Burmistrz Wiesław Ordon oficjalnie potwierdził swój start w wyborach

65

Burmistrz Wiesław Ordon oficjalnie ogłosił swój start w jesiennych wyborach samorządowych. Po raz czwarty będzie się ubiegał o fotel szefa gminy. Po raz drugi nie będzie miał w tym wyścigu, żadnego przeciwnika.

Po raz czwarty podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba. Decyzja ta zapadła po wielu spotkaniach, rozmowach, w których to Wy – mieszkańcy naszej gminy – zachęcaliście mnie do takiego kroku. – napisał na swoim profilu Facebookowym Wiesław Ordon.

Jak twierdzi, zastanawiał się nad inną drogą samorządową, ale po namowach sympatyków zdecydował się na pozostanie w gminie. Zaznacza, że nie czuje się wypalony: – Codziennie do pracy z takim samym zapałem i entuzjazmem, jak w grudniu 2006 roku. Energii i chęci mi nie brakuje! – mówi.

Z uwagi na fakt, że w wyborach na fotel burmistrza startuje tylko jedna osoba, mieszkańcy Nowej Dęby otrzymają karty do głosowania na których będą mieli przy nazwisku kandydata na burmistrza do wyboru dwie opcje. Pierwsza to będzie opcja „TAK”- oznaczająca, że udzielają mu swojego poparcia. Druga opcja będzie opcją na „NIE” – oznaczającą, że wyborca nie chce aby Wiesław Ordon był dalej burmistrzem. W przypadku przewagi opcji na „NIE”, o tym kto zostanie burmistrzem zadecyduje nowo wybrana Rada Miejska.

/ Kot Krzysztof

65 KOMENTARZE

  • radni będą mieli prawo zgłaszać kandydatów z rady i spoza rady. następnie będą głosować. ale nie myśl o tym bo i tak wioski dadzą mu zwycięstwo. niech miasto da mu czerwoną kartkę. tylko tak można coś ugrać.

 1. Pewnie i tak zostanie wybrany przez wioski, ale uważam że miasto powinno skreślić NIE. Dlaczego? Żeby nauczyć tego pana pokory. Żeby nie czuł się taki pewnie i nie był taki arogancki. Im więcej będzie głosów na nie, tym będzie się bardziej starał. Jeśli bezmyślnie oddacie głosy na tak, to będzie z was tylko śmiał i dalej ściemniał na zebraniach.

 2. Panie Burmistrzu! My wszyscy za Panem! Cieszymy się! Oby jeszcze więcej pieniędzy poszło na naszą kochaną wieś. Dobrze, że się Pan nie przejmuje tymi wielkimi „mieszczuchami”. Pan jest jednym z nas i dlatego się cieszymy i głosujemy wszystkiemi rękami!

  • Apeluję do mieszkańców osiedla Poręby,nie dajcie się namówić na głos na tego pana poprzez starszy elektorat,myślcie samodzielnie rozlicCie tego chłopaka,który nikomu nie pomógł oprócz swojego DUPSKA i swoich dzieci

  • A co załatwił ci robotę za 2500 brutto? Miernoto, Ty i Twoje dzieci będziecie tu do usra..ej śmierci biedę klepać bo rozumu nie macie. Brawo Ordon, ale masz elektorat. Nikt mądry na ciebie nie zagłosuje.

 3. Omniom, omniom. Dobre te krówki, mordoklejki. Już robię zapas na kolejne 5 lat. Nie wierzę w opowieści, że znów wrócę rozdawać bony, a moje miejsce zajmie Zygfryd. Dla Zygfryda są lepsze posady. Może coś w powiecie, a jak nie to zawsze może zostać prezesem. Jak nie w gminie to w Dezamecie. Załatwi się wszystko, tak żeby było nam dobrze. Dziękuję z tego miejsca wszystkim za owocną współpracę. Mi te ostatnie lata upłynęły w bardzo dobrej atmosferze. Trzymajmy tak dalej! Alleluja (omniom, omniom) i do przodu!

 4. Co tam burmistrz,Jasiu będzie miał ćwierćwiecze w radzie.
  Babcie go poprą, tylko czy będą konserwy ,czy może skrzynki jabłek, bo w tym roku obrodziły..

