ITV WISŁA: BURMISTRZ NOWEJ DĘBY BĘDZIE MIAŁ NOWEGO ZASTĘPCE? xvideo

70

Od kilku tygodni burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba nie ma zastępcy. Po tym jak Leszek Mirowski zrezygnował z pełnionej funkcji burmistrz Wiesław Ordon zarządza gminą w pojedynkę. Do końca obecnej kadencji samorządu coraz mniej, ale niewykluczone że nowy zastępca zostanie powołany. Cały czas prowadzone są rozmowy w celu wyłonienia odpowiedniego kandydata.

Zapraszamy do obejrzenia:

Materiał iTV Wisła
 

70 KOMENTARZE

 1. Jest takie powiedzenie, że jeśli chcesz poznać kogoś kim jest naprawdę to daj mu stanowisko i władzę. Leszkowski dostał kawałek władzy i pokazał swoje oblicze. Bardzo szybko poznało je środowisko z którym od lat co piątek biesiadował, później poznali je pracownicy urzędu a później mieszkańcy. O kefirze, słynnym znaku pokoju czy innych powszechnie znanych elementach życia tego pana pisać nie będę. Krótko mówiąc Leszkowski nie zapisał się wielkimi zgłoskami w historii Nowej Dęby. Wrócił tam gdzie jego miejsce, do rozdawania obiadów jegomościom z plant.

  • Pana Mirowskiego powołał nie kto inny tylko pan Ordon , to też trzeba mieć na uwadze.Znal go przecież dobrze , bo od lat obaj piastowali tu eksponowane stanowiska .

  • Moim zdaniem za dużo tego hejtu i osobistych wycieczek w kierunku Pana Leszka Mirowskiego. Stanowczy facet, inteligentny, energiczny i zaangażowany. A że był po prostu nie rękę nieformalnemu władcy tego miasta to go tu zewsząd krytykują tak samo zresztą jak starostę abstrahując od jego wad w sposób całkowicie bezpodstawny nieuzasadniony z mnóstwem osobistych wycieczek poniżej pasa.

 2. Niby Burmistrz z pis, ale zapewne powoła zastępcę o poglądach lewicowych. Zobaczycie. Może Tomczyk na zastępcę?

  • Epoka Wieśków Ordonów, Jurków Sudołów i całej tej wyrosłej w PRL-u ekipy powinna już się zakończyć. Damian idąc do urzędu zapewni Wieśkowi dopływ tlenu na kolejne lata, ale zapewne nie będzie mógł dokonać żadnych pozytywnych zmian w efekcie zguśnieje i przesiąknie PRL-owski obyczajami starej gwardii. Lepiej dla miasta byłoby gdyby Wiesiek po zakończeniu tej kadencji zajął się czymś innym i doczekał emerytury, a Damian wystartował na głównego burmistrza.

  • a co złego w tym by Damian teraz poszedł na zastępcę żeby się oblatać ze stołkiem a za rok wystartował na burmistrza?

  • To byłby dobry krok, żeby Diektiarenko poszedł na rok na zastępcę a później został głównym. Tak się jednak nie stanie bo główny kadrowy czyli poseł Chmielowiec na to nie pozwoli. Dla Chmielowca najważniejszy jest Ordon, żeby kolejne lata tkwił na stolcu i blokował rozwój Dęby na czym zyska Kolbuszka.

 3. W Dębie jest taka kaszana z ludźmi, że ciężko wskazać 3 osoby co by się nadawały na to stanowisko. Marzenia w przyszłości o pośle z naszego terenu przy takim „układzie sił” możemy sobie wsadzić w D. Wiesiu dobrze pilnuje pewnych kwestii od 16 lat

  • a ty jaki układ sił stworzyłeś? co osiągnąłeś w życiu społecznym, zawodowym? masz się czym pochwalić czy też jesteś mocnym w gębie internetowym recenzentem odreagowującym w sieci własne niepowodzenia i frustracje?

 4. Z moich informacji rezygnacja Leszkowskiego była związana z oszczędnościami w Urzędzie a tu już po oszczędnościach bo będzie nowy zastępca jakie to typowe w tej władzy!

 5. To jaki w końcu był ten Mirowski. Dobry czy zły bo z nagrania nic nie wynika? Sam zrezygnował czy został wyrzucony? Co do zastępcy to do wyborów szkoda kasy na taki stołek. Jakoś dotrwa to do końca. Jak ma być słaby to lepiej żeby nie było wcale.

 6. Tylko Tomasz Gazda! Kulturalny, zawsze się kłania. Młody, przystojny, postawny mężczyzna. Nie da sobie w kaszę dmuchać. Sumienny i obowiązkowy. Wprawdzie ostatnimi czasy nie chodzi na sesje rady miasta ale dobro gminy leży mu na sercu. Wykształcony i elokwentny, zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro drugiego człowieka. Jest wrażliwy na piękno ojczystej przyrody i ludzką krzywdę. Stanowczy, ale jednocześnie wrażliwy. Sprawiedliwy ale zarazem miłosierny. Popieram Tomasza!

