Wojsko kupiło granatniki. GPBO-40 DLA SZ RP

11

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. z Nowej Dęby podpisały umowę z Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę partii 40 mm granatników jednostrzałowych podwieszanych GPBO-40.

Umowa obejmuje wyprodukowanie i dostarczenie do Sił Zbrojnych RP, 40 mm granatników jednostrzałowych podwieszanych GPBO-40 w roku 2021.

Ostatnie zamówienie na tego typu uzbrojenie zrealizowaliśmy kilka lat temu. Jest to dla nas naturalne, że jako producent wielu rodzajów 40 mm naboi ćwiczebnych, treningowych, taktycznych, czy bojowych do granatników jednostrzałowych mamy w ofercie także broń. Liczymy, że po udanym powrocie granatnik GPBO-40 zagości w naszej ofercie nie tylko dla wojska, ale i innych służb mundurowych – powiedział Tomasz Wawrzkowicz, prezes Zarządu ZM Dezamet S.A.

40 mm granatnik jednostrzałowy podwieszany GPBO-40 przystosowany jest do montażu do 5,56 mm karabinków szturmowych wz. 96 „Beryl” lub 7,62 mm AKM. Przeznaczony jest do zwalczania i obezwładniania siły żywej, niszczenia urządzeń technicznych, budynków, środków ogniowych, lekko opancerzonego sprzętu bojowego, stawiana zasłon dymnych, oświetlania terenu, zależnie od rodzaju użytej amunicji. Dzięki konstrukcji modułowej granatnika GPBO-40, możliwa jest modyfikacja kompletacji i uzyskanie broni w wersji samodzielnej (GSBO-40). Lufa granatnika do ładownia odchylana jest na bok, co umożliwia stosowanie amunicji o niestandardowej (większej) długości.

11 KOMENTARZE

    • Jak juz się odzywasz to umyj zęby, albo weź miętówkę bo ci jedzie z gęby jak Józwie po 'Truskawce’. Majty też mógłbyś zmienić, albo se jaja umyj, bo spodnie już nie tamują tego smrodu. A gdy to ci sie uda ogarnąć, to skończ jakąś podstawówkę, bo sam widzisz ze myślenie to dla ciebie zbyt duży wysiłek…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here