granitowej jak na Plantach czy w parku, jak schody do SOK po remoncie do remontu, jak przeciekający budynek SOSiR, jak ścieżki nad Zalewem….. lista porażek jest długa! Najważniejsze że klimatyzacja biedzie w urzędzie za 15 tys w kolejnych pomieszczeniach w których nikt nie pracuje!!! Wstyd i Hańba panie Ordon !!!!

  5. Czy mieszkańcy Nowej Dęby mają świadomość że oto powstaje za ich podatki kolejny projekt który nigdy nie doczeka się realizacji? Oni kupują te projekty, wrzucają na Facebook wizualizacje jak to będzie pięknie wyglądać, zbierają wasze lajki a potem wasze głosy w wyborach i wszystko na nic a wy się na to nabieracie. Teraz będziecie się licytować czy na obrazku ma być 200 miejsc parkingowych podziemnych czy 1000. Metro niech wam zaprojektuje. Jak będzie zagrożenie to się tam będziemy chować. Tyle to wszystko warte. Szkoda naszych pieniędzy.

  6. jednego bloku przez 20 lat ten burmistrz nie zbudował, teraz mówi że zbuduje osiedle niżańska, bunkry, basen, przychodnie itp.

  7. Jestem za tym aby w Nowej Dębie zaprojektować bo przecież nie budować: tor formuły1, skocznie narciarską i Wiszące Ogrody.

  8. Bunkry buduje się w lesie a nie pod wybetonowanym placem!!! MIESZKAŃCY Nowej Dęby do lasu mają 3 minuty biegiem. Oni chcą pod betonozą bo będzie okazja zlikwidować betonplatz i na wierzch ziemię zamówić. Na środku ratusz i gra gitara.

  9. Z istniejących kilkunastu schronów na terenie osiedla burmistrz i cała ta jego obrona cywilna , przez te wszystkie lata nie potrafiła zadbać i utrzymać w stanie spełniającym funkcję schronu choćby jednego jedynego schronu. Za po Rene to będzie tak jak z tymi blokami budowanymi przez niego- może ktoś wrzucił ten filmik jak łordon łopatę wbija pod budowę nowego bloku na terenach pod diabelską górką.

    • zmentzony, wszyscy widza jak jestes w pierwszym rzedzie zawsze na wszelakich spotkaniach i imprezach tych nomen omen wlodarzy, wiec mow za siebie, bo jak sa wybory to pierwszy lecisz z jezorem na wierzchu, zeby oddac na nich glos…. tyle w temacie

  10. Wiesiek już korty zbudował na których od samego początku nie dało się grać a teraz zabiera się za schrony. To będzie zbiorowa mogiła a nie schron.

  11. Już widzę jak w sytuacji kryzysowej emerytka zbiega z 2 piętra na 1 Maja i biegnie do ordonowego bunkra na planty. Trzeba nie mieć wyobraźni by wymyślić coś takiego jak schrony na plantach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here