Dożynki w Jadachach już jutro! 22 sierpnia 2021 (niedziela)

9

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz sołectwo Jadachów zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę 22 sierpnia 2021 r. w Jadachach. Święto Plonów wyrosło z historii i obyczajów polskiej wsi, jest świętem powszechnym, bliskim sercu każdego z nas. Łączy przeszłość z przyszłością, tradycję z nowoczesnością. Chleb to codzienna praca i radość z jej owoców, to symbol wspólnoty jaką tworzymy, dlatego wzorem ubiegłego roku zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy i okolic do udziału w tej uroczystości kultywującej tradycje lasowiackie.

Program uroczystości:

12:00 – Msza Święta  w Kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jadachach,

13:00 – uroczyste przejście wszystkich uczestników do Domu Strażaka w Jadachach w korowodzie prowadzonym przez Gospodarzy Dożynek,

13:30 – część artystyczna: słowo organizatorów, konkursowe prezentacje wieńców, koszy chlebowych i przyśpiewek lub wierszy dożynkowych, występy „Bielowianek” z Rozalina, „Cyganianek” z Cyganów oraz „Ługowianek” z Tarnowskiej Woli

Ok. godz. 17:00 zapraszamy na pokaz kawalerii konnej w wykonaniu Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich z Wodzisławia Śląskiego

Na uczestników imprezy czekać będzie obfity catering, atrakcje dla dzieci oraz  poczęstunek dla każdego. Wieczorem planowany jest festyn ludowy.

Serdecznie zapraszamy!

9 KOMENTARZE

 1. Taka tradycja, że tylko jeden Baracz ma prawdziwą gospodarkę i robi w polu. Burmistrz świętuje i kultywuje. Co? Plony PGKiM? Jakie rolnictwo na takich ziemiach? Panie, tu same piochy!

  • Jest poranek, nie zapowiadaja deszczu ale jednak w godzinach popoludniowych Wiesiek w Jadachach poleje troche wody

 2. Super zwierzaki zrobione z balotów słomy.
  Wszystkie super ale pawie na wylocie na Chmielów badania.
  Kawał dobrej roboty ktoś zrobił.
  Ciekawie i z pomysłem.

 3. „Nowy ład” nastąpił na dożynkach. Burmistrzu pocałował w dupę rzemieniu. Ale jaja !!! Wiesławie ! Nie tędy droga do sławy !

 4. Czy nazywanie sołeckich lokalsów , grzebiących w ziemi na własne potrzeby szumnie rolnikami , nie jest obrazą dla prawdziwych rolników , których produkcja poprzez punkty skupu i podatki ma wpływ na rynek krajowy ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here