Wojewoda Podkarpacki o Funduszu Dróg Samorządowych

3

Wojewoda Ewa Leniart podsumowała realizację kolejnego naboru w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w województwie podkarpackim.

10 sierpnia br. zakończył się nabór wniosków na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wysokość środków na rok 2021, przeznaczonych na dofinansowanie zadań w województwie podkarpackim, wynosi 164 225 168,96 zł.

Gmina Nowa Dęba złożyła wniosek o dofinansowanie na budowę łącznika od ulicy Zarzecze (os. Dęba), oraz ulicy Śmiśniewicza (dawna Aleja Metalowców) stanowiącej alternatywny dojazd do nowodębskiej strefy ekonomicznej. Budowę obu dróg wspiera poseł Zbigniew Chmielowiec.

Podczas naboru samorządy (gminy i powiaty) złożyły 276 wniosków, w tym:

– 216 wniosków gminnych (wartość inwestycji 415,2 mln zł, ok. 256 km dróg),

– 60 wniosków powiatowych (wartość inwestycji 471,6 mln zł, ok. 206 km dróg).

W ramach naboru gminy mogły złożyć 2 wnioski, natomiast powiaty oraz miasta na prawach powiatu 3 wnioski.

– W tej chwili trwa ocena merytoryczna wniosków i po jej zakończeniu lista rankingowa zostanie przekazana – za pośrednictwem Ministra Infrastruktury – do Prezesa Rady Ministrów – zaznaczyła wojewoda Ewa Leniart.

Wnioskodawcy mogą liczyć na dofinansowanie zadania w przedziale od 50% do 80% wartości zadania, w zależności o dochodów własnych danej jednostki samorządu terytorialnego. Maksymalna kwota dofinansowania zadania wynosi: 30 000 000,00 zł.

W dzisiejszym spotkaniu z mediami wział udział dyrektor Wydziału Infrastruktury Krzysztof Sopel.

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here