Burmistrz wyciągnie konsekwencje wobec firm zanieczyszczających drogi w Chmielowie

14

Ulice Siarkowa i Strefowa w Chmielowie zostaną uporządkowane – mówi burmistrz. Za brak dbałości o ład i porządek na ulicach, firmy poniosą konsekwencje.

W ostatnich dniach uwidocznił się beztroski sposób prowadzenia prac transportowych dla Ceramiki Podkarpackiej i dla Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Chmielowie przez firmę ROBSON z Sandomierza. Firma ta wywozi nadkład z kopalni gliny przy ul. Strażackiej i przewozi go na miejsce budowy farmy fotowoltaicznej ZCh”S” (na końcu ul. Strefowej). Niestety, przy tej pracy zlekceważono zasady transportu po drogach publicznych. Samochody-wozidła na swych kołach z dużymi protektorami wywożą w jedną i drugą stroną ogromne ilości ziemi pomieszanej z gliną. Ponadto nie stosują plandek, aby przez burty nie wypadała ziemi. To powoduje, że na drogę spadają ziemia i glina, które przy roztopach spowodowały na drodze breję. Nie dość, że zanieczyszczona jest droga, to jeszcze breja ta jest rozchlapywana na płoty przy ul. Siarkowej i samochody stojące przy Pilkingtonie.

W takiej sytuacji burmistrz Wiesław Ordon zażądał od prezesów Ceramiki Podkarpackiej i Zakładów Chemicznych „S” wprowadzenia takich obostrzeń wobec firmy transportowej, które pozwolą spokojnie korzystać z dróg gminnych. Prezes Ceramiki Podkarpackiej zadeklarował wprowadzenie myjek na wyjeździe z zakładu, podobnie ma być przy wyjeździe z terenu ZCh ”S”. Ponadto prezes Zakładów Chemicznych „S” złożył burmistrzowi deklarację, że w sobotę (23.01.2021) firma transportowa rozpocznie mycie drogi i płotów.

Te informacje zostały przekazane przez burmistrza zarówno sołtysowi Janowi Kotulskiemu, jak też radnym Tomaszowi Dryce i Stanisławowi Skiminie, by poinformowali mieszkańców. W sobotnie przedpołudnie burmistrz sprawdził, czy prace na drogach chmielowskich są prowadzone. Niestety, firma transportowa nie podjęła prac porządkowych, o czym poinformowany został prezes ZCh „S”. Wobec tego obaj panowie uzgodnili, że chmielowska jednostka OSP zmyje w sobotę przynajmniej drogę Siarkową wraz z chodnikiem, a koszty tej akcji poniosą ZCh „S”

Burmistrz podjął także decyzję, że w poniedziałek, 25.01.2021, cofnie zgodę firmom na transport na ich teren, do czasu uprzątnięcia dróg i opracowania sposobu zapobiegania wywozu błota na nie.

14 KOMENTARZE

  1. Groźnie się zrobiło, ale tylko na pokaz. Gdyby rzeczywiście kiedykolwiek konsekwencje byłyby wyciągane to gmina wyglądałaby super, a poza tym nieodpowiedni ludzie nie kisiliby się na stołkach od dekad.

  2. GITD Gdzie jest staną dwa dni i zrobią porzadek a kasy w Budżecie brakuje . Może ich nauczy co kierowca powinien mieć na wyposażeniu a Bidokowi Prezesowi braknie na zakup Nowego Auta

  3. He he kierwa. A usyfiony błotem i ziemią chodnik prowadzący na zakłady przez las (w jakim stanie jest to jest, a podejrzewam że będzie jeszcze bardzo długo niewyremontowany) ale gówno po firmie która robiła wycinkę lasu na linii wysokiego napięcia lub trakcję elektryczną pod szynobusy to się nikt nie upomniał o wysprzątanie tego gówna. Jaki by ten chodnik nie był, to po deszczu zawsze jest syf. Kałuże na chodniku to mało powiedziane. Z samego spadu liści i igliwa jest syf i potoki się robią. To był wasz zasrany gminny obowiązek (bo to należy do was panie z.m.l. burmistrzu aby firma posprzątała po sobie ten zostawiony syf.) Teraz burmistrz będzie wyciągał konsekwencje na strefie w Chmielowie? A Dęba? A gdzie redaktor Infonowadęba, aby interweniował? Jak by ci panie burmistrz ktoś mieszkanie pomalował na odpppiedol i nie wysprzątał, powiedziałbyś że sam to ogarniesz bo ci się nudzi? Do roboty zady brać….

    • @brak słów,a może byś tak kierwa sprawdził do kogo należy teren na którym znajduje się chodnik oraz sieć WN i trakcja elektryczna linii kolejowej?Poujadaj jeszcze na burmistrza i obwiń go za powód niedokończonia chodnika przez las do bloków pod zakładami.

  4. Byku krasy – bloto na drodze zgłasza się na policję, a ty zajmij się problemami miasta i gminy. Co z garażami na broniewskiego? Co z alternatywną drogą z miasta na strefę? Co z nowymi inwestorami na strefie? Gdzie te bloki na „Piachach nad zalewem”? Ile jeszcze czasu „zalewajka” będzie straszyć ludzi? Którędy nowa obwodnica miasta? Co z remontem basenu? Nudzi ci się leniu?

  5. Czego chcecie firmy z okolicy się nie podjęły zakopania tego syfu pod siarkopolem wiec siarkopol wybral jakiegoś cięcia który zasypie ten osadnik po kosztach i jeszcze zrobi fuchę w ceramice podkarpackiej i Wiesiek pokrzyczy zrobi raban i tyle z tego będzie żeby ludziska nie gadały i myślały ze jest zbawca narodu

  6. Gdzie ta alejka pod piękną olbrzymią lipą co pamięta czasy Tarnowskich. Miał być pomnik przyrody alejka i ławeczka ? Panie Burmistrzu????

  7. Była właścicielka restauracji w Chmielowie (obecnie tam jest Biedronka) wycięła kilkuset letnią lipę i nie poniosła żadnych konsekwencji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here