Wyszedł z domu pomimo kwarantanny

38

W minioną sobotę, policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie pojechali do domu mężczyzny objętego kwarantanną. Pomimo wielu prób skontaktowania się, jego telefon nie odpowiadał i nie udało się nawiązać z nim kontaktu. Okazało się, że mężczyzny nie było w domu. Tłumaczył się później policjantom, że spał, a okazało się, że był na zakupach.

Policjanci o każdym takim przypadku będą powiadamiać służby sanitarne oraz będą kierować wnioski o ukaranie za popełnienie wykroczenia z art.116 kodeksu wykroczeń, za które grzywna może wynieść nawet 5 tys. zł.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro!

38 KOMENTARZE

 1. Kretynizm pierwszej wody. Skoro czegoś pilnie potrzebował, a był jednocześnie monitorowany przez mundurowych to mógł ich poprosić o pomoc w zrobieniu zakupów. Totalny matoł bez wyobraźni i zapewne bez pełnego podstawowego wykształcenia. Dane powinny być podane do wiadomości, bo nie wiadomo, gdzie ten kretyn przebywał i ile osób mógł ewentualnie zarazić. Masakra.

 2. Przecież miało być 30 tyś kary? Co to za bzdura że grozi do 5 tyś. Potem się dziwić, że tacy wychodzą brak słów… Na ludzką głupotę i bezmyślność nie ma lekarstwa rady ani szczepionki

 3. W sobotę, czterech osobników (dwóch w białej bluzie z kapturem i logo NASA) urządziło sobie konkurs walenia w gruchę przy pizzerii NOVA.
  „Taka sytuacja…”

 4. Bliźni bliźniemu oko wykole, nogi połamie, ukamienuje a na końcu z ostatnim tchnieniem żywcem zakopie – nakręcajmy się dalej – pozdrawiam wszystkich myślących!

 5. Dlaczego nie wiemy, ile w Nowej Dębie osób jest w kwarantannie? W powiecie sandomierskim komenda podaje dane. Za Wisłą jeszcze PRL?

 6. Boże jaki wy żal odstawiacie w komentarzach gość że był na kwarantannie nie koniecznie był chory !!!!!! Siejecie wszyscy panikę więcej TV oglądać dalej mohery

  • Oczywiście nie oznacza to, że jest chory, ale mówi to nam o dwóch istotnych rzeczach:
   1) Został poddany kwarantannie, bo wrócił z kraju X (oczywista izolacja ze względów bezpieczeństwa)
   2) Został poddany kwarantannie, bo miał kontakt z kimś zarażonym.

   Był sprawdzany przez mundurowych, a mimo to postanowił nie przestrzegać odpowiednich zaleceń.

   Domeną ceulackiego myślenia jest „jestem nietykalny, komuś to się może przytrafić, ale nie mnie”, z takim lamerskim podejściem daleko się nie zajdzie.

   Jestem przekonany, że gdybyś to Ty złapał coś od tego klienta to płakałbyś na cały regulator i zadawał pytania „dlaczego ja?”, „co takiego zrobiłem?”, „za jakie grzechy?”, więc nie cebulacz i przestań stosować podwójne standardy. Miał przestrzegać rygoru, mundurowi mogli zrobić mu zakupy, więc nie rozumiem jak można bronić osoby, która postąpiła w tak bezmyślny sposób.

   Może i ten osobnik nie jest chory i nie jest nosicielem, ale na ten moment tego nie wiadomo, więc powinien stosować się do zaleceń, by nikogo nie narażać. To takie trudne?

  • jacksparow to tak się dzieje jak wrzucisz granat do pokoju pełnym pisowców i zamkniesz drzwi.

  • #dżageszwajan
   Pis to Pis tamto Pisowcy to, Pisowca tamto. Tyle masz tylko do POwiedzenia?

 7. Być na kwarantannie a być zarażonym to jest różnica.
  Po drugie nie wydaje mi się żeby chodził i pluł na wszystkich ( a droga kropelkowa się można zarazić )
  Myśle ze powinniście zacząć odróżniać bycie na kwarantannie a bycie zarażonym !
  Nie chodzi mi o to ze popieram jego opuszczenie miejsca zamieszkania ale wydaje mi się ze część tych komentarzy to z deka lekka przesada.
  Można być złym z tego powodu ale nie znaczy to ze można od razu kogoś obrażać i pisać takie rzeczy.
  Większość z was nie wie czy czasem nie jest zarażona a jakoś chodzicie normalnie do sklepów. Trochę innego podejścia do życia i całej sytuacji.

 8. Mieszkanie w bloku, 15 mieszkań w jednej klatce. Codziennie tą klatką przemieszcza się 20 różnych osób – bo do pracy, bo z pieskami, bo do sklepu, bo do dziadków, bo listonosz.
  Chodzą, kaszlą, kichają i prychają.
  Czy ktoś te klatki dezynfekuje?

 9. PiS bolszewia ukrywa prawdziwą ilość zgonów z powodu koronowirusa!!! Twierdzą, że to choroby „współistniejące”!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here