[RELACJA] DARY LASÓW W ROZALINIE

17

9 lipca odbył się w Rozalinie piknik pod hasłem „Dary Lasów”. Partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe oraz organizator konkursu „Natura od kuchni” – Centrum Informacyjne Lasów Państwowych. Podczas wydarzenia wystąpili lokalni artyści czyli Zespół Ludowy „Bielowianki” oraz zaprzyjaźnione z naszą miejscowością „Ługowianki” z Tarnowskiej Woli. Oba zespoły zaprezentowały piękne ludowe pieśni przy akompaniamencie niezwykłej Barbary Boślak.

Dużym zainteresowaniem cieszył się występ medalistek z naszej gminy Mażoretek „Diament” z Chmielowa. Dziewczyny jak zwykle przysporzyły wielu wrażeń, prezentując swoje układy pod czujnym okiem choreografa Małgorzaty Gronek oraz wspierającej ich w każdym działaniu Anny Koper.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rozalina serwowały przez całe popołudnie dania oparte na darach lasu. Można było skosztować bigosu z dziczyzną, pierogów z kapustą i grzybami, wędlin z dziczyzny oraz smalczyku z ogórkami kiszonymi, a dla fanów słodkich przekąsek panie przygotowały jagodzianki oraz wypieki z jagodami, malinami i dziką różą. Dla najmłodszych dostępna była wata cukrowa, popcorn oraz pyszna lemoniada słodzona miodem.

Jak na imprezę o leśnej tematyce przystało, uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach dostępnych na stoisku promocyjnym Nadleśnictwa Nowa Dęba prowadzonych przez Józefa Rutynę wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa. Dla najmłodszych KGW przygotowało warsztaty kreatywne pod hasłem pikniku, podczas których można było dowiedzieć się, jakie skarby kryje las oraz namalować je na plastrach drewna. Warsztaty połączone z dodatkowymi zabawami plastycznymi poprowadziła Edyta Wdowiak.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozalinie ułożyli strażacki tor przeszkód dla dzieci. Nie zapomnieli o przynoszącej orzeźwienie w ten upalny dzień kurtynie wodnej. Dodatkowo czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem wszystkich uczestników pikniku.

Kolejnymi, niezwykłe ciekawymi atrakcjami były przygotowane przez Państwa Pietrzaków przejażdżki konne oraz możliwość pogłaskania przepięknej sowy i jastrzębia.

Oferta dla dzieci była bardzo bogata: oprócz dmuchanej zjeżdżalni oraz ciekawych animacji i konkursów z nagrodami przygotowanych przez Damiana Wdowiaka został rozegrany mini turniej piłki nożnej koordynowany przez trenera Michała Hajduka.

Na zakończenie pikniku odbył się festyn z udziałem kapeli „Konkret Band”, której muzyka i aranżacje popularnych hitów nie pozwoliły uczestnikom zejść z parkietu do późnych godzin nocnych.

Miłym zaskoczeniem dla zgromadzonych na przy remizowym podwórku, jak i dla organizatorów była wizyta Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła oraz przedstawicieli Nadleśnictwa Nowa Dęba, Nadleśniczego Kazimierza Kopcia oraz jego zastępcę Radosława Korzeniewicza.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie niedzielnego biesiadowania pod hasłem „Dary Lasów w Rozalinie”: Kołu Gospodyń Wiejskich z Rozalina, Sołtysowi oraz Radzie Sołeckiej z Rozalina, Ochotniczej Straży Pożarnej z Rozalina, Samorządowemu Ośrodkowi Kultury z Nowej Dęby oraz Przewodniczącemu Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba Damianowi Diektiarenko.

Wydarzenie koordynowali i poprowadzili: przewodnicząca KGW z Rozalina Marzena Urbaniak oraz sołtys Rozalina Damian Hajduk.

Tekst i zdjęcia:
KGW ROZALIN

17 KOMENTARZE

 1. A gdzie lasy państwowe z tymi darami z lasów były 3 , 4 lata temu ??? Wtedy wyborów nie było to i po co było ludziom dary lasów rozdawać lepiej było to samemu zeżreć . Teraz wybory to trzeba się podzielić i wyborców przekupić . Takie coś się nazywa korupcją wyborczą . Panu Warchołowi w Rzeszowie jabłuszka nie pomogły więc i teraz dary lasu mągą mu się czkawką odbijać

  • 3 i 4 lata temu to biegałeś się szczepić do starosty i nosiłeś pampersa na twarzy, a burmistrz Wiesław Ordon psikał ulice jakimś roztworem ze spirytusem bo była medialna pandemia. Dbaliście o siebie i o innych więc zamykaliście siłownie, knajpy i nawet owe lasy. Nie było imprez. Zapomniałeś już? Jak sanitaryści zaczęli odpuszczać z totalitaryzmem to zaczęły się imprezy. Rok temu były rajdy rowerowe w Dębie (Pogoń i Stal) i w Jadachach rajd oraz impreza Koła Gospodyń. W tym roku ruszyła druga edycja tych programów z lasów. Pewna osoba z Nowej Dęby, napisała wnioski o dofinansowanie wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich z naszego terenu. I z tego co wiem wszystkie przeszły pozytywnie. Ale dla takich myślicieli jak ty lepiej by było żeby wszystkie pieniądze szły do Kolbuszowej. Wtedy byłoby ok.

  • No ale pytałeś dlaczego 3 lata temu nie było imprez, więc dostałeś odpowiedź. Bo był zamordyzm który popierały wszystkie siły polityczne poza Konfederacją. Nie przypominam sobie żeby Platforma z PSL była przeciwko tej paranoi. Wręcz przeciwnie. Licytowała się PiSowcami i Suwerennymi Polskami.

 2. A ja sobie nie przypominam ,żeby Konfederacja była przeciwna . A jak narazie Warchoł jeszcze nie jest w Konfederacji . Może jakby tam się przeniósł to może by miał więcej kultury niż obecnie

  • Emil, jeśli nie przypominasz sobie że Konfa jako jedyna była przeciwko zamordyzmowi kowidowemu to 1) nie masz podstawowej wiedzy o bieżących wydarzeniach i polityce, więc zamilcz albo się dokształć zanim wypowiesz, 2) doskonale wiesz jak było, ale wolisz trollować i nie chodzi Ci o ustalenie czegokolwiek w dyskusji tylko o bicie piany.

 3. Tylko Lewica. Senyszyn jasno powiedziała, że trzeba wpuścić śniadych inżynierów z Afryki do nas. Bo nawet jak kogoś zgwałcą to w Polsce można robić aborcję po gwałcie więc z czym problem. i taka partię to ja szanuję. Takich nam do rozwoju potrzeba.

  • Nie tylko. Szykuje się nam również uroczyste odsłonięcie kamienia na Hamburgu (Kościuszki).

  • Bardzo fajna spokojna impreza w Rozalinie. Niewiele osób, wszyscy się znają czyli jak w rodzinie. Dobrze że nowodębskiego buractwa spragnionego imprez, alkoholu i prostackiego zachowania tam nie było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here