DARY LASU W CHMIELOWIE – RELACJA

1

W niedzielę 3 września 2023r. na placu przy Centrum Kultury w Chmielowie Koło Gospodyń Wiejskich po raz pierwszy zaprezentowały działania, promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego, pod nazwą ,,CHMIELOWSKI PRZEGLĄD DARÓW LASU”.

Specjalnie dla Uczestników wydarzenia, którego partnerem były „Lasy Państwowe”, został przygotowany gulasz z dziczyzną, przekąski, wędliny oraz potrawy z dziczyzny. Nie zabrakło również domowych wypieków – ciast i babeczek darami lasu.

Autorski program „Lasów Państwowych”- „Dobre z lasu” pokazuje, jak można gospodarować zasobami przyrody w sposób zrównoważony i zgodny z misją Lasów Państwowych. Jak  równomiernie zaspokajać potrzeby obu współzależnych od siebie stron – lasu i ludzi.

W programie wydarzenia, które rozpoczęło się prawdziwą pompą deszczową  nieba, podziwialiśmy występy: MOD z Chmielowa, Mażoretek Diament z Chmielowa, Emilki Małek uczennicy Szkoły Podstawowej w Chmielowie, Swoimi występami również, umilili na czas zespół ludowy „Ocicanki” z Ocic oraz zespół „Smykla Band”.

Dodatkowo, stoiska „Nadleśnictwa Lasów Państwowych z Nowej Dęby”, Koła Łowieckiego „RYŚ”, Stowarzyszenia Przyjaciół Pszczelarstwa Ziemi Tarnobrzeskiej „BARTNIK”, „Hocki-Klocki Monika Kliś, OSP w Chmielowie przy pokazach lania wody z armatki wodnej, oraz KGW „CHMIELOWIANKI”, zapewniły najmłodszym uczestnikom ogrom zabaw i konkursów, o tematyce leśnej.

Przy współudziale Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Chmielowa, cel został osiągnięty. Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli Nas w organizacji tego wydarzenia.

/KGW Chmielowianki

1 KOMENTARZ

  1. To są gdzieś jeszcze wokół Dęby lasy?
    Wszystko co widzę to przemysłowa produkcja drzew. Ciężko nazwać to to lasem.

    Muszę spytać w Chmielowie. Zdaje się ze wiedzą coś o czym ja nie wiem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here