Powiatowe szkolenie pracodawców

3

Wielu przedsiębiorców wzięło udział w ubiegłotygodniowej konferencji noszącej tytuł „Inwestycja w siebie sukcesem w karierze i biznesie” organizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy i Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego w ramach partnerstwa lokalnego na rzecz aktywizacji tarnobrzeskiego rynku pracy oraz z okazji Europejskich Dni Pracodawców.

Warto było skorzystać z wiedzy przekazywanej przez wykładowców, którzy podkreślali przede wszystkim to, jak inwestować w siebie samego, jak być pewnym siebie i najlepszym, jak inwestować w kadrę, ale też poruszyli zagadnienia mediacji i wparcia dla pracodawców pochodzącego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

– Nasze partnerstwo ma być żywe, otwarte i przynosić wszystkim wymierne korzyści – zachęcała przedsiębiorców Teresa Huńka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu, przypominając, że to już szósta konferencja, na której mogą spotkać się lokalni pracodawcy i wymieniać swoje poglądy. Dyrektor PUP podkreśliła też, że partnerstwo ma wciąż otwartą formułę i każdy, kto jest nim zainteresowany  może jeszcze do niego przystąpić.

Jak ważne jest inwestowanie w siebie mówił też starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. – Jeżeli chcemy się rozwijać i dążyć do coraz lepszych osiągnięć to podstawa – podkreślał i opowiedział historie o pracowniku, który go odwiedził tego ranka i powiedział, że nie da się wykonać zadania, które zostało mu powierzone.  Starosta powtórzył mu więc słowa Napoleona, wypowiedziane do jednego z marszałków, przed podbojem Wielkiej Brytanii, gdy ten twierdził, że tego nie da się zrobić: W moim słowniku nie ma słowa nie da się.

O tym , że wszystko się da, przekonywała w pierwszym, otwierającym konferencję wykładzie dr Małgorzata Makowska – Brzychczyk,  Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana  Kochanowskiego w Kielcach, która rozpoczęła od nieco prowokacyjnego stwierdzenia : „Zapomnij wszystko co wiesz.”

Wykład dotyczył inwestycji w siebie i przybliżał procesy psychobiologiczne, elementy fizyki kwantowej, które jeszcze trudno znaleźć w podręcznikach, a które dotyczą nowego startu, świeżości tego, co zaczynamy. Może to być właśnie nowy biznes, nowa praca, nowa droga życiowa.

Kolejne wykłady przygotowali: Robert Pytka, pełnomocnik Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który mówił o pewności siebie, Maciej Szymański, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON, o pieniądzach z PFRON dla pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych pracowników, Jerzy Śliwa, Prezes Domu Mediacji Centrum Arbitrażu i Mediacji we Wrocławiu, który opowiadał o nowym zawodzie mediatora oraz Małgorzata Kałucka – Duda, specjalista ds. rozwoju zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu, która przekazała wiedzę dotyczącą  Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

3 KOMENTARZE

  1. Na pierwszym planie dwoje wspaniałych pracodawców z Nowej Dęby zdjecie nr3.Za panowania tych władców nasz szpital.ledwo dyszy brak wykwalfikowanej kadry „mowa o doktorach”.Zarobki na poziomie najniższej krajowej,brak chętnych do pracy.Oto nasz kwiat pracodawców z Nowej Dęby a gdzie reszta ELYTY.Pozdrawiam pacownik etatowy.

  2. Były pieniążki z ministerstwa na podwyżki dla laborantek, rentgenistek i rehabilitantek. Pani dyrektor naszej lecznicy zamiast dać podwyżki tej grupie pracownic (o co nalegało NOFZ) w wysokości jaka była przewidziana przez ministerstwo, dała ochłapy. Dostały tyle ile trzeba aby nie figurować na liście dopłat do najniższej płacy od nowego roku. Jak miały najniższą tak dalej będą miały najniższą. Tak się docenia wieloletnich pracowników w Nowej Dębie. A co pani dyrektor zrobiła z resztą tej kasy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here