PONAD 200 OSÓB NA RAJDZIE ROWEROWYM STALI NOWA DĘBA

23

Ogromnym sukcesem frekwencyjnym zakończył się rajd rowerowy przygotowany przez Miejski Klub Sportowy STAL Nowa Dęba i realizowany w ramach programu „Sportowa Natura”. Mimo upalnej pogody, w wycieczce rowerowej wzięło udział ponad 200 osób. Partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe.

To już druga edycja rajdu pod nazwą „Aktywny wypoczynek w Lasach Państwowych„. Organizatorom udało się zgromadzić imponującą liczbę uczestników. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób.

Peleton wystartował z placu Gryczmana, gdzie w asyście policji i druhów z OSP przejechał ulicami miasta. Finałem rajdu był piknik rodzinny nad terenem ośrodka wypoczynkowego nad zalewem. Każdy z najmłodszych uczestników otrzymał pamiątkowy medal – Dla przybyłych przygotowaliśmy możliwość skosztowania dań z dziczyzny, kiełbaski a dla najmłodszych lody oraz nuggetsy. Jestem pozytywnie zaskoczony frekwencją, bo warunki pogodowe były dzisiaj trudne, ale na szczęście dojechaliśmy w komplecie i obeszło się bez większych kontuzji – mówi koordynator wydarzenia Damian Diektiarenko.

Na wydarzeniu gościli również wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowa Dęba dr Kazimierz Kopeć oraz jego zastępca Radosław Korzeniewicz. – Cieszę się, że takie inicjatywy są organizowane. Cieszę się, że Lasy Państwowe „wyszły z lasu”, że wyszły do ludzi, do lokalnych społeczności i wspierają tego typu inicjatywy. Gratuluję wszystkim udziału w rajdzie. – mówił wiceminister Marcin Warchoł.

Poniżej relacja zdjęciowa z wydarzenia:

23 KOMENTARZE

  • Chyba nie umie zagadać:) Tyle wiosek dookoła a do Dęby jeździ:) Rajd super. Przaśnie kolorowo, jak na paradzie równości. Każdy wyraził swoją płeć a jest ich tyle co posłów Suwerennej Polski:)

 1. A burmistrz ordon kiedy pozyska środki zewnętrzne i zrobi coś dla relaksu mieszkańców? Zamknął basen, i czy przed wyborami go otworzy?

  • Pan burmistrz od 2009 średnio co 2 lata, obiecuje budowę bloku przez gminę. Przez 15 lat żaden blok w jego wykonaniu nie powstał. Przed 2 tygodniami złożył kolejne obietnice. Tym razem nie rozdrabnia się na jeden blok i obiecuje budowę całego osiedla na ul. Niżańskiej pod Krzątką. Bieżni i kortów bez usterek nie potrafi zbudować, ale zbuduje osiedle. Tam będą sceny jak komedii Alternatywy 4. Szkoda tylko tego basenu który pan burmistrz ze swoim dyrektorem SOSiR zamknął. To też już będzie tak z 15 lat, jeśli dobrze pamiętam. No ale jak go wybierzecie na kolejne 15 lat to może wtedy zbuduje nowy basen :D

 2. Organizacja pełna profeska. Cieszy to bardzo kiedy wreszcie coś się zaczyna dziać i mówię tu również o SOKu, który zaczął żyć i otworzył się dla ludzi niezależnie od pokolenia ale także o klubie MKS Stal i jego działaczom. Czuć powiew zmian i oby tak dalej.

  • ehh Dryka wyczuła że będzie nowy włodarz i gra z nim w jednej drużynie ale pod siebie co by utrzymać stołek za zasługi…ot i cała filozofia.słabe…tanie…

 3. 200 osob to sukces? Nie to ze krytukuje ale czy 200 to duzo na rozmiar miasta? Zdjecia fajna takze milo pewnie bylo …. Gratulacje dla zarzadu Stali

  • Było dużo więcej niż podajecie. 30 stopni i pora obiadowa, a mimo to takie zainteresowanie. Gratuluje

  • A czy to ważne ile było ? Niech to miasto rusza do przodu i niech się ciągle coś dzieje. Każdy sobie wtedy dopasuje jakąś atrakcje dla siebie

 4. Nie wiem czy nowego burmistrza bo go jeszcze nikt nie wybral? Z tego ci wie Stal ma nowego prezesa i ostatnio sie cos dzieje / ruszylo – czy to przez niego czy przez idace wybory to nie wiem. Jak przyjade do rodzicow na odwiedziny to pewnie sie dowiem:)

 5. Udana kolonia w Stali i udany rajd. Panie Damianie, niech się pan nie przejmuje tylko dalej robi swoje i ciężko pracuje, a to zaowocuje. Powodzenia!

 6. Wszystko pięknie – szkoda jedynie tej długiej przerwy odbywającej się w pełnym słońcu na strefie. Fajnie, że coś się dzieje – mimo, iż trochę wszystko podszyte polityką.

  • Kadencję samorządu wydłużono do 30 kwietnia 2024 r. Zgodnie z przepisami wybory powinny się odbyć więc po 31 marca i nie później niż 23 kwietnia. Wybory samorządowe w 2024 roku odbędą się zatem 7 lub 14 lub 21 kwietnia

   Wyścig do koryta ruszył z kopyta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here