Transmisja obrad VII sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie

62

Przewodniczący Rady Miejskiej zawiadamia, że VII sesja Rady Miejskiej odbędzie się 29 kwietnia  2019 r. o godz. 15.30 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba.

 

Porządek obrad:

62 KOMENTARZE

  • Taki błyskotliwy jak piorun na niebie podczas nocnej ulewy, ludzie przecież nie umie zdania powiedzieć, to już Skimina coś tam skleci

 1. Jestem pod wrażeniem wystąpienia radnego Marka Kopcia. Początkowo trudne sprawy biurokratyczne jak ktoś się nie zna to będzie miał problem ze zrozumieniem. Ale podsumowanie i wnioski jasne. Kawa na ławę. Wreszcie właściwy szef komisji rewizyjnej.

 2. Mieszkańcy Gminy popierają Radę. W końcu dość tych dziwnych układów. ZMIANY ZMIANY ZMIANY
  Leszkowski widzę ze strasznym pałąkiem na twarzy. :(

 3. My tu gadu,gadu…a pytanie brzmi: czy urzednicy odpowiedzialni za sok zostaną pociągnieci do odpowiedzialnosci cY skonczy sie jak zawsze?

 4. Akurat Serafin to się totalnie nie nadaje na górę I przewodniczącego rady. Nie potrafi się wysłowić . Wypada blado. Natomiast Wolan konkretnie rzeczowo i na temat. Damian potrafi to fajnie poprowadzić. Bardzo zaskoczył mnie Grzęda miły spokojny opanowany. Burmistrz czasami histerią zawiało łatwo wyprowadzić go z ròwnowagi. Hubert nie nagannie. Tomczyk i Skimina z motyka na słońce. Reszty nie pamiętam.

 5. Panie Burmistrzu jestem zawiedziona. Obiecał nam pan że kuchnia ruszy 1 września. Rada miasta dała panu pieniądze. Mówił pan że na wszystko starczy. Teraz pan kręci i zmyśla. Racje mieli ci co mówili ze pan non stop kłamie.

 6. Tę radę należy przebadać przez lekarza specjalistę chorób psychicznych i czym prędzej podjąć działania w celu ich odwołania gdyż zagrażają bezpieczeństwu gminy Nowa Dęba.

  • Jakieś powody? Gdyby nadal rządzili poprzednicy było by kolejne 5 lat do tyłu. To co teraz jest ze schodami powinno być zrobione 8 lat temu co robiła tamta rada z tym? Klepała co im kazano i siedziała cicho właśnie na szkodę gminy.

 7. A moim zdaniem nie jest ważne jak wybitne są wypowiedzi. Ważny jest cel. Jakby nie walka pana Serafina to by nigdy nikt nie wspomniał o podjeździe w sok. Jestem niepełnosprawny i nie mogę się go doczekać! Widzę że walczy. Dzięki temu wyszło co wyszło. Niepełnosprawni są olewani w tym mieście. Piękne wypowiedzi nie pomagają. Życzę wytrwałości i do końca czekam.

 8. A pewnie najlepiej jest milczeć. Przez pierwszą kadencje niektórzy nie wydusili słowa. A niektórzy nadal milczą. Cykają jak bomba, która wybuchnie chyba w swoim domu. Niech się młodzi uczą. A starsi np prezesi błagam p1, p2,p8 po co to, że niby coś robię i wy nawet nie wiecie o czym mówię. Pol godziny omijające odpowiedzi. Jak się cieszę że nastała nowa era.

  • tak to był dopiero klakier-przyboczny burmistrza. Żadne spotkanie osiedlowe lub sesja nie mogła się zacząć bez formułki „Chciałbym podziękować burmistrzowi….”

 9. Każdy ma prawo do wypowiadania swojej opinii na temat pracy włodarzy miasta.Jestem za pociągnięciem do odpowiedzialnosci tych którzy sa na stanowiskach i biorą kasę za to a rażąco zaniedbóją nasze wspólne dobro jakim jest SOK.Nie jestem zwolennikiem p.Kopcia ale takie sprawy popieram i bedę przyglądał się dalszym postępom w tej sprawie.Mam nadzieje że nie skończy sie na zamiecieniu tego pod dywan.

 10. Chyba klakierem przybocznym Pana Burmistrza jest zastępca Mirowski. Czy ten człowiek kiedykolwiek się odezwał na sesji ? Zabiera tylko tlen.

 11. Seru (Ł. Serafin) jest jednym z lepszych radnych. Nic zlego nie powiedział, a że gada na luzie to zaleta a nie wada. Chlopak ma zasady a styl poprawi. Pozdro seru

  • On przecież powtarza słowa p.G, osobisty adwokacina, gra jak mu Dyrygent batutą przed nosem machnie…

 12. Szczere podziękowania dla Pana Marka Kopcia za profesjonalizm !
  Nigdy specjalnie głosu nie zabierał, a jak zabrał to aż miło posłuchać.
  Chciałabym żeby komisja wzięła się za nasze centrum bezkultury w Chmielowie i nie miłą panią przywałali do porządku.
  Kibicuje Wam chłopaki i nie dajcie się. Tak trzymać !

 13. Nie popieram dyrektora SOK-u,a nawet uważam,że nic gorszego w naszym mieście nie mogło się zdarzyć ,ale głosowanie żeby nie mógł zabrać głosu i się wytłumaczyć z zarzutów to jakaś paranoja,wschodnie standardy. A p.Łukasz powinien wywiesić sobie karteczkę „popieram p. Grzędę” i nie zawracać innym głowy.

