Czy działkowcy doczekają się asfaltu? Jest duża szansa, że tak!

11

Czy ulica Ogrodowa prowadząca do Rodzinnych Ogrodów Działkowych doczeka się modernizacji? Z treści przyjętej przez samorządowców uchwały budżetowej wynika, że jest na to spora szansa.

Rada Miejska w Nowej Dębie zabezpieczyła kwotę 50 tysięcy złotych na przygotowanie projektu technicznego modernizacji ulicy Ogrodowej w Os. Dęba. Prace obejmowałyby remont nawierzchni asfaltowej od torów kolejowych do bazy PGKiM, oraz wyasfaltowanie dalszej części drogi.
– Analizowaliśmy ten ten temat z burmistrzem Wiesławem Ordonem i jest duża szansa, że moglibyśmy pozyskać dofinansowanie na modernizację tej ulicy z Funduszu Dróg Samorządowych. – mówi przewodniczący komisji budżetowej Paweł Grzęda. – Ta droga jest w opłakanym stanie. Samorząd co jakiś czas łata w dziury w asfalcie, ale tak dłużej się nie da. W minionym roku doraźnie nawieziono kamień na część szutrową, ale proces ten trzeba systematycznie powtarzać i mam nadzieję, że na wiosnę będzie powtórzony. Tak czy owak będziemy zmierzać do tego by Ogrodowa została wyasfaltowana i służyła mieszkańcom – dodaje Grzęda.

Przygotowanie projektu technicznego jest pierwszym krokiem do przebudowy ulicy Ogrodowej. Stosowna dokumentacja otwiera możliwość aplikowania o dofinansowanie remontu.

11 KOMENTARZE

 1. Zróbcie tą drogę – asfalt tam jest po prostu konieczny i pilny! nawożenie i równanie kamienia nic nie daje – wyrzucone tylko pieniądze w błoto! po trzech miesiącach bez walcowania i tak odnawiają się dziury, podobnie jak na leśnej drodze do Rozalina! szkoda zachodu i Naszych wspólnych kosztów mieszkańców gminy!

 2. Szanowny Panie radny Grzęda,pan wiele może, a może by tak do projektu z tego funduszu dopisać drogę przez las na Rozalin.
  Mieszkańcy Rozalina walczą o tą drogę i nie ma ich kto wysłuchać.
  Niech pan w przyszłym budżecie ujmie tą drogę do realizacji.

 3. Droga, która jest na zdjęciu dołączonym do artykułu to droga asfaltowa położona w Tarnowskiej Woli.
  Nikt nie wziął pod uwagę, że robiąc tak wąski pas asfaltu, ograniczony z jednej i drugiej strony rowem, należy zrobić przynajmniej 2 mijanki, które pozwoliłyby przejechać bezpiecznie pojazdom poruszającym się w przeciwnych kierunkach.

 4. Prosze pogadać ze radnym Rawskim on ma „przebicie dobre w radzie ” i zalatwi droge. .tylko czy nie bedzie sie wstydził zapytać?

 5. Proszę Was Rajcy zgloscie się do Pana Wójta z Majdanu On Wam wytłumaczy i podszkoli jak MAJĄ WYGLĄDAĆ DROGI .Bo s..k trafia na takie łatanie jest robione na dziś jak w TSM .

  • Dróg narobił ale odśnieżać i sypać solą z piachem to nie ma komu. Nich się uczy od Nowej Dęby jak utrzymanie dróg się realizuje.

  • Ile tej zimy jest jedź w Bieszczady to zobaczysz Zimą jakie drogi mają . Typowy Polaczek Narzekać potrafi . W ciepłe dni traktorem nie jeździsz tylko rowerem a tutaj trzeba bo wszędzie kałuże i dziury. Możesz kupić soli i posypać a nie to przeprowadź się do Miasta (Wsi Nowa Dęba)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here