  • Jasiowi to chyba już ćwierćwiecze minęło :)
   Jabłka obrodziły więc niewiele warte, a i konkurencja się pojawiła :)

 5. Poręby pokażą czerwoną kartkę p. Woloszowi. Jego zwiększona aktywność na osiedlu w ostatnich dniach mu nie pomoże. Stawianie luster po 4 latach nagle… wstyd…

 6. A jak tam nasz Lasoviak nad Lasoviaki Jureczek?
  On tyle pożytecznego dla naszego powiatu zrobił szczególnie dla Gorzyc i Baranowa :)
  Tępy lud i tak na niego zagłosuje tylko nie wiem co mu obieca bo szkoły średnie praktycznie zlikwidował , a szpital trupiarnia przypomina dom pogrzebowy. Co tu można jeszcze powiatowego w Nowej Dębie rozwalić by lud lasoviacki był szczęśliwy?

  • Jerzy S. Katastrofa, szkoły zamknął a szpital już prawie wykończył wraz z obecnie rządzącą ze wsi spod Tarnobrzega panią dyrektor. Ludzie, kiedy się wreszcie obudzicie w tej Dębie. Jak już nie będzie co ratować???

  • Może wypada zagłosować na Jerzego S. z miasta, czyż nie lepiej pomóc temu drugiemu,jest w potrzebie.Były radny powiatowy niech sobie odpocznie.Czas na zmiany, co Wy na to.

 7. Czytam te wpisy i zastanawiam się dlaczego ludzi nie stać na obiektywizm. Stać ich natomiast na złośliwość i bezmyślną krytykę. Czy zapomnieli jak jeszcze nie tak dawno wyglądała Nowa Dęba? Z małego zapyziałego umierającego osiedla robotniczego,przeobraziła się w miłe, czyste, zadbane miasteczko z nowoczesnym centrum. A zupełnie nie pojmuję krytyki Burmistrza za jego troskę o wsie na terenie Gminy. Czy ujadacze zapomnieli gdzie są ich korzenie? Ja pamiętam ,mimo, że jestem daleko. Panie Burmistrzu tak trzymać! Powodzenia! Wierzę , że mądrzy ludzie Pana poprą.

  • To pewnie dlatego ze Pani jest daleko. To nie widzi tego co jest na miejscu. Po pierwsze przez ani jednego spotkania z mieszkancami miasta. Na wziach non stop zebrania i spotkania.Po drugie basen otwarty zamkniety. Kino w lecie zamkniete. Liceum rozwalone w pył. . Buta pycha arogancja az kipi nawet dyskoteki w nowej debie nie ma bo nikt tu nie chce biznesu otworzyc bo mu kaza zamykac o 22. Tak to jest ja nie ma burmistrza i starosty z miasta nowa deba . Z burmistrzem bedzie ciezko ale wybierzmy komitet ktory bedzie w stanie dac nam chociaz starostę.

  • najważniejsze że są kościoły i emeryty na tacę wala i aptek w cholerę żeby emerytów szprycować Taka przyszłość świetlana pod ich rządami

  • Panie Wyborco, częstotliwość zebrań mieszkańców wsi świadczy o ich aktywności i aktywności radnych. Los liceum został przesądzony nie przez Burmistrza a przez brak naboru ( czyli młodzieży w wieku licealnym). Czy na pewno mieszkańcy Nowej Dęby chcieliby takich dyskotek , jakie były w Indygo? Jestem pewna, że nie. Proszę najpierw zauważyć pełną połowę szklanki a potem pustą. Proszę na przykład zobaczyć jak prężnie działa Miejski Dom Kultury. Więcej obiektywizmu i aktywności własnej,
   a będzie dobrze. W Nowej Dębie bywam często i cieszy mnie jej rozwój.

  • prężny dom kultury przez zakaz wyświetlania „kleru ” no gratuluje wazeliniarstwa wiadomym
   a liceum to wina powiatu głownie a zwłaszcza lasowiaka

  • „A Kultura tu podobno jest swiadczyć o tym moze nasz dom kultury” polecam przesluchac sobie ten numer dokladnie o naszym domu kultury i tym soku z Krystankiem na czele tfuuu kawalek zielone żabki – kultura

  • A jakaż to nowoczesność? Do blokowiska dolano na planetach więcej betonu. W słoneczne dni nie można tam usiąść bo istna patelnia. Dlaczego do dziś nie można rozwiązać problemu z Zalewem ? Ten teren straszy gruzowiskiem i pijackimi wrzaskami po nocach . A burmistrz jeździ tam na rowerze i nie widzi problemu?

