Pieniądze dla szczególnie uzdolnionych. Możesz ubiegać się o stypendium!

30
Grafika: pexels

Ruszył nabór na stypendia dla najzdolniejszych uczniów z regionu. Łącznie to 800 stypendiów w kwocie po 5000 zł rocznie dla licealistów oraz uczniów ze szkół zawodowych.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie po raz kolejny realizuje projekty stypendialne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 pn.:

 • Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2021/2022,
 • Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2021/2022.

Termin naboru wniosków o przyznanie stypendium w ramach ww. projektów upływa 10 listopada br.

O stypendia mogą ubiegać się uczniowie liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych I i II stopnia, osiągający wysokie wyniki edukacyjne i znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej.

Kryteria przyzwania wsparcia, odrębne dla kształcenia ogólnego i zawodowego, znajdują się w regulaminach i ogłoszeniach o naborze wniosków.

Zachęcamy do zapoznania się z zasadami programów, zamieszczonymi na stronie internetowej Projekty stypendialne dla uczniów szczególnie uzdolnionych

30 KOMENTARZE

 1. Stypendia dla najzdolniejszych, tymczasem w jednej z nowodębskich placówek oświatowych, znajdującej się u brzegów rzeczki na skraju lasu, dyrekcja stosuje wobec uczniów metody wprost z zakładu karnego, zebraniając dzieciom wyjścia podczas przerw z klasy z wyjątkiem wypadu do ubikacji lub biblioteki. Jakim prawem dzieci przez cały pobyt w szkole są więzione w klasach i ciekawe co na to rodzice, uczniów uczęszczających do tej placówki oświatowej o charakterze przypominającym półotwarty zakład penitencjarny?

  • Jeśli rodzice pozwalają na to by ich dzieci były więzione lub chodziły w namordnikach to świadczy o rodzicach. Ja bym swojego dziecka tak nie pozwolił upodlić. Nauczyciele uczestniczący w tym cyrku i go wspierający już dawno wystawili sobie świadectwo. Rodzice! Piszcie skargi do burmistrza i nie dajcie się zaszczuć !

 2. A nie jest to tak że szkoła odpowiada za dziecka pobyt w godzinach w których jest w szkole i przerwach więc o co chodzi a później będziecie się pytać gdzie był nauczyciel że pozwolił iść nad rzeczkę dzieci wasze mają tyle czasu po lekcjach że po lekcjach mogą robić na co im pozwolicie więc dajcie spokój i nie róbcie niepotrzebnego zamieszania .

  • A co z wietrzeniem pomieszczeń tak zalecanym przez mądre głowy jak dzieci 8 godzin w zaduchu siedzą? Jak mają się uczyć jak nie mają dostępu do świeżego powietrza? Wniosek: dać nauczycielom podwyżki za 18 godzin pensum.

  • Najpierw zorientujcie się dlaczego a potem komentujcie …. Szkoda słów. Prosto jest wylać pomyje ale półgłówki piszą byle pisać.

 3. Nody z krainy zabawek i wszyscy nie znający tematu – nie siejcie fermentu. Czy zanim rozlałeś hejt na szkołę, to np. zorientowałeś się jak dokładnie wygląda sytuacja, czy zasięgnąłeś informacji u źródła. Pewnie nie wiesz nic tylko piszesz by zaistnieć i krytykować. Nie wystarczy „coś” wiedzieć by krytykować. Trzeba znać sytuację, a potem można pisać obiektywnie.

 4. Nauczyciele jako grupa społeczna od lat się kompromitują. Czy mają jeszcze autorytet u dzieci i rodziców? Wątpię. Zadufani w sobie mają przeświadczenie że są najmądrzejsi a prawda jest zupełnie odwrotna. Co ciekawe ta grupa społeczna zawsze bezmyślnie wykonuje i udoskonala najgłupsze pomysły każdej władzy. Tak było za komuny gdy promowali socjalizm, Marksa i Lenina. Tak jest też dzisiaj gdy z niezwykłym zapałem wdrażają największe absurdy kowidianizmu. Tylko wprowadzenie bonu oświatowego może uratować polską oświatę. Bez tego będzie tylko gorzej.

  • Autorytet u dzieci i rodziców? O czym ty bredzisz. Spójrz z drugiej strony. Z dzisiejszymi dzieciakami obchodzi się jak z jajkiem. Trzeba je podwieźć do szkoły, bo jak na piechotę będzie chodzić to sobie zrobi kuku, spożyje przypadkiem alkohol i zapali blanta. Rozwydrzone małolaty nie mają za grosz szacunku do człowieka a bierze się to z wychowania przez rodziców. Nie wspominam już o całym systemie oświaty i ministerstwie. Za kilka lat już będziemy zbierać żniwo w postaci kalek umysłowych i fizycznych.

  • Strażnicy plandemi, piszesz takie pierdolety, ale jak się domyślam dzieci do szkoły wysyłasz, więc jaki jest sens w tym, co robisz? Jedno myślisz, drugie mówisz, a trzecie robisz. Śmieszność.

  • Tadeuszu z chęcią Ci wyjaśnię. Opresyjne, socjalistyczne państwo zabiera mi ogromne kwoty pieniędzy w podatkach: vat, akcyza, cit, dochodowy, zus. Z tych podatków żyją nauczyciele i utrzymywane są szkoły. Posyłam więc dzieci i domagam się dobrej jakości usług i fachowej kadry. Płacę, a więc wymagam. Niczego za darmo nie dostaję od państwa. Uwierz mi, że marzę o tym aby opresyjne państwo nie zabierało mi tych podatków. Wówczas stać by mnie było na dobrej jakości szkołę z mądrymi nauczycielami, a większość dzisiejszych pedagogów musiałoby znaleźć sobie inną pracę za więcej niż 18 godzin tygodniowo.

  • Strażnicy plandemi, komentarzami w internecie na pewno uda Ci się to osiągnąć :) Nie mam co do tego żadnych wątpliwości :)

 5. Strażnicy plandemi – jesteś bardzo sfrustrowanym człowiekiem. Ktoś pisze o funkcjonowaniu szkoły podczas przerw, a Ty wylewasz pomyje na nauczycieli, którzy w tym momencie nie mają przerw, bo opiekują się uczniami, z którymi mieli lekcje, może i Twoimi dziećmi. Nie zostawiają ich samych i nie zamykają w salach tylko są z nimi i wypełniają swoje obowiązki. Mogą również z nimi wyjść – nikt im drzwi przed nosem nie zamyka. Napij się ciepłej herbatki i wyluzuj. Życie jest krótkie.

  • Nie broń zaciekle i nie szkaluj, tylko doceń i oceń wagę argumentów. Nie wyjeżdżaj z typowymi dla nd środowiska tekstami, które są chrakterystyczne dla tamtejszych napuszonych i uduchowionych ciał pedagogicznych. Dobry nauczyciel dzisiaj należy do przeszłości. Młodzież to doskonale dostrzega i odpowiednio reaguje, co widać , słychać i czuć.

  • Inny platnik

   Nie wierze ze w naszych szkolach nie ma dobrych nauczycieli, wystarczy zapytac mlodziezy, ale oni tu nie pisza tylko same stare dziady. Wiec sie nie dowiemy. Ja stary rocznik i nie w temacie jestem. Ci co mnie uczyli to na cmentarzu.

 6. Piszesz, że dobry nauczyciel to przeszłość podobnie dobry uczeń dobry pracownik dobry prezes dobry kierownik dobry sąsiad itp można wymieniać i widzisz jaki świat może czas zacząć zmieniać powoli od sobie i tak …

  • Dobrzy i uczciwi ludzie to dziś rzadkość. Tyczy sie to nauczycieli, księży, policjantów, polityków, lekarzy, itd. Chociaz ja znam kilku spoko luszi z kazdej branzy. Nie wszyscy sa zepsuci. Wszystko wynosi sie z domu i podworka.

  • Anonim, jak tak chcesz zmieniać na lepsze świat i abyśmy zaczynali od siebie, to najpierw napisz – 'dobry anonim’…

 7. A cóż to jakieś wybory niebawem będą czy Ciepła Posadka Tortowy Radny Hubertus to na plebani chyba już śpi objął funkcję kościelnego jak to Grajek przeżyje . Tego Nowego Mądryjołe Uśmieszka Wikarego to na Rękach będzie nosił a w Zimie to Zupki dostarczał . Miej chłopie Rajco trochę Coś z Męskości i nie właż bez w…. w d…ę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here