Stracił „prawko” za prędkość

0
Fot. Policja

Policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Jak się okazało, jeden z nich był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 24-latka blisko promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy na kilka lat.

Wciąż na drogach powiatu tarnobrzeskiego nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Przykładem są dwaj kierowcy, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Jeden z nich wsiadł za kierownicę pojazdu, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

W sobotę, w Alfredówce w gminie Nowa Dęba, policjanci ruchu drogowego dokonywali pomiarów prędkości pojazdów. O godz. 18, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę mazdy, który znacznie przekroczył limit prędkości. 21-letni mężczyzna, jechał z prędkością 125 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za brawurową jazdę, mieszkaniec gminy Majdan Królewski, stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here