TEGOROCZNA DOSTAWA AMUNICJI 155 MM ZOSTAŁA ZREALIZOWANA

8

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. w ramach realizacji umowy z Inspektoratem Uzbrojenia dostarczyły 6000 szt. amunicji 155 mm do samobieżnej armatohaubicy KRAB.

Sześć tysięcy sztuk amunicji 155 mm bez gazogeneratora zostało dostarczone do jednego ze składów materiałowych Sił Zbrojnych RP przez Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. z Nowej Dęby. Jest to realizacja tegorocznej części kilkuletniego kontraktu podpisanego z Inspektoratem Uzbrojenia. Dostarczenie kolejnych partii przewidziane jest na lata 2021 i 2022.

Dzięki takim kontraktom DEZAMET rozwija się i są możliwe kolejne inwestycje w nowe budynki produkcyjne, urządzenia CNC do precyzyjnej obróbki mechanicznej oraz wiele przyrządów kontrolno-pomiarowych poprawiających jakość i niezawodność naszych wyrobów” – powiedział Prezes Zarządu Tomasz Wawrzkowicz. – „Od wielu lat dostarczamy naszej armii amunicję najwyższej jakości a jest ona wykorzystywana przy sprzęcie rodzimej produkcji” – dodał.

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. to firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Od wielu lat specjalizuje się w produkcji wojskowej. Asortyment przeznaczony na potrzeby obronności obejmuje przede wszystkim amunicję dużego i średniego kalibru (artyleryjską, moździerzową i granatnikową). Firma także świadczy usługi dla rynku cywilnego w zakresie obróbki mechanicznej i galwanicznej metali. Posiada także akredytowane przez PCA laboratorium badawczo pomiarowe wykonujące badania i analizy dla wielu podmiotów z terenu podkarpacia. Firma jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody DEFENDER, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Źródło: Dezamet

8 KOMENTARZE

  1. No, i teraz Wojsko Polskie, podobnie jak w innych krajach, będzie mogło bardziej precyzyjnie zabijać w imię pokoju na świecie i miłości bliźniego….

  2. A ilo tabletek Sanfarm zrobił? Dezal gofrownic? Marma folii? Wg co za cudowna nikomu nie potrzebna informacja. Wróć.. Przecież to wazelinika 1wsza klasa

    • A kogo obchodzi deficyt – przecież to Spółka skarbu państwa, więc pieniądze są niczyje! Ważne że można obsadzać stołki z partyjnego przywileju i obsadzać Kolumbami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here