Dezamet przekazał Zespołowi Szkół nr 2 maszyny do celów dydaktycznych

0
Fot. Dezamet

Zakłady Metalowe Dezamet S.A. kolejny raz wsparły Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Wypełniając wzorowo rolę mecenasa, spółka przekazała warsztatom szkolnym tej placówki edukacyjnej cztery urządzenia do obróbki mechanicznej.

Umowa patronacka pomiędzy Zakładami Metalowymi Dezamet S.A. a Zespołem Szkół nr 2 w Nowej Dębie przyniosła kolejne owoce. Tym razem firma przekazała szkole cztery maszyny do obróbki mechanicznej metali, które pomogą uczniom w doskonaleniu i rozwijaniu swoich kompetencji zawodowych.

Przekazanie maszyn na rzecz Zespołu Szkół nr 2 to nie tylko nasza powinność, ale zadowolenie z faktu, że młodzież będzie podnosić na nich swoje praktyczne umiejętności. W trakcie naszej wieloletniej współpracy przekazaliśmy szkole wiele darowizn w różnej postaci i mogę zapewnić, że ta nie jest naszą ostatnią w tym roku – podkreśla prezes zarządu Zakładów Metalowych Dezamet S.A. Jerzy Deruś.

Zakłady są wieloletnim mecenasem tej placówki oświatowej i oferują różnorakie wsparcie w wielu obszarach. Oprócz darowizn natury finansowo-rzeczowej, współpraca obejmuje m.in. organizację praktyk zawodowych. Odbywane w Dezamecie trzymiesięczne staże, w trakcie których najlepsi uczniowie zapoznają się z nowoczesnymi maszynami do precyzyjnej obróbki mechanicznej, to źródło praktycznej wiedzy dla przyszłych operatorów obrabiarek skrawających CNC, techników mechaników, techników automatyków i innych pokrewnych specjalności kształconych przez Zespół Szkół nr 2.

Pozyskiwane przez uczniów doświadczenia oraz umiejętności praktyczne są kluczowe dla ich dalszej pracy. Dezamet S.A. wielokrotnie już korzystał i korzysta z nawiązanych relacji, przedstawiając propozycje pracy dla byłych stażystów w firmie. – Urządzenia przekazane naszej szkole przez Dezamet, naszego niezawodnego partnera, są uzupełnieniem maszyn będących na wyposażeniu naszej placówki. Dzięki nim uczniowie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i praktycznie poznać wykorzystanie tego typu narzędzi, co sprawi, że nauka w naszej szkole będzie bardziej atrakcyjna i efektywna dla uczniów – zgodnie przyznają przedstawiciele ZS2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here