Straż Pożarna w Urzędzie Miasta. Co naprawdę się wydarzyło?

19

Prawdziwą sensację wzbudziła wieczorna wizyta strażaków w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba. Mieszkańcy okolicznych bloków czuli smród spalenizny, ale nigdzie nie było widać płomieni. Co takiego wydarzyło się przy ulicy Rzeszowskiej 3?

17 czerwca o godz. 20:15 Stanowisko Kierowania KM PSP w Tarnobrzegu otrzymało zgłoszenie o zadymieniu na terenie miasta Nowa Dęba oraz o załączeniu się czujki dymowej w budynku Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba. Jak informuje brygadier Jacek Widuch, po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na zewnątrz budynku czuć swąd z nieznanego źródła. Nadzór budynku poinformował o załączeniu się czujki dymowej na klatce schodowej. Zewnętrzne rozpoznanie budynku nie wykazało objawów pożaru. Wraz z nadzorcami budynku sprawdzono pomieszczenia na wszystkich kondygnacjach, co również nie potwierdziło istnienia pożaru. Strażacy dokonali pomiaru czujnikiem wielogazowym, który nie wykaz substancji niebezpiecznych. Załączenie czujników prawdopodobnie nastąpiło w wyniku zaciągnięcia z zewnątrz dymu niewiadomego pochodzenia. Działania zakończyły się o godz. 21:00.

W interwencji uczestniczył 1 zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie – 4 strażaków.

19 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem to na poligonie coś odpalili. Ewidentne było czuć jakiś proch. Cała Deba była w dymie. Napewno do zdrowych dla nas mieszkańców ten dym nie nalezal

 2. I kolejne zdarzenie na rondzie Kościuszki /Krasickiego/Konopnickiej. Rondo miało ułatwić ruch. As tali się przyczyną częstych kolizjui. Gratulacje dla pomysłodawców i wykonawców.

  • W jaki sposób rondo spowodowało to zdarzenie? Skąd pewność że na skrzyżowaniu by nie doszło do gorszego w skutkach. Ktoś się niezastosowal do przepisów to jest przyczyną.

  • Wiele razy było pisane , że to rondo jest bublem projektowym i wykonawczym. I jak na razie nikogo to nie rusza. Może któryś z Panów Radnych się zainteresuje ?

 3. Szanowny Anonimie. W skali tygodnia jest kilka zdarzeń. Nie wszystkie kończą się spektakularnie. Rondo jest ewidentnym bublem. Potwierdza to namalowanie czerwonych pasów zwalniających.

 4. co to za język „czujka się załączyła”? nie mogła się ta czujka po prostu włączyć, tak samo jak włącza się alarm..

 5. Sprawa jest prosta, a szukacie nie wiadomo czego. Rozpalili piec w piekarni SPOŁEM i widać i czuć było wszędzie. Pogoda nie pozwoliła by szedł w górę. Przecież wystarczyło się wtedy rozglądnąć i sprawa była jasna, ale jak widać nie dla wszystkich. Nie pierwszy raz piekarnia dała czadu i to dosłownie.
  Pozdrowienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here