Ukradli rowery, bo nie mieli czym wrócić do domu

34

20-06-2012r.

Ponad 3 promile alkoholu miał mężczyzna, który ze swoim wspólnikiem ukradł trzy rowery. Łupem złodziei padły dwa rowery dladorosłych i rower dziecięcy, przypięty z nimi zabezpieczeniem. Sprawcy ukradli jednoślady, bo jak tłumaczyli funkcjonariuszom, nie mieli czym wrócić do domu. Wartość skradzionego mienia szacowana jest na kwotę 800 złotych. Jeden ze sprawców, bojąc się zdemaskowania wcielił się w rolę wzorowego obywatela i sam poinformował Policję o kradzieży twierdząc, że był jej świadkiem.

W piątek oficer Policji został powiadomiony o kradzieży trzech rowerów. Właściciel pozostawił jednoślady na klatce schodowej bloku przy ul. Skalana Góra w Tarnobrzegu w czwartek wieczorem. Gdy rano wyszedł z mieszkania po rowerach nie było już śladu. Wszystkie były własnością jednej rodziny. Pokrzywdzony przekazał mundurowym informację na temat wyglądu jednośladów i rodzaj ich modeli. Informację taką oficer dyżurny przekazał policyjnym patrolom.

Poszukiwania złodziei nie trwały długo. Jeszcze tego samego dnia jeden ze złodziei sam postanowił powiadomić Policję. Nie przyznał się jednak do przestępczego procederu, lecz wcielił się w rolę wzorowego obywatela. Na ulicy Mickiewicza zatrzymał patrol Policji, przekazując funkcjonariuszom informację o tym, że był świadkiem nocnej kradzieży rowerów. W szczegółach opowiadał o tym zdarzeniu, znał również miejsce ukrycia łupów. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Badanie wykazało u niego 3,21 promila alkoholu w organizmie. Podejrzany mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Kilka godzin później do 32-latka dołączył jego wspólnik, 20-letni mieszkaniec Jadachów.

Podejrzani mężczyźni przyznali się policjantom do kradzieży jednośladów. Funkcjonariusze udali się do miejsca ukrycia łupów. W niezamieszkałym domu jednorodzinnym znaleźli skradzione rowery.

Podczas przesłuchania sprawcy wyjaśnili policjantom, że ukradli rowery bo nie mieli czym dojechać do domu. Kilka godzin wcześniej pili alkohol w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze przedstawili mężczyznom zarzuty. Za popełnione przestępstwo staną przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

PODKARPACKA POLICJA

 

34 KOMENTARZE

 1. Wypowiadam wojnę głupim przedrukom jątrzącego i szukającego taniej sensacji p. "redaktora". Ten "portal" staje się niczym brukowce "Fakt", "Super Exspress" itp. Niedługo dowiemy się że pani spod 9-tki powiedziała pani spod 13-tki że "Goździkowa" nosi stringi. Wtedy p. "redaktor" ogłosi Aferę Obyczajową w Ultra Katolickiej Dzielnicy "Północ" w Nowej Dębie.
  Paranoja jakie "sensacje" przedrukowuje p."redaktor".
  Apeluję -Panie Redaktor weź sie pan do roboty!!!!!

 2. [b]no to pokaz ze można lepiej i ciekawiej prowadzić ten portal. Ale tak aby wszyscy, absolutnie wszyscy byli zadowoleni. Bo takie jęczenie i narzekanie to zarezerwowane jest tylko dla jedynie prawdziwego Polaka, i zabieranie JEMU tej fuchy to grzech śmiertelny…. [/b]

 3. Jedni lubią dużo sportu inni mają dość jak jest sport i nie podobają im się info sportowe. Innych drażnią informacje polityczne a jeszcze innych jak Myszkę Miki KRYMINAŁKI. Każdy ma prawo do oceny. Nie ma sie co emocjonować.

 4. Miki ja ci to mowie ,ten portal smierdzial tania sensacja i bedzi smierdzial tez tanim redaktorem ,ja to potwierdzam WESOLO MI :|

 5. Ten facio spod #6 to napruty winem i palący jakieś zioła wiecznie niezadowolony grafoman, piszący na tym forum cokolwiek, aby tylko coś napisać, aby tylko zostać dostrzeżony… I wtedy następuje u niego festiwal samozadowolenia polany orgazmem narcystycznej euforii na punkcie własnego ego…

 6. A mi sie ten portal podoba. Moim znajomym również. Każdy ma prawo do własnej oceny i tyle. Jednym się bedzie podobało innym nie.

 7. i ratuśniki
  90% odwiedzających ma zamknięte umysły i bezkrytycznie łyka propagandę jednych lub drugich. Dlaczego dlaczego każdy musi być tu spolaryzowany??
  Pozostałe 10% odchodzi po chwili bo szkoda im czasu na powtarzanie/czytanie w kółko macieja tych samych pierdół.

 8. Gosciu , ja bluzgam MIODEM ,a RATUSIKI JADEM a szczegulnie ten marny redaktorzyna z BOZEJ laski ,i tak samo kocham Ordonowych jak i Ratuszowych bo dla mnie jest wsio jedno :|

 9. hej taka prawda,
  oczywiście wiesz, że niemal wszystkie inwestycje na wsi były realizowane z dotacji unijnych na rozwój obszarów wiejskich i praktycznie nie mogły być wykorzystane na inwestowanie w mieście :P
  Czy może jednak nie wiesz i powtarzasz to co ktoś Ci powiedział/napisał na tym forum ;)

 10. a wiesz, że było szereg programów do których można było startować aby inwestować w miasto? ale trzeba umieć… Ale dalej będziesz powtarzał mity o sukcesie jakie ktoś ci powiedział albo przeczytałeś w naszych sprawach / na forum / w necie/ w gazecie

 11. tyle ze w dużej mierze te inwestycje to zasługa ludzi/stowarzyszeń z tych wsi, którzy napisali projekty zgłosili je w odpowiednie miejsce itd. jakoś nie widzę w tym zasługi umig czy W.O.

  A i jakoś mam wrażenie, że to Wy bardziej polaryzujecie, ale to tylko moja subiektywna ocena :P

 12. [quote]tyle ze w dużej mierze te inwestycje to zasługa ludzi/stowarzyszeń z tych wsi, którzy napisali projekty zgłosili je w odpowiednie miejsce itd. jakoś nie widzę w tym zasługi umig czy W.O.[/quote]

  No to pojechałeś. Kto niby i z jakiej wsi pisał projekty? Pan Rutkowski z LZS z Tarnowskiej czy pan Tomczyk z Cygan? Robili to pracownicy UMiG. Jeżeli gdzieś nawet jest wpisane jakieś stowarzyszenie wiejskie jako "partner" to tylko po to by nabić punkty przy ocenie projektu. I nie pisz/cie proszę do mnie "przez Wy". Nikogo nie reprezentuje prócz siebie. A Ty/Wy? :P

 13. A to dziwne bo znam kilkanaście osób które same pisały tego typu rzeczy. Czy we wszystkich przypadkach to nie wiem. Pewnie jakieś konsultacje są potrzebne ale bez przesady pracownicy sami z siebie nie wpadli na genialny pomysł żeby sobie dodać roboty pisząc jakieś papiery. Daj spokój jaki urzędnik dodawałby sobie pracy gdy może spokojnie pić kawę :P
  Reprezentuję siebie i tylko siebie :P

 14. "ten portal to syf kiła i mogiła" ale nie omieszkam wejść i poczytać co się dzieje …
  "ten portal smierdzial tania sensacja i bedzi smierdzial tez tanim redaktorem" i wychodzi tutaj tzw polska zawiść, ja nic nie robię to dopieprzę temu kto coś robi, a co !
  Zazwyczaj jest tak, że jak mi jakaś strona/portal nie odpowiada/nie podoba się to na niego nie zaglądam, a tutaj widzę odwrotny trend, załóż jeden z drugim swój własny "idealny" portal i prowadź go po swojej "idealnej" myśli …

 15. jak Was a może was czytam to jestem zachwycony że mam możliwość żyć w tak wspaniałej mieścinie pełnej katolickiej miłości bliźniego, tak trzymać a wszyscy myślący inaczej niech się mają dobrze.

 16. #28
  Czytaj ze zrozumieniem.Ja nie obrażam Chrześcijan – absolutnie nie!
  Twój post utwierdza mnie ,że jesteś przed wywiadówką,tfu – przed rozdaniem świadectw – coś poszło nie tak pewno.. Przykro mi.
  Bierz się za naukę miast wątrobować się na Bogu ducha winnym…

 17. tak coś tam na lekcji mówili, że Twoi koledzy ateiści strzelali w tył głowy czy jakoś tam ponoć to a jakimś NKWD było. Nie rozumiem do końca ale zostałem na drugi rok w tej samej klasie to się dowiem.
  P.S. Ja też kocham wszystkich nawet takie uprzedzone pianki.

 18. A widzisz jak zaogniasz?
  A ja mały murzyn jestem i syf co Wy Słowianie razem niegdyś wyprawialiście mnie bardzo nie interesuje . Dziwne prawda?
  Jednak-/ stosy / wyprawy krzyżowe/ Ameryka łacińska i inne.. A ja mały murzyn usłyszałem o Chrystusie jak misjonarz nam opowiadał – Piękne.Szlachetne .. Pewno zrozumiesz teraz moją ironie.. Pozdrawiam. Ateista.

 19. no niewiem, kto z katolami wyskakuje za każdym razem gdy mu coś w życiu prywatnym nie wyjdzie.
  Lecę do książek, bo nie chcę 5-ty rok do czwatej klasy chodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here