LEŚNA MAJÓWKA W JADACHACH

49

Radny Tomasz Wolan wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „Jagodzianki”, Stowarzyszeniem Anielskie Grajki, LZS Jadachy zapraszają na degustację zdrowej, ekologicznej i pysznych dań pochodzących z lasów. 

We wtorek 2 maja 2023 roku o godzinie 15:00 pod altaną leśną za Leśnictwem Jadachy będzie można bezpłatnie skosztować zdrowych i ekologicznych dań z dziczyzny, spróbować słodkości z runem leśnym, wypić kawę i herbatę.

W PRZYPADKU ZŁEJ POGODY ORGANIZATOR ZASTRZEGA ZMIANĘ TERMINU. 

W programie także:
– animacje dla dzieci;
– muzyka, tańce, śpiewy;
-ognisko i grill

Partnerem wydarzenia są Lasy Państwowe. Wydarzenie jest realizowane w ramach programu „Natura od kuchni”.

TELEFON DO ORGANIZATORA: 505 310 180

Relacja z zeszłorocznego wydarzenia:
1) „W Jadachach promowali dary lasu”
2) „[FILM] Promowali skarby lasu”

 

49 KOMENTARZE

 1. A gdzie wciągnięcie flagi na maszt przez burmistrza? aaa no tak, to nie ta impreza. Te robi Wolan to będą i tańce i śpiewy. Mam nadzieję, że mieszkańcy Jadachów wzniosą bimberkiem zdrowie mieszkańców Nowej Dęby dla których burmistrz nic ciekawego na te majówkę nie przygotował.

  • Aha, czyli radny napisał wniosek, pozyskał kasę i robi majówkę dla mieszkańców swojej miejscowości a burmistrz który zarabia 20 tysiecy miesięcznie i ma pod sobą 60 urzędników oraz wypasiony budżet gminy nie był w stanie załatwić znikąd kasy by zrobić chociażby zwykły festyn w mieście. w sumie wieśkowi nie zależy. on już się nachapał przez tyle lat. wypalił się. ważne że kasa się zgadza.

  • mieszkaniec aleś ty naiwny. Wolan się płaszczy w Solidarnej Ziobry, która dostała Lasy Panstwowe do dojenia kasy i tyle. Wystarczy przeanalizować skąd kasa. Lasy wycięte w całej gminie i kasa jest. ŻENADA. Zaraz zaczniecie krzyczeć że impreza ok, jasne, ale otoczka już nie. Za jakiś czas się obudzimy z ręką w nocniku bo ilość pieniędzy wydawana poza budżetem za obecnej władzy bije wszelkie rekordy.

  • Bez Warchoła nie będzie to samo. Ale to samo co zawsze będziesz mógł podziwiać na plantach. Długi będzie uroczyście wciągał flagę na maszt XD a po krzywych płytkach będzie przechadzał się starosta w zadługich portkach i kwadratowych butach XD. Milej zabawy!

 2. A Pan Warchoł będzie ??? Bo bez niego to nie impreza . Musi być Pan Warchoł , to jedzonko , bimberek i ten fotograf co zawsze takie obszerne relacje robi z posłem Warchołem

  • Będzie bimberek, będzie dobre jedzonko, będzie grill i ognisko. Będzie muzyka, śpiewy i tańce. Będzie tak jak ma być czyli przyjemnie i wesoło. Mam nadzieję, że ciebie nie będzie bo tylko zepsujesz klimat. Dla takich jak ty jest impreza z Panem Ordonem. Będziesz mógł podziwiać i robić zdjęcia jak wciąga flagę na maszt. Może nawet będziesz miał okazję wysłuchać płomiennej przemowy dynamicznego starosty Sudoła.

