DEZAMET S.A. DOSTARCZYŁ 9996 NABOI PRZECIWPANCERNYCH PG-15W

12

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. sfinalizowały sprzedażą końcem grudnia, założoną na 2020 rok produkcję przeciwpancernej amunicji PG-15, w ilości 9996 szt. naboi, o wartości ponad 56 milionów złotych i przystąpiły do kontynuacji realizacji wieloletniego kontraktu.

Zakłady Metalowe DEZAMET S. A. w Nowej Dębie wyprodukowały i dostarczyły do dwóch składów materiałowