Burmistrz zarobi mniej. O ile? Decyzja w rękach radnych.

9

W związku z wejściem w życie nowych przepisów obniżającym pensje wójtom, burmistrzom i prezydentom miast, zmiany dotkną również Nowej Dęby.  Przepisy regulują „widełki” zarobków włodarzy miast, jednak szczegóły muszą ustalić radni w drodze głosowania.

Obecne, miesięczne wynagrodzenie burmistrza Nowej Dęby wynosi 11 tysięcy 300zł. Składa się na nie wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 5800 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 2000zł, dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 2340 zł, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 1160 zł.

W związku z wejściem w życie z dniem 19 maja 2018 r. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936), obniżającym od 1 lipca 2018 r. wynagrodzenie zasadnicze m.in. wójtów, burmistrzów, prezydentów miast zachodzi konieczność ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba. Zgodnie z przywołanym rozporządzeniem, burmistrz może otrzymać wynagrodzenie zasadnicze  w przedziale kwotowym 3600-4800 (do 30 czerwca br. 4500- 6000) i dodatek funkcyjny maksymalny w kwocie 2100. Dodatek specjalny przysługuje w kwocie wynoszącej co najmniej 20% i nieprzekraczającej 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Dodatek za wieloletnią pracę, wynikający z ogólnego stażu pracy, w przypadku Burmistrza wynosi 20% wynagrodzenia zasadniczego.

Decyzję w sprawie wynagrodzenia burmistrza, nowodębscy rajcowie podejmą podczas czerwcowych obrad.

9 KOMENTARZE

  • Typowo – nie ważne ile, powinien zarabiać 1000 zł.

   Pracuje się za tyle na ile sobie możesz pozwolić, jak pracujesz za najniższą krajową to tylko do siebie miej pretensje żeś ofiara życiowa :)

   W artykule nie jest napisane czy jest brutto czy netto dlatego takie postawiłem pytanie.

   Pozdro

 1. Patrząc na zarobki w gminie to prawie 12 tys. na rączkę to tak licząc z nawiązka to 6 pensji. No musze przyznać roadni są niesamowici, a i tak podniosą rękę za minimalnym obniżeniem pensji bo w gminie rządzi burmistrz nie rada.

 2. za 11 tys to bym z domu nie wychodził , załóżcie sobie firmę niedojdy to nie będziecie komuś zazdrościć 11 tys złotych …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here