Gmina Nowa Dęba otrzymała laptopy dla uczniów IV klas

11
Zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

139 uczniów z klas czwartych, uczących się w szkołach na terenie Miasta i Gminy Nowa Dęba, otrzyma bezpłatne laptopy typu HP ProBook 440 G9. Sprzęt komputerowy o wartości 404 335,05 zł został przekazany gminie w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji i przekazywany jest sukcesywnie beneficjentom.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, począwszy od roku szkolnego 2023/2024, a następnie także w kolejnych latach, uczniowie klas czwartych będą otrzymywać od rządu darmowe laptopy. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

Laptopy przekazywane są przez dyrektorów szkół na mocy umowy podpisywanej przez rodziców lub opiekunów prawnych dzieci. W razie braku zainteresowania przyjęciem sprzętu na własność możliwe będzie także przyjęcie laptopa w użyczenie. Zgodnie z umową specjalnie oznakowanych laptopów nie można sprzedawać przez okres 5 lat.

BOJS/UMiG

11 KOMENTARZE

    • Nie, czopku aluminiowy. Chodzi o to żeby w razie jakiekolwiek grypy, dzieci miały możliwość nauki zdalnej i były na bieżąco z lekcjami.

    • Herod – chyba Cię pogięło. Czy ty na prawdę myślisz że to wystarczy. W obecnych warunkach nie ma mozliwości na to. Przede wszystkim sprzętowych w szkole. Kiełbasa wyborcza którą jesz smakowicie. Oczywiście można się spierać nad zasadnością ale ok. pomysł idący w dobrą stronę ale tylko pod publiczkę bo poza tym nic dalej.

  1. Nie bezpłatne tylko z kieszeni podatnika. A co z dziećmi ze starszych i młodszych klas???? Rozumiem, że one już nie zasługują i nie mają ewentualnej potrzeby otrzymania takiego komputera. Choć osobiście uważam, że większość rodzin posiada w domu komputer i dziecko w szkole podstawowej nie ma potrzeby jego posiadania indywidualnie. Chyba że do grania z rówieśnikami, program nauczania nie wymaga jego posiadania. Kolejna Przedwyborcza zagrywka kosztem podatnika.

  2. Rzond może i wam je podarował, ale zapłaciliśmy my….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here