Straż wzywamy po nowemu: 112 zamiast 998

6

Dzwoniąc pod numer 998 nie połączymy się już ze Stanowiskiem Kierowania  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu – poinformował uczestników ostatniego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Marian Róg, Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu. Zgłoszenia na numer alarmowy od mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego są automatycznie przekierowywane do operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie. Najlepiej więc dzwonić od razu na numer alarmowy 112.

Dzieje się tak dlatego, że numer alarmowy 998 zostaje w całym kraju przełączony do Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Cały proces potrwa do listopada tego roku.

Jest to operacja taka sama, jak przeprowadzone w latach 2017 – 2018 przełączenie policyjnego numeru 997 do CPR.

Zdaniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przełączenie numeru 998 odciąży znacząco dyżurnych PSP, którzy nie będą musieli przyjmować połączeń, bo teraz do strażaków wpływać będą zgłoszenia zweryfikowane już przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

/Powiat

6 KOMENTARZE

  1. Dzwoniłeś na 998 to łączyło cie z najbliższą starą pożarną a teraz dzwonisz na 112 tam weryfikują i powiadamiają jednostkę. Nie no na pewno to skróci czas reakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here