Czy to koniec zamieszania z odbiorem śmieci? Urząd zapewnia, że teraz będzie tylko lepiej

25

Po wygranym przez firmę zewnętrzną przetargu na odbiór odpadów z posesji niezamieszkałych, od przedsiębiorców i mieszkańców zaczęły napływać skargi dotyczące fatalnego sposobu realizacji umowy. Wskazywano na przepełnione pergole i śmietniki. Pytano czy urząd miasta panuje nad sytuacją. 

Do naszej redakcji wpłynęło wiele zdjęć obrazujących widoczne gołym okiem zaniedbania. Trafiły one również do nowodębskich samorządowców. Interpelacje do burmistrza Wiesława Ordona w tej sprawie skierował radny Tomasz Wolan: Od momentu podpisania umowy na odbiór i transport odpadów komunalnych przez firmę zewnętrzną z terenów niezamieszkałych, mieszkańcy oraz przedsiębiorcy zgłaszają ciągłe problemy. Proszę o opisanie w jaki sposób te odpady z obszarów niezamieszkałych są odbierane. Czy firma zewnętrzna dostarczyła swoje pojemniki, jeśli nie to na jakich zasadach wynajmowane są pojemniki PGKiM. Czy przedsiębiorcy mają zgody do wyrzucania odpadów do pojemników blokowych? Jak często te pojemniki są odbierane bo z załączonych zdjęć wynika, że firma nie wywiązuje się z umowy. Śmieci leżą obok pojemników i są rozdmuchiwane przez wiatr. Problem będzie tym większy im będzie cieplej. Grozi to smrodem oraz zaszczurzeniem. – czytamy w piśmie skierowanym do burmistrza.

Burmistrz Ordon tłumaczy, że zamieszanie z odbiorem odpadów wynikało z faktu iż miesiąc luty był pierwszym miesiącem w którym nowy operator wszedł na nowodębski rynek.

Przypomnijmy, że do tej pory śmieci odbierała miejska spółka PGKiM, jednak w tym roku ogłoszony przez Urząd Miasta i Gminy przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mirosław Olejarczyk z Woli Jachowej.

Burmistrz przyznał, że początek współpracy wiązał się z problemami, które wynikały z braku współpracy pomiędzy PGKiM a firmą Olejarczyka, między innymi w zakresie dzierżawy dotychczasowych kontenerów. Jak informuje burmistrz Wiesław Ordon: „Firma P. W. Olejarczyk opracowała i dostarczyła wszystkim podmiotom,  z terenów których miała odbierać odpady komunalne harmonogram odbioru odpadów. Ponadto wyposażyła wszystkie podmioty w worki do gromadzenia odpadów zgodnie z zadeklarowanymi ilościami ich wytwarzania (…) Na dzień dzisiejszy firma P. W. Olejarczyk dostosowała się do oczekiwań przedsiębiorców i odbiera odpady komunalne z większą częstotliwością niż wynika to z harmonogramu. Ponadto przepełnione kosze na śmieci wzdłuż chodnika od ul. Szkolnej do stacji PKP nie były opróżniane przez kilka pierwszych dni, ponieważ jak twierdzą pracownicy firmy P. W. Olejarczyk, był to okres zaznajamiania się z rejonem„.

Burmistrz zapewnia, że pracownicy Urzędu Miasta oraz pracownicy firmy P. W. Olejarczyk na bieżąco reagują w przypadku zgłoszenia lub stwierdzenia nieprawidłowości w odbiorze odpadów komunalnych z terenów niezamieszkałych.

 

25 KOMENTARZE

  • Jak to możliwe, że gospodarz burmistrz nie zadbał o swój PGKiM i mając swoją spółkę wygrywa obca? Przecież tego by bareja nie wymyślił.

  • Potwierdzam. Za domem kultury syf. Myślę że oni nawet nie wiedzą że tam można podjechać

  • A to Pani dyr. Nie posiada telefonu by powiadomić odpowiedni służby?
   Co ma do tego Burmistrz…..

 1. po odpowiedzi burmistrza widać jak na dłoni jego wyimaginowany świat. Opowiada, że jest dobrze i czysto a w rzeczywistości jest burdel. Gdzie on żyje? Za robote się pan weź na koniec pańskiego dobrobytu na stołku burmistrza.

 2. Z dniem 1 luty firma zewnętrzna powinna dostarczyć kosze do wszystkich firm ujętych w systemie a mamy 14 marzec i kilka firm nadal nie posiada koszy

 3. Jaki problemem jest w końcu zamontowanie trzech dużych koszy (większe niż te aktualne) na śmiecie przy chodniku na zakłady? Tam wiecznie te kosze są przepełnione i widać szczególnie w poniedziałki i nie tylko co kto pił i jadł na działkach lub po okolicznych lasach. Zróbcie w końcu pożądne kosze idiotoodporne bo te zdewastowane i powyrywane kosze to przecież nowodębska schlana młodzież to robi. Zróbcie jakiś monitoring czy co oraz pogoncie żulerkę z mostku koło starego basenu. Szkoda wam betonu i kawał porządnej rury oraz paczki elektrod?

 4. Pamiętacie firmę ASA ? Też wygrała przetarg, wtedy na odśnieżanie tak długo zaznajamiała się z rejonem, że zima się skończyła a ludzie brnęli po śniegu, albo przewracali się na śliskich chodnikach.

 5. Pgkim kupiło nową smieciare z tego co widać, a równocześnie przegrali przetarg bardzo ciekawe?? Jaki to ma sens i logikę. Jedno drugiemu przeczy. Grubymi nićmi szyte. Każdy to wie a nic nie robi. Ja kupię sobie popcorn i cyrk będę obserwować

 6. A ja myślę, że wójt specjalnie rzucił kłodę pod swoją spółkę. Tylko jaki miał w tym cel to okaże się bliżej wyborów. taki to włodarz.

 7. Nowodębscy „Pretorian Jumpers” w 2012 robili w domu chłopa to samo, co Hindusi którzy dostali tegorocznego Oscara za piosenkę

  Nowa Dęba
  https://www.youtube.com/watch?v=JF0WgXrFYXo

  Południowe Indie
  https://www.youtube.com/watch?v=OsU0CGZoV8E

  Skądinąd wiem, że red. nacz. jest koneserem Jump Style’a nie od dziś. Współczesny globalny Jump Style w polu azjatyckiego dyskursu postkolonialnego to kąsek zbyt łakomy, by red. mógł się powstrzymać przed otwarciem zimnego piwka przed jutubkiem i rozkręceniem basów na fula. Psssssss

  • Pomijając fakt, że się wzruszyłem, stoję na stanowisku, że Pretorian Jumpers powinni znaleźć dobrego mecenasa i „wziońć się za dupę” hinduskim pastuchom z holiłudu, domagając się miliardów rupii za kradzież ich twórczości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here