 14. Każdy ma prawo zabrać głos A tym bardziej do wytłumaczenia się i własnej obrony jeśli się go sądzi. To jest po prostu wstyd. Radni ech nie zapominają, że są TYLKO przedstawicielami mieszkańców A nie własnych widzimisię. Kultura i etyka oraz szacunek do drugiego człowieka się kłania.

  • Sadzil bedzie Sad i tam sie wypowie , Rada slusznie postapila nie dopuszczajac klamce do glosu

  • Jeśli to prawda to miękko wylądował,jak wielu,ale o trzech słupkach nam opowie.

 15. Niech Państwowa Inspekcja Pracy,Sanepid,i Urząd Skarbowy przeprowadzą kontrole w żłobkach, przedszkolach,hotelach,czy tam tak wszystko jest tak OK.

 16. Ludzie ale głupoty piszecie… Juz nie macie się czym zająć tylko dyskusją nad jakąś bijącą pianę sesją…ale jaki poziom radnych taka sesja… szkoda strzępić języka….

 17. Jestem zażenowany oglądając to przedstawienie!Radni poprzebierani w garnitury, a słoma z butów wystaje, zwłaszcza tym młodym miastowym, co szczekają jak pieski na polecenie Pana G…W kupie siła!

  • Mieszkańcu jesteś zażenowany oglądając sesję rady obecnej rady. To jak bardzo byłbyś zażenowany gdybyś kiedykolwiek wcześniej wybrał się na sesję wcześniejszej ekipy albo jeszcze ze dwie kadencję wcześniej? To dopiero była żenada!!! Kiedy to przydupasy wójta dziękowały za to że mogą być razem z nim! To była żenada! Ta żenada się kończy i skończy się wraz z odejściem Ordona!

  • Negatywne komentarze pewnie, ale jak można będąc myślącym człowiekiem pisać takie bzdury? To co było w poprzedniej kadencji to było zaprzeczenie samorządności. Rządził jeden człowiek do tego źle i bez żadnego nadzoru który powinna sprawować rada. Ta rada wygląda tak jak powinna wyglądać każda rada miasta, widać że działają w imieniu mieszkańców i interesu gminy, zajmują się nieprawidłowościami których jest pełno na każdym kroku. Szukają pieniędzy tak gdzie są tylko są wyrzucane w błoto. Zero argumentów tylko bzdury w stylu słoma z butów nie wiadomo do czego to żadna negatywna opinia tylko bzdury nic nie noszące. Działania MPGKiM, domu kultury i burmistrza są na niskim poziomie co widzi każdy mieszkaniec, rada się za to bierze konsekwentnie i bez strachu co widać i co mi się podoba bo to oznacza że jesli sie nie sprzedadzą toto miasto będzie miało przyszłość. Z lesnymi dziadkami których jeszcze niedobitki widzimi na radzie to były by kolejne lata cofania sie.

  • Przecież gołym okiem widać, że chłopcy grają tak jak im dyrygent zagra…

  • Nie widać, widać było za poprzedniej kadencji, i do tego w niezdrową stronę, bo to burmistrz rządził radnymi, a powinni być odwrotnie. Teraz nawet jeśli tak jest, to do tej pory jest ok, jeśli ktoś mądrze dyryguje to niech dyryguje. Ostatnie lata to dyrygowanie na szkodę gminy nie wiem z jakiego powodu, ale rażące były sytuacje w których działała jakby nie chodziło o majątek gminy.

 18. Może Radni zajmijcie się osobami zajmującymi (opiekującymi) się dziećmi w Przedszkolu i Żłobku na Leśnej. Proszę o sprawdzenie ile dzieci jest lub było chorych przez nadgorliwą opiekę tych Pań i czemu dzieci bez pozwolenia i wiedzy same opuszczają ten obiekt oraz jakim stanie rodzice ich odbierają . Może trzeba powoli zrobić czystki Państwo Radni nie tylko Wójt Schody i Woda bo to szlak trafia jak dziecko ciągle choruje chodząc na Leśną a antybiotyki szkodzą .

  • Człowieku, masz jakiś uraz do tej placówki czy co ? Mam dwoje dzieci, które chodzą do tego przedszkola i nie chorują często. Zwykłe normalne przedszkole. Owszem, może nie jest nowe i ładne jak Krasnal, ale to chyba normalne, że prywatne przedszkola są z reguły lepsze niż te państwowe. Rzucasz oskarzeniami- ok. Podaj konkretny przykład i datę, kiedy Twoje dziecko zachorowało przez jak Ty to uznałeś ” nadgorliwość” . Jeżeli ktoś według Ciebie, źle wykonuje swoją pracę, zgłoś problem do dyrekcji. Jeżeli widziałeś, że jakiś rodzic odbierał dziecko w stanie po spożyciu bo przypuszczam, że to masz na myśli to powinieneś to zgłosić odpowiednim służbom. Bzdury człowieku piszesz i tyle.

 19. To Moje tylko chore …..a co zmieni dyrekcja ? Czemu nie jest zmodernizowane kasa jest ale trzeba chcieć coś zrobić Dobrego a tutaj już problem bo po co skoro jest jak jest i jak wszystko w Tej Wsi byle Jak ……

  • Cos taki nerwowy / wa Mario ?Odpuść sobie , szkoda zdrowia. Tyle lat nikomu to nie wadzilo, a też przecież jakaś rada w tym miasteczku działała. Ta przecież nie jest pierwszą, a wszyscy by od razu wszystko chcieli ugrać. Gdzie byliście do tej pory , gdzie ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here