Czwórmiasto pozwoli odremontować basen odkryty? Jest na to szansa!

18

Kilka dni temu w artykule „Łączą siły, aby zagospodarować posiarkowe tereny” informowaliśmy o sojuszu 4 gmin: Nowej Dęby, Tarnobrzega, Grębowa i Baranowa Sandomierskiego w walce o unijne fundusze. Dzięki tym środkom możliwe będzie przywrócenie do życia odkrytego basenu!

Przypomnijmy: Włodarze wszystkich zaineresowanych gmin podpisali właśnie list intencyjny, deklarując tym samym chęć współpracy mającej doprowadzić do partnerskiej realizacji projektu, którego głównym założeniem jest zagospodarowanie terenów po przemyśle siarkowym oraz zdegradowanych przestrzeni publicznych. Projekt ma na celu nadanie tym terenom nowych funkcji turystycznych, gospodarczych, rekreacyjnych i społecznych oraz poprawę estetyki i ładu przestrzennego. Jeśli chodzi o gminę Nowa Dęba przewiduje się aplikowanie o środki na dwa projekty, które wpisują się w ogólne założenia porozumienia. Jednym z nich jest przebudowa basenu odkrytego, która będzie polegała na stworzeniu przestrzeni publicznej o charakterze głównie rekreacyjnym i w części sportowym. Planowana jest także budowa nowego zaplecza administracyjno-socjalno-szatniowego na stadionie SOSiR, ponieważ istniejący budynek nie spełnia już standardów dla tego typu obiektów.

Prezydent Tarnobrzega został zobligowany do złożenia do Zarządu Województwa Podkarpackiego propozycji projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2027. Ma również koordynować opracowanie wspólnej Strategii Rozwoju Ponadlokalnego na lata 2021-2027, w której znajdą się najważniejsze cele i przedsięwzięcia przewidziane do realizacji w tym okresie. Przygotowania założeń do opracowania strategii podejmie się grupa robocza składająca się z przedstawicieli wszystkich czterech gmin.

18 KOMENTARZE

 1. Brawo Panowie! że w koncu ten temat może ruszy . Wiele pokolen wychowalo sie spędzając czas i nieraz całe wakacje na basenie odkrytym , dzieci uczyły sie plywac nie potrzebując do tego nauczyciela w postaci ratownika. Nowa Dęba I jej mieszkańcy zasługuje na nowoczesny basen w tym miejscu oczywiście z trampolina która była I może być wielka atrakcją jakich nie ma w okolicy, to też przyciąga wielu śmiałków nad basen , jednych do spróbowania swoich sił A innych by podziwiać te ewolucje w powietrzu. 3 mam kciuki.
  p.s Brawo że radni w koncu odezwali się na radzie miasta na temat maseczek! Zdrowy rozsądek.

  • Budka z Po i Braun z konfederacji sa przeciwni funduszo unijnym co pokazali w czorajszym glosowaniu aa i dolaczyl do nich Ziobro

  • Anonim, a doczytałeś taką informację, że Polska godząc się na ten fundusz odbudowy oddaje UE kompetencje w kwestii podatków? Państwa unijne zaciągają dług i powiedzmy Grecja nie ma funduszy, by je spłacać i na podstawie zapisów tego funduszu odbudowy długi za Grecję czy inny zadłużony kraj będą spłacać wydolne finansowo państwa w tym Polska. I takie pytanie do ciebie. Dlaczego polscy obywatele mają spłacać cudze długi? Zgoda na ten fundusz to jest totalny upadek tego kraju i to nie są żarty.

  • Sentymenty i tyle, nie opłaca się wydawać tyłu pieniędzy na coś co funkcjonować będzie 4 miesiąca w roku i skorzysta z tego mała część mieszkańców, nie lepiej wydać te pieniądze na coś ważniejszego? Mamy teraz blisko jezioro tarnobrzeskie z dużo lepszymi warunkami, więc nie jest to niezbędne.

 2. A teraz powinni płetwonurkowie pokazać Klasę i oczyścić zalew jak to się ma w Innych Regionach Polski . Ale Tej Ekipie Może Brudna Woda Szkodzić no Zobaczymy .

 3. A teraz powinni płetwonurkowie pokazać Klasę i oczyścić zalew jak to się ma w Innych Regionach Polski . Ale Tej Ekipie Może Brudna Woda Szkodzić no Zobaczymy .

 4. xDDDD w dobie wirusa i tak nie będzie można z niego korzystać, więc po co wydawać kasę? Miszczowie planowania i zarządzania.

 5. skoroo przed prawie stu laty porafiono wybudowac basen pewnie da sie wyremontowac. Fontanna….chm… Ladniej bylo gdy byl tam klomb

 6. Jak widzę komentarz na gorze to aż się płakać chce proszę panią lub proszę pana basen odkryty był dla mnie wszystkim jak otwierali go to czułam wakacje jak zamknęli to i małej wtedy jeszcze się serce złamało o czym pan/i mówi lepsze jezioro tarnobrzeskie to niech pani nas zawiezie jeżeli pani/pan zdaniem lepiej pływać w sztucznych jeziorach gdzie nie mogą się dzieci nauczyć skakać na główkę czy pływać na poziomie a nie na przysłowiowego pieska .Przykre lepiej wybudować nowa aptekę żeby pani/panmiała jeszcze bliżej do sklepu

 7. Ja bym nazwal ten basen swietej pamieci ratownika Gerwatowskiego ikony Nowej Deby tego basenu za lata pracy i czuwania nad pokoleniami ktore pod jego okiem uczyly sie plywac

 8. Z tyłu liceum z przodu muzeum.

  Muzeum za taki gips czynne od 16…
  Do której? Do 18 .30 ????
  Ludzie trzymajcie mnie w pięciu!!!
  Nie wierzę, normalnie..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here