Jolanta Styga zrezygnowała z funkcji dyrektora Przedszkola Nr 5

22

Po 18 latach pracy na stanowisku dyrektora Przedszkola nr 5 im. Misia Uszatka w Nowej Dębie Jolanta Styga podjęła decyzję o rezygnacji z pełnionej funkcji. Dodać należy, że łączyła tę funkcję ze stanowiskiem dyrektora Żłobka Miejskiego.

Jolanta Styga przejęła kierowanie obu placówkami w 2003 r. po poprzedniej dyrektorce Zofii Majdańskiej. Dała się poznać zarówno władzom samorządowym, jak i rodzicom, jako osoba dbająca o swoje placówki, mająca bardzo dobry kontakt z rodzicami i ich dziećmi. Była świetnie postrzegana przez swoich współpracowników, którzy na pożegnaniu swojej dyrektorki oklaskami wyrazili swoją wdzięczność za lata współpracy. 31 sierpnia burmistrz Wiesław Ordon i dyrektor BOJS Renata Bal oficjalnie podziękowali pani dyrektor za jej pracę, zaangażowanie, serce pozostawione w tych placówkach – Decyzję o rezygnacji z bycia dyrektorem podjęła osoba ceniona za swą pracę, potrafiąca mądrze i gospodarnie zarządzać powierzonymi placówkami. A przy tym była dyrektorem cenionym przez pracowników i rodziców, kochana przez dzieci. Świadczyły o tym kolejne konkursy na stanowisko Dyrektora Przedszkola Nr 5, gdzie była jedynym kandydatem. Dobra współpraca z władzami samorządowymi przyczyniała się do rozwoju placówek, ich modernizacji i zwiększania ich atrakcyjności dla dzieci i rodziców – stwierdził na spotkaniu w P5 burmistrz W. Ordon.

W czasie pełnienia funkcji dyrektora w placówce zorganizowano nowe sale dydaktyczne, wykonana została termomodernizacja budynku, poprawione warunki higieniczne. Dziś jest to obiekt nowoczesny, zachęcający maluchów do uczestnictwa w zajęciach.

W związku z tą sytuacją organ prowadzący przeprowadził postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora placówki. Ponieważ nie zgłosił się nikt chętny, burmistrz powołał na 10 miesięcy do pełnienia funkcji dyrektora Przedszkola Nr 5 i Żłobka Miejskiego panią Grażynę Gil, byłego dyrektora SP w Rozalinie.

BOJS /UMIG

22 KOMENTARZE

  • Jakie to pisowskie… Żeby tylko dokopać, dosrać i sponiewierać drugą osobę… Po jakiego Wacka wy chodzicie do tego kościoła? To tak wygląda to miłosierdzie katolickie i tolerancja chrześcijańska?

  • Pewnie nie masz dzieci albo nawet nie chciałeś mieć w tym przedszkolu, ale uwielbiasz dowalać wszystkim. Może zastanów się jaki styl prezentuje obecna większość w radzie. Styl podporządkowania „guru”, któremu coraz bardziej …… , i brak szanowania innych poglądów i ludzi je prezentujących. Z….ć, zgnoić, zszargać opinię, dowalić i wywalić – to dewiza i coraz więcej ludzi jakoś związanych obowiązkami z „gminą” ma dość poniżania.

  • Sama prawda. Kto ma dziecko i chce je wysłać do żłobka albo przedszkola wie jak było. Znajomości były kryterium. Wystarczy popytać ludzi albo spojrzeć na parking o 15 połowa z Majdanu. Nowa dęba to mała miejscowość każdy się zna i wiem kto i na jakich zasadach był przyjęty nie liczy się czas zgłoszenia, inne warunki jak praca i sytuacja rodzinną liczy się znajomość.

 1. Bardzo przykra wiadomość. Jako rodzic mogę powiedzieć, że ZAWSZE Pani Dyrektor w swoich obowiązkach była kompetentna, wyrozumiala, serdeczna i troskliwa wobec dzieci.

 2. Do Ewa a czy ubiegałas się o żłobek dla dziecka ? Bo ja tak i ciągle słyszałem że nie ma a tu cyk Panna siedzi na kocią łapę nie pracująca i jej dziecko jest a My Obydwoje Tyramy i nie ma miejsca . Więc Pytam czy to Normalne …. Nie trafił by Cię Szlak

  • Ani żłobek, ani przedszkole nie jest własnością Pani Joli, tylko miasta Nowa Dęba. Jeśli więc „Mieszkaniec” ma jakieś wąty do działalności w/w placówek, to niech se „Mieszkaniec” napisze skargę do właściciela. (Chociaż po lekturze jego wpisu to może lepiej niech nie pisze, tylko zadzwoni…) Widocznie mieszkaniec sie nie kwalifikował, co mnie bardzo dziwi, albowiem członków i sympatyków PiS powinno się załatwiać pozytywnie w pierwszej kolejności poza kolejnością. Tak stanowi prawo w Polsce. A swoją drogą, to nieładnie tak wytykać komuś czyjąś krzywdę. Czyżby nie nauczyli tego na naukach kościelnych ?

  • Typowy roszczeniowy pisior- Bo ja chcę i to ja mam dostać. Inni się nie liczą, bo ja jestem ważniejszy..

  • Idź złóż tą skargę. Gowno wiesz bo skargi były i są co rok na to że decyduje znajomość. Nic to nie dało trzeba do majdanu wysyłać do prywatnego przedszkola i zlobak albo na liście rezerwowej czekać, a z Majdanu tutaj przywożą swoje dzieci za połowę ceny prywatnego a my się jako mieszkańcy składamy na dzieci z innej gminy…

 3. Co Ty Ewa masz z tym PiS i kościołem chyba za bardzo na patrzyłaś się na Campus Twego Wodza jedź na granicę tam Cię Brakuje.

 4. Co Ty jadłaś że Takie Baje odpowiadasz Ewa p
  Burmistrz decyduje kto ma być przyjęty w Twoim rozumowaniu . Nasz żeście Tej Pani już nie ma i zapewne problem zniknie .
  Trzymajcie się rodzice będzie lepiej.

 5. Bardzo fajna Pani wielka szkoda ze zrezygnowała takich ludzi nam trzeba życzę wszystkiego dobrego w prywatnym życiu i w zawodowym prawdziwy Pedagog

  • Nic z tych rzeczy. Ludzie muszą czuć przyjemność z tego że komuś dokopali. Nie mieli odwagi do tej pory powiedzieć w oczy o swoich bólach, więc teraz choć naplują na kogoś na takim forum jak te, bo mają świadomość że są anonimowi… Ot, takie wiejskie „leczenie”swoich frustracji….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here