  • Kocha podróże. W wolnych chwilach muzykuje. Uwielbia pisać wiersze, fraszki i aforyzmy. Twórca przysłów i oratoriów weselnych. Szczególną troską otacza zwierzęta, dzieci, starców i chromych. Nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, współweseli się prawdą. Swoje samorządowe doświadczenie chętnie przekuwa w pracę na rzecz potrzebujących. Stara się być blisko ludzi i blisko ludzkich spraw. Nie unika trudnych tematów. Nie boi się zabrać głosu w sprawach dla wielu niewygodnych. Potrafi walnąć pięścią w stół. Oby tak dalej! Trzymamy kciuki!

  • Gazdofon to logistyk. Nie musi dojeżdżać na sesje, bo zajęty planowaniem dojazdów.

   Za Piłsudskim powie: „Wyszedłem z tramwaju 'Komitet Wieśka’ na przystanku 'Logistyka’ „

 7. Nie Wy ,ujadające kundelki z ,,infonowadeba”,będziecie decydować kogo ma wybrać. społeczeństwo miasta i gminy Nowa Dęba.Już robicie kampanię wyborczą radnemu D.Diektiarenko i nie zdajecie sobie sprawy że tym sposobem robicie mu ,,niedźwiedzią przysługę”
  Kandydat na przyszłego burmistrza już jest,o niebo lepszy od Waszego ,,kandydata”Za wcześnie ujawniać szczegóły,czas pokaże,a wyboru dokonają wyborcy, nie Wy.Wy natomiast ujadajcie sobie dalej

  • Ja to sroce z pod ogona wypadłem?
   Kontenerem z Chin mnie tu przywlekli?
   Ja jestem mieszkańcem i jestem wyborcą.
   Czym ty i twoje wypociny lepsze ode mnie i od moich wypocin?
   Praw wyborczych mi nie odbierzesz.
   Wygra lepszy! Czy twój czy mój to się jeszcze okaże.
   Ale widać, że na Wieśka niż już nie stawia.
   Wszyscy chcą kogoś nowego. Oby był nowy! Nawet niech będzie twój jak się ujawni i będzie dobrą kartą.
   Auuuuuuuuuuuuuu!

  • Wielki Panie dziękujemy za oświecenie nas. Wiesiek osrany, Ziaren osrany, cały ich plan poszedł w pizdu. Muszą na cito zmieniać strategie, przetasowania w sztabach albo posłuchać cię Panie i wyjechać w Bieszczady

  • „Wiem, ale nie powiem”. To jak mamy zagłosować za twoim kandydatem, skoro jest tajny przez poufne? Nie rozumiem.

  • Suweren
   Zapewne broniąc Ordona masz pewnie jakąś korzyść. Ordon już długo siedzi jako burmistrz czas komu innemu najlepiej Młodemu dać szansę się wykazać. Ordon, Sudoł i reszta niech wnuki pobawią może lepiej im to wyjdzie zwłaszcza Sudołowi bo rządzenie to coraz gorzej im to idzie

 8. Wystarczyło walnąć kijem po płocie a już rozległ się wściekły psi jazgot.
  Nikt nikogo nie ,,osrał”szacunek należy się W.Ordonowi jak również tej osobie o ksywce ,,Ziaren”kimkolwiek by on nie był.Choćbyście nie wiem jak ujadali,ludzie(wyborcy)sami zdecydują,bez Waszej jaśniepsńskiej pomocy.

  • Psi jazgot polega na tym, że ktoś pyta o kandydata, którego chcesz przedstawić, ale nie możesz. Karamba! Chyba sam się pomotałeś, bo właśnie zaczęła się kampania, a ten twój jakby nie zdążył wyczuć momentu do zaprezentowania swojej osoby. Świat na was nie zaczeka.

 9. Mam nadzieję,że dostanie odpowiednie wynagrodzenie czyli kwotę minimalną, niech pokaże co potrafi,kwotę adekwatną jak na początek kariery,bo raczej wiedzą i doświadczeniem nie grzeszy, nie wystarczy się wyżelowac i założyć garniturek.

 10. I po co to ta głupia gadka o toczących się rozmowach jak już od dawna wiadomo kto. Tak samo wiadomo kto kto będzie głównym księgowym, o przepraszam, główną księgową w PGKiM. Tatuś tej pani jest członkiem „piątkowej loży biesiadno-sportowej”, kolegą prezesów. To tam zapadają decyzje
  kogo zniszczyć a kogo awansować. Ordon jest tylko wykonawcą ich woli. On,dla pięniędzy zwanych „pensja”, które z woli „loży” dostał niszczy lojalnych wobec niego ludzi (np Pan Mirowski) i awansuje tego kogo każą mu awansować. Pewnie nowa księgowa w PGKim będzie zarabiać kilkanaście tysięcy
  – ale czego się nie robi na polecenie prezesów.

  • „Im te pieniądze się po prostu należą”, że zacytuję pewną panią.( każdy chyba wie o kogo chodzi).

  • Temat WOŚP w Nowej Dębie temat rzeka dopóki nie wyszło na jaw że główny dowodzący brał kasę za organizacje to wszystko było ok po aferze widać co jest. Swego czasu imprezy odbywały się w SOK ale dyrektor że był posłuszny Kościołowi to zabronił organizacji tam finałów przeniosły się na Hale Sportowa pod zakłady . Teraz nie ma się kto za to zabrać i wcale się nie dziwię no władza nie jest przychylna organizacji tej imprezy ale czasy się zmieniają wiec .mam nadzieje ze.cos w tej sprawie się zmieni!

 11. Pytanie do p. Burmistrza , p. Przewodniczącego RM i p. dyrektor DK co dzisiaj wydarzy w naszym mieście w związku z WOŚP. Podpowiem NIC ,czyżby partia zabroniła. Czy wam naprawdę nie wstyd ,wystarczy zobaczyć sprzęt zakupiony przez orkiestrę w naszym i innych szpitalach. Jak punkt widzenia zmienia się ze względu na miejsce siedzenia. Niedługo TO się zmieni. DOŚĆ ZŁODZIEJSTWA.

  • Widzialem dzisiaj o godz. 11 pod Kosciolem jak troje zebrakow wyludzalo od wychodzacych emerytow grosiki dla lucyfera

  • A co mają do tego radni sołtys albo dyrektor ? Skąd w ogóle przekonanie, że organizacja WOŚP to w każdym mieście obowiązek samorządu ? Przecież to prywatna dobrowolna impreza. Zbierasz parę osób, zgłaszasz akces, powołujesz sztab, organizujesz ciekawy program i lecisz z tematem. Proste jak murki na plantach. Jednego wolontariusza już masz, za rok jestem chętny. Mogę liczyć puszki albo zabawiać artystów w kantorku.

  • Sprzęt o którym piszesz trafiał do szpitala powiatowego więc czemu wymuszasz organizacje wospu przez dom kultury w nowej Dębie a nie na Staroście tarnobrzeskim czyli tym który był faktycznie beneficjentem akcji ?

 12. @JA
  Jaki masz problem?Potrzeba
  Szanownemu Panu zorganizowanej WOŚP?To trzeba było wyjść z inicjatywą pomocy w jej organizacji,skrzyknąć chętnych wolontariuszy. Bez tego można również pomóc w finale przelewając środki na konto WOŚP.Ale Jaśnie Pan Hrabia musi powrzeszczeć,gdyż nikt nie widzi że wrzuca do puszki pięć złotych .Wiedz o tym że byłem współorganizatorem finału WOŚP wiele lat temu.Koszty organizacji,gdyby tak bardzo dokładnie przeliczyć,praktycznie przerosły kwotę zebraną podczas finału.

 13. Widzicie towarzyszu anonim, kiedy Pan Bóg was wezwie przed swoje oblicze, dokładnie wam przypomni kiedy byliście człowiekiem, a kiedy członkiem... PiS

  Z tym pierwszym, to zgaduję że On będzie miał duży problem aby sobie przypomnieć…

 14. wstyd dla Nowej Dęby!. Gdzie byli ” młodzi radni”, gdzie był Zielak?. o O dyrektorce DK nie wspomnę. O burmistrzu i jego zastepcy DD (od 1.03.2023),też nie, chociaż, oj tam, oj tam. Sam dałem W LIDLU DO SKARBONKI – ach ci „parszywi” NIEMCY.

 15. Weźcie jakoś po cichu przekażcie sołtysowi że jak sobie wypije to niech swe mądrości wypisuje na swoim prywatnym profilu a nie naszym ogólnym Porąb Dębskich.

 16. Kto chciał wesprzeć to wsparł taka prawda. Przykre jest to, że Ci młodzi ludzie zasiadający w naszych władzach kiedyś dumnie wspierający WOŚP tak nagle się uciszyli. Zero inicjatywy z ich strony (nie jest to po linii partii), to zatracenie osobowości, przykre. Tarnobrzeg, Koprzywnica… potrafiły stanąć ponad podziałami i zorganizować akcję. Cel szczytny sam się obroni. Do końca świata i 1 dzień….

  • Co epoka, to impreza. Za okupacji był Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, w transformacji był WOŚP, w dojrzałej republice będzie coś innego.

   Na moje oko fajnie robią w Rio…

  • A ty redachtorze też żeś olał szczytną sprawę. Twoje zaniechanie pod tym względem jest godne uwagi a nawet zdumiewające. Cienki bolek jesteś. Pod publiczkę to ty potrafisz….i dla chlebodawców…
   p.s.
   temat tych światełek i barierki z nierdzewki koło MDK byś wreszcie zakończył…
   ciekawe czy to puścisz

 17. Ja bym przyłączył Dębę do Tarnobrzegu i skończyłoby się to walenie w bambus, za 5-10 lat Kolbuszowa będzie już daleko przed Dębą..

  • Ja bym jak najprędzej przyłączył Dębę do USA, bo za 5-10 lat nie tylko Kolbuszowa, ale i Dęba z Tarnobrzegiem będzie pod zarządem Ukraińców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here