WŁAMAŁ SIĘ DO ALTANKI, UKRADŁ BROŃ SPORTOWĄ I PREZENT URODZINOWY SENIORA

12
Fot. Policja

Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który włamał się do altanki ogrodowej w Nowej Dębie. Sprawca ukradł broń pneumatyczną, broń sportową z lunetą, replikę broni i sprzęt gospodarstwa domowego. Opuszczając altankę, złodziej zabrał jeszcze prezent urodzinowy właściciela działki. Podejrzany już usłyszał zarzut. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże z włamaniem do altan ogrodowych to kategoria przestępstw, które najbardziej doskwierają właścicielom ogródków działkowych. Wiedzą o tym policjanci, którzy każdą taką sprawę bardzo skrupulatnie wyjaśniają, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawcę, bądź sprawców przestępstwa.

W poniedziałek, policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jeden z altan, znajdującej się na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Kościuszki w Nowej Dębie.

Na miejsce natychmiast udał się patrol Policji. Mundurowi ustalili, że sprawca w nocy, dostał się do środka altanki skąd ukradł broń pneumatyczną, broń sportową z lunetą, replikę broni i sprzęt gospodarstwa domowego. Gdy złodziej opuszczał domek, zauważył zapakowany prezent, który należał do właściciela działki. Zabrał pakunek, w którym jak się okazało było 60 sztuk buteleczek z alkoholem. Sprawca dodatkowo zniszczył okno budynku i wybił szyby. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na kwotę 2 600 zł.

Śledczy w wyniku operacyjnych działań szybko ustalili kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo. Znając tożsamość mężczyzny policjanci zapukali do mieszkania w którym przebywał.

Sprawcą okazał się 36-letni mieszkaniec Nowej Dęby, notowany w przeszłości za inne przestępstwa. Policjanci odzyskali rzeczy pochodzące z tej kradzieży.

Mężczyzna już usłyszał zarzut. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

12 KOMENTARZE

  1. Właściciel altanki musi być prawdziwym preppersem. Czy coś z tych 60 buteleczek ubyło czy zachowało się w stanie nie naruszonym?

  2. Broń sportowa w altanie ogrodowej?? Przecież to prokurator go zamknie za nieprawidłowe przechowywanie broni.
    Coś mi tu wygląda na starego milicjanta co sobie sam narobił problemów przez swoją ignorancje

  3. Jakim trzeba być skrajnie nieodpowiedzialnym aby trzymać jakąkolwiek broń w altance. Nawet gdyby nie było na to paragrafu, to jeszcze obowiązuje zdrowy rozsądek.
    W Stanach okradziony nigdy by nie zgłosił tego włamania na policję bo dostał by kilka lat bez zawiasów, mimo że jest powszechny dostęp do broni.
    Mam nadzieję że właściciel odpowie za swoją głupotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here