Zaproszenie na nowodębskie uroczystości z okazji 100.rocznicy Bitwy Warszawskiej

26

W niedzielę 15 sierpnia, na nowodębskich plantach odbędą się nowodębskie uroczystości z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Organizatorem wydarzenia jest Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych.

Skromny program uroczystości obejmuje Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która będzie odprawiana o godzinie 11:30 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie o godzinie 17:00 na miejscowych plantach planuje się ciąg dalszy uroczystości na który składają się: odśpiewanie hymnu i wciągnięcie flagi na maszt, okolicznościowe wystąpienia i odśpiewanie roty. Następnie odbędą się prezentacje miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich i koncert Orkiestry Dętej. Jako finał wydarzenia przewidziano „Koncert Muzyki Celtyckiej”.

26 KOMENTARZE

  1. Matko i córko! Jak Ordon z Rzemieniem coś zoganizujo to nie ma bata we wsi. Nic, tylko pozmieniać wszelkie plany na weekedn i iść tłumnie na betonplatz by wysłuchać orędzia wójta. Koncert muzyki celtyckiej w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej zakrawa co najmniej o Monty Pythona. Brakuje szkockich tańców w wykonaniu radnej Heleny i radnego Tomczyka, ale kto wie czy łyk cydru w upale nie sprawi, że będziemy świadkami radosnych pląsów do skocznych celtyckich rytmów.

    P.S. Moje przypuszczenie jest takie, ze pan dyrektor Rzemień musiał ocenić ofertę na muzykę celtycką za bardzo opłacalną. Z perspektywy kierowanej przez siebie placówki i finansów publicznych – rzecz jasna.

  2. Żenada – i od nowa będą nuty w dźwiękach marsza żałobnego „… rozszumialy się wierzby płaczące…” i publiczne biczowanie oraz lament historyczny, jak to było kiedyś pięknie i jak potem zostaliśmy pokrzywdzeni. Ale duch narodu nie umarł i trwa nadal… no i kwintesencja…. msza dziekczynno-pokutna… jak co każde święto i do znudzenia

  3. przeciez nikt przeciwniom nie kaze brac udzialu w obchodach Dnia Wojska Polskiego i we Mszy Swietej Tobie Gluch zycze duzo zdrowia oraz zeby nieczesto robilo Ci sie niedobrze

  4. bez ciebie tez będzie nie oceniaj Dyrektora wybory jest Dyrektorem ma prawo co ty zrobiłes mądrego godnego naśladowania nic tylko piszesz mądrosci

  5. Zaprosicie na ta UROCZYSTOŚĆ nijaką matkę boską bo to ona ponoć zadziałała na korzyść zwycięstwa…gdyby nie ona bolszewik szedł by nadal na zachód…..

  6. Na plakacie „Lasowiackie świętowanie”, ale koncert muzyki celtyckiej. Zdecydujcie się, bo to nawet śmieszne nie jest.

  7. Każdy coś próbuje ugrać. Lasowiacy w mieście, Celtowie z muzyką. Czyżby Nowodębscy Patrioci na wakacje wyjechali? No cóż, takie ‘atrakcje’ mamy jakich organizatorów sobie wybraliśmy. Niech żyje bal…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here