3 miliardy złotych na drogi samorządowe. Premier: Chcemy ruszyć gospodarkę

11

Fundusz Dróg Samorządowych jest istotnym elementem walki ze skutkami epidemii. Poprzez budowę dróg, tworzymy nowe miejsca pracy – zaznaczył szef rządu podczas wspólnej konferencji z ministrem infrastruktury.

Na Fundusz Dróg Samorządowych rząd przewiduje przeznaczyć w tym roku ok. 3 mld zł. Planowana jest budowa, przebudowa lub remont ok. 3,4 tys. km dróg, w tym ok. 1,7 tys. dróg powiatowych oraz ok. 1,7 tys. dróg gminnych.

Jak podkreślił premier, Fundusz Dróg Samorządowych to wielki program modernizacyjny, który będzie służył aktywizacji gospodarczej. Chcemy przeznaczyć dodatkowe środki na drogi samorządowe i przekazać impuls rozwojowy dla samorządów oraz dla małych i średnich firm – powiedział szef rządu.

Premier zaznaczył, że rząd będzie zwiększał zaangażowanie środków budżetowych w życie gospodarcze.  Chcemy dać nadzieję polskim przedsiębiorcom, a poprzez to ocalić miliony miejsc pracy – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jak poinformował premier, w ramach rządowej tarczy antykryzysowej złożono już 800 tys. wniosków o wsparcie. Obecnie, w bezpośrednie wsparcie dla mikrofirm zaangażowane są  już setki milionów złotych, a poprzez ulgi w ZUS możemy powiedzieć, że to są miliardy złotych – zaznaczył szef rządu.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wyjaśnił, że w najbliższych 9 latach na Fundusz Dróg Samorządowych zostanie przeznaczone 36 mld zł. To tysiące kilometrów bezpiecznych dróg gminnych i powiatowych, których najczęściej używają Polacy, żeby się przemieszczać – powiedział minister. Podkreślił również, że Program budowy dróg krajowych nie zostanie zawieszony.

KPRM

11 KOMENTARZE

  1. Może ktoś sprawdzi czym palą na Leśnej, bo każdego wieczora wali jak z lokomotywy. I to nawet na mieście, konkretnie na 1 Maja. Okna nie można otworzyć.

  2. A mnie zastanawia czy ten portal został stworzony do tego by inforomowac mieszkancow o sprawach nowej deby czy do promowania Pisiorow ? Hymm?

  3. Co on już nie obiecywał, jeszcze niech powie że gruszki urosną na wierzbie.
    Myśli ze naród głupi wszystko to kupi.Coś mi się wydaje że i sprawa obwodnicy umrze śmiercią naturalna.
    Można wszystko obiecywać tylko worek na pieniądze jest pusty i jeszcze do tego dziurawy

  4. panu premierowi sypia sie obietnice z ust jak baranowi bobki z tylka, tyle ze z tych bobkow jest przynajmniej dobry nawoz na dzialke a z obietnic premiera wielkie guwno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here