[FILM] Trzy szkoły do zamknięcia? xvideo

28

Ogromne emocje wokół oświatowy w Nowej Dębie. Rada Miejska podjęła uchwały o likwidacji trzech szkół podstawowych – w Alfredówce, Cyganach i Rozalinie. Zanim odbyły się kluczowe głosowania swoje zdanie wyrazili rodzice oraz radni będący przeciwko takiemu rozwiązaniu. Burzliwa dyskusja nie zmieniła stanowiska wypracowanego w ramach Komisji Oświaty i Kultury. O dalszych losach szkół zdecyduje Podkarpacki Kurator Oświaty.

Zapraszamy do obejrzenia materiały iTV WISŁA:

28 KOMENTARZE

 1. Na filmie pani radna Helena Tłusta zarzuciła że „wydaje się 3 mln na basen 2 mln na dom kultury”, a zamyka się 3 szkoły z pustymi klasami kosztującymi 1,5 mln rocznie. Czyli lepiej zamknąć basen i dom chłopa aby dalej móc płacić na trenerów personalnych w małych szkółkach?

 2. I tak powiem. Są tam ZNP-owcy – nie zamykać. Nie ma tam ZNP-owców – zamykać. Są ZNP-owcy – nie ma dzieci – protestować. Są ZNP-owcy – nie ma dzieci – nie ma szkoły – gulnąć.

 3. Na sali praktycznie sami nauczyciele. Ale cóż się dziwić, skoro rodzice z Cygan i Alfredówki sami wybierają dla swoich dzieci szkoły poza tymi wioskami. Jeśli w obu miejscowościach z 100 dzieci do szkoły chodzi 20 czy 30 dzieci bo reszta poszła do Tarnobrzegu albo do Dęby to jest wasza wina. Wina dyrektorów, nauczycieli i radnych z waszych wsi. Przez lata nic nie zrobiliście aby to naprawić. Teraz zbieracie podpisy i będziecie je wozić do kuratora oświaty licząc na to, że po linii kościelnej uda się uwalić te uchwałę. Marian nagle stał się wielkim rycerzem który walczy o szkołę. Gdzie Marian byłeś przez te wszystkie lata gdy zasiadałeś na stołku wiceprzewodniczącego rady? Dlaczego nie zadbałeś należycie o szkołę? Teraz się nadymasz jak indor i podpisy zbierasz, bo chcesz żeby znowu Cie wybroły. Miałeś swój czas i go zmarnowałeś.

 4. Chyba powinno być napisane o zamiarze likwidacji. Zamiar a likwidacja to dwie różne rzeczy. Do likwidacji jeszcze bardzo długa droga. Nieskończenie długa.

 5. Marian po lini kościelnej hmmm ? Przecież to lewica z krwi i kości niedoszly poseł z lewicy . Lewica która to dla przypomnienia chce zamykać kościoły i pieruny malowac

 6. Pan Grzęda mówi że na etatach się zaoszczędzi i że to są największe koszta w utrzymaniu szkół. To jak to się ma do uzasadnienia które było odczytane na sesji że osoby zatrudnione w tych szkołach dostaną posady w innych. Oszczędności żadnych a degradacja obydwóch wsi ogromna.

  • Jaka degradacja jeśli rodzice z tych wsi nie chcą wysyłać do tych szkół swoich dzieci? 7 dzieci w klasie i 14 w całej szkole to jakiś rozkwit wsi? Odpowiedzcie na pytanie dlaczego rodzice z Alfredówki i Cygan w zdecydowanej większości wolą wysyłać swoje dzieci do innych szkół?

  • Uwierzycie, że w Cyganach nawet dzieci osób pracujących w tej szkole uczęszczają do innych szkół? Jak wyjaśnić takie postępowanie? I ktoś pisze jakieś kocopoły o degradacji życia we wsi? Bądźmy poważni.

 7. A jak się wypowiesz o oszczędnościach jakie wynikną po zamknięciu szkół? Rodziców i dzieci zostaw w spokoju. Każdy daje gdzie mu wygodniej a duże grono rodziców uważa że te szkoły które chcą zlikwidować są najlepsze dla ich dzieci. Pozdrawiam.

 8. Ale przedszkola prywatnego pan radny nie zamknie, bo to żyła złota:) Pieniążki płyną z samorządu do kieszonki, oj płyną. Hajs się zgadza, no ale oszczędności szukać trzeba. No to zamykamy szkoły. A zamknięcie szkół to wielki cios dla takich małych miejscowości.

  • A ile dzieci jest w tym „prywatnym” przedszkolu? Czy aby nie więcej, niż w tych trzech szkołach razem – ? Czy może to przedszkole świeci pustkami? Idż tańczyć, Zenek

 9. No To Jak – tu nie o dzieci chodzi co o transparentność. W naszej mieścinie można być jednocześnie radnym i beneficjentem gminnych dotacji. Można? Można! Samemu sobie piniondz przelewać na konto. Nowa Dęba to taki mini Dubaj dla deweloperów. A konkretnie dla jednego.

  • Gdzie byłeś jak radnym był p. Szpunar a Klub Piłki Siatkowej (KPS) pobierał dotację od gminy na działałność? Nie rozumiesz że wlaśnie dlatego ktoś zostaje radnym bo coś osiągnął i coś robi dla innych? Zostając radnym ma to wszystko pieprznąć bo Zenek ma osobiste urazy do tej osoby? Dotacje dla przedszkoli niepublicznych wędrują również do Chmielowa i Alfredówki. Chcesz zabrać Chmielowowi te pieniądze? To zrób to pod swoim nazwiskiem.

 10. Ludzie pobudowali sie po wsiach i teraz chca zeby miasto do nich przyszlo. Zeby byla szkola, moze jeszcze basen kryty i kino wam tam wybudujemy. A moze i szpital w niech w Alfredowce i Cyganach powstanie, bo im sie nie chce jezdzic do miasta.

  Takie sa prosze Panstwa wady mieszkania na wsi. Nie pasuje, to przyjdzcie mieszkac do blokow bez ogrodka i na 50m2. Wtedy bedzie wszedzie blisko.

  A jak chcecie zostac na wsi, to zainwestujcie w dobry samochod zeby dojezdzac do miasta, wozic dzieci do szkol, dziadkow do szpitala.

  Cos za cos.

  W zyciu nie mozna miec wszystkiego. Pelne poparcie dla Grzedy i Rady. Myslmy logicznie.

 11. Cos za cos – jedno Twoje zdanie to wisienka na torcie. „Pelne poparcie dla Grzedy i Rady.” Bo tak to teraz działa:) Grzęda powie, rada zrobi, Ordon słowem nie piśnie i gotowe:)

  • Dobrze, że jest ktoś taki, jak pan Grzęda. A co ciebie, Zenek, tak uwiera? zazdrość i zawiść

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here