  • Piszesz ,ze ludzie zapomnieli już jak dawniej wyglądała Nowa Dęba . Te 15-20 lat temu Nowa Dęba wygladała jak wygładala i teraz porównaj jak te 15-20 lat temu wyglądała Kolbuszowa na tle Nowej Dęby . Kolbuszowa wtedy wygładala jak dziura zabita dechami . A jak jest teraz ????? Gdzie jest teraz Kolbuszowa a gdzie Nowa Dęba ???? W Kolbuszowej jest dwie Biedronki ,Tesco , McDonald , Mrówka , zaczynaja budowę Lidla a co jest w Dębie ???? Wielkie g…. . Jeszcze z 15-20 lat porzadzi tu u nas niejaki Wiesław O. i bedziemy wiochą dla Cmolasu

 8. a ja jestem na tak Pan Burmistrz był na zebraniu wspólnoty i zachował się jak gość choć nie wszyscy mieszkańcy tej wspólnoty są normalni chodzi o jednego Pana :) kto był ten wie, poza tym popatrzcie jak przez czas który panował zmieniła się Dęba no i co że z kredytu czy ktoś na tym forum ma tyle pieniędzy że nie ma zaciągniętego kredytu??? 3 x na TAK :)

  • idąc od południa

   Poręby Okr. Wieża Ciśnień
   1. Chmielewski Michał – PiS
   2. Skimina Kazimierz – od Burmistrza

   Poręby okr. remiza
   1. Kopeć Hubert – PiS
   2. Wołosz Andrzej – od Burmistrza
   3. Kasica Wojciech – własny komitet

   Mickiewicza, Leśna, Broniewskiego, Kościuszki-Zakłady
   1. Maćkowiak Przemysław – PiS
   2. Szostak Ryszard – od Burmistrza
   3. Grzeda Paweł – od Ostapki

   Krasickiego, Szkolna, Alzw 3, część Jana Pawła II nieparzyste
   1. Diektiarenko Damian – PiS
   2. Szpunar Jacek – od Burmistrza
   3. Ostapko Marek – od Ostapki :)

   Alzw od Busia, część Jana Pawła II parzyste, Rzeszowska
   1. Mroczek Maria – PiS
   2. Gazda Tomasz – od Burmistrza

   Kościuszki 12, ciąg JPII 36- do Rzeszowskiej 11
   1. Bunio Adam – PiS
   2. Szafran Ryszard
   3. Serafin Łukasz – własny komitet

   os. Północ + Wczasowa + Spacerowa
   1. Dziemianko Tomasz – PiS
   2. Byczkowski Andrzej – od Burmistrza
   3. Lis Marian – wlasny komitet
   4. Bulanowski Wojciech – od Ostapki

   os. Dęba Zachód
   1. Jęczmyk Grzegorz – PiS
   2. Flis Jan – od Burmistrza
   3. Kopeć Marek – od Ostapki

   os. Deba Wschód
   1. Kopeć Tomasz – PiS
   2. Serafin Wojciech – od Burmistrza

   Tarnowska Wola , Rozalin
   1. Konefał Konrad – PiS
   2. Sałek Krzysztof – od Burmistrza
   3. Rawski Stanisław – własny komitet

   Alfredówka
   1. Tłusta Helena – PiS
   2. Karkut Zbigniew – od Burmistrza

   Jadachy
   1. Wolan Tomasz – PiS
   2. Nerka Halina – od Burmistrza

   Chmielów nr 1
   1. Kosior Marek – PiS
   2. Garboś Maria – od Burmistrza

   Chmielów nr 2
   1. Skimina Stanisław – własny komitet

   Cygany
   1. Urbaniak Zbigniew – PiS
   2. Tomczyk Marian – od Burmistrza

   dziękuje za uwagę
   sorry za uproszczenia jeśli chodzi o terytoria i nazwy komitetów

  • To zapowiada sie ciekawie moze skończy sie era waszego naszego jak zwał tak zwał samorządu ordona

  • Nieprawda nie będzie końca Samorządu O. Moim zdaniem kandydaci to grupa klakierów, a jesli nie są to będą popierać O, nie widzę tu czlowieka z glową, rzetelnego, kreatywnego, z charyzmą.

  • Dxiękuję za przedstawienie jasnego obrazu, czyli specjalnego wyboru nie ma. Nie lepiej było od razu napisać, ze wszyscy są od Burmistrza, bo przecież PiS go poparł.

 9. Precz z Wołoszem, w ostatnich wyborach przeciwko Skiminie A teraz idą w ramie w ramie z jednych list. Poniżał i szkalował Skimine i Ordona A teraz za Pan brat… wstyd tylko dla koryta tam poszedł. Miesięcznie ponad 1400zl bierze i nic nie robi. Hańba wielkiemu Panu organiście. Ni to ksiądz ni chłop z jajami…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here