 3. A Zbyszek Chmielowiec gdzie będzie? Poseł Poncyliusz z PO pojawi się w końcu w Nowej Dębie ? Poseł Grzegorz Braun jakie ma plany? Takie pytania z dupy. Może i zabawne, ale nic nie wnoszą. Kto chce i ma ochotę to będzie. Jak macie problem że jakiś polityk przyjeżdża do danej gminy i coś dla niej załatwia a w zamian oczekuje poparcia to macie jakiś problem ze zrozumieniem mechanizmów demokracji. Demokracja to nie jest piękna idea opisywana w książkach filozofów tylko taka właśnie praktyka. Coś za coś i ścieranie się interesów różnych skonfliktowanych grup społecznych które rozwiązuje się przy urnie wyborczej a nie za pomocą pałki czy za pomocą prania się po pyskach na ulicy. Można się na te praktykę obrażać i domagać by było jak w książkach filozofów i modelach politologicznych – tylko finalnie nic z tego nie wyniknie bo inni nas ograją- , a można działać pragmatycznie czyli wykorzystywać mechanizmy demokratyczne by jak najwięcej dobrego zrobić dla swojego miasta i gminy.

 4. W sumie nie głupi pomysł, niech każdy z radnych zrobi w 'swoich’ wsiach majóweczki, proszę pokazać burmistrzowi, że się da, że można, tylko trzeba troszeczkę chcięć …

 5. Muszę cię zdziwić ale ja będę .A co do demokracji – to dany polityk przyjezdza do naszej gminy i coś załatwia i oczekuje poparcia go w wyborach ? A gdzie on był 2 , 3-4 lata tamu ??? Czemu go nie było 2-3 lata temu jak lasy były sadzone w naszej gminie ? Czemu wiat nie budował 2-3 lata temu ??? Gdzie on wtedy był ??? Teraz to wszystko niech sobie w d… włoży

  • Może ja odpowiem bo to koresponduje z tym co pisałem wcześniej. Jak mawiał Arystoteles: „demokracja to rządy hien nad osłami”. Niestety większość elektoratu ma krótką pamięć czego jesteś Ignac najlepszym przykładem. Politycy już dawno odkryli że wyborcy pamiętają w większości to co się dzieje w roku wyborczym. Dlatego na ostatni rok robią różne otwarcia dróg i inne pokazówki. I niestety twoje pytania pokazują, że mają rację. Warchoł bywał tutaj od początku swojej kadencji i załatwiał mniejsze lub większe sprawy. Bywał w tematach wojska, bywał w tematach policji, bywał w tematach dróg itd. Szczegóły to niech jego sztab przypomina na ulotkach wyborczych. Ja za nich roboty nie będę robił. Ale Ty tego nie pamiętasz i pytasz gdzie był. Politycy to rozumieją dlatego kierują się polityczną zasadą zachowania energii. Zachowują ją na później czyli na rok wyborczy. Bo po co się starać, zabiegać, robić to i tamto skoro na finiszu jakiś Ignac swkituje to wszystko swoją niepamięcią. Dzięki tobie Ignac jest tak jak jest ;)

 6. Podziękujmy Posłowi Warchołowi tak samo jak mu podziękowali mieszkańcy Rzeszowa . Jeżdził tam do nieżyjącego prezydenta Rzeszowa z wazeliną żeby go poparł w wyborach . No ale mieszkańcy go tam na wylot przejrzeli i tu także go przejrzą

  • Czysto merytorycznie. Wolisz Fijołka nad zawodowego prawnika, którego z nieprzymuszonej niczym woli poparł Ferenc?

   Szerokiej drogi mistrzuniu

 7. Brawo Wolanek, nie przejmuj się hejtem. Inne wioski zazdroszczą takiego radnego. Weźmy porównajmy co zrobił dla lokalnej społeczności taki Marian Tomczyk z Cygan czy Tomasz Gazda z Dęby to przecież zupełnie inna liga. Kosmita to już całkowity odlot. O radnych poprzedniej kadencji wspominał nie będę bo to całkowita pomyłka.
  Rób swoje i się nie przejmuj!

  • Katerring zapewni kolega bez paragonu, Uśmiech i pogodę Przewodniczący a reszta Będzie w Tym Blasku się Ogrzewać. Niech Żyje Weekend Majowy

 8. Poseł Warchoł bywał tutaj w dróg – każdy widzi jakie są te drogi w Nowej Dębie a w szczególności ta droga najczęściej uczęszczana przez tego posła czyli droga Nowa Dęba – Bojanów . Jak jego polityka ma wyglądać jak ta droga to ja już podziękuję . Bywał w tematach policji , miałbyć otwarty posterunek całą dobę – jakoś tego nie widać . A po drugie z tego co się orientuję Poseł Warchoł jest vice ministrem sprawiedliwości to chyba nie jest posłem od załatwiania dróg , wojskowości , policji , czy też jakiś wiat lub wychodków . Z tego co mi wiadomo od 7 lat miał za zadanie zrobić reformę sądownictwa i gdzie jest ta reforma ? Zróbcie z niego burmistrza Nowej Dęby to wtedy bedzie nam robił drogi , stawiał wiaty itp.

  • Nie widać żeby ta rada była podnóżkiem polityków. Wystarczy spojrzeć kto sprzeciwiał się polityce rządu w ciągu 2 lat covidu. Podczas gdy ty Ignac posłusznie wykonywałeś polecenia rządu i chodziłeś po kolejne dawki szczepionki oni robili swoje i wytykali te głupoty rządowi . Teraz raczej to posłowie zabiegają o względy rady aniżeli odwrotnie. Dlaczego nikt nie zabiega o względy starosty czy burmistrza? Bo oni od dawna są w kieszeni wyższych polityków. Tańczą jak im zagrają w przeciwieństwie do radnych którzy pokazali gdzie mają rząd podczas tzw pandemi.

 9. Gdzie jak gdzie, ale w tych Jadachach to co roku dużo się dzieje. Zawsze festyny, imprezy i pełno wszystkiego. Od wiosny po zimę. Nawet mają swoje Dni wioski. No ale żyją sobie razem i dogadują się to też mają co mają. Mały hejt jest tylko oznaką zazdrości bo rzeczywiście żywa wieś w porównaniu do regionu. Co ich wyróżnia – nie słuchają wlodarza Ordona.

  • co na to wszystko nauczyciele z miejscowej podstawówki, czy też aktywnie uczestniczą w tych wszystkich wydarzeniach organizowanych przez radnego ?

 10. I tu się mylisz , ani razu mnie nikt nie zastrzepił , nawet miałem 3 wnioski do sądu za nie noszenie maseczek w sklepach . A ty pewno tak jak ci kazali wszedzie latałeś w tym kagańcu .

 11. Leśniczy lasy wicinają , kasę zarabiają więc trochę grosza trzeba sypnąć na imprezę żeby lud cicho siedział i żeby lud myslał że unia chce nam lasy zwinąć

 12. Czy żwawy i dynamiczny starosta Jerzy Zbigniew Sudoł wraz z radnymi powiatowymi przygotowali coś dla mieszkańców Nowej Dęby? Czyżby wciąganie flagi na maszt ze swoim kolegom Wiesławem Kazimierzem Ordonem uznawał za wystarczającą atrakcje dla mieszkańców?

  • Powiat jest przykładem dynamizmu i rozwoju. Tam wszyscy są by być u koryta. Większość komentujących pewnie 2 nazwisk radnych powiatowych nie wymieni, bo tak dynamicznie działają, że nikt ich nie widział i nie słyszał.

 13. wszyscy glosza programy wiec i ja oglosze moj, w poniedzialek rano wystawie na placu Gryczmana transparent PRECZ Z KOMUNA i Swietem 1 Maja, WE WTOREK NAPIS PRECZ Z ORDONEM A PO POLUDNIU W JADACHACH PRZY WIACIE OGLOSZE PRECZ Z WOLANEM

  • Kawał piz…. jesteś bo tego nie zrobiłeś!
   A na drugi raz sam coś zorganizuj a nie wypisuj w necie! Fajnie Ci teraz?

 14. Czy radny Wolan ugosci nauczycieli na swojej imprezie nauczycieli i powita cieplym slowem ( in fakt za kase zalatwiona przez Warchola bo on 5000 zalatwil dla kola gospodyn wiejskich).

 15. Burmistrz nie zorganizuje majówki w Nowej Dębie, bo on nie zna tej tradycji. W majówki to lasowiaki zimioki sadzili. On jest taki trochę mniej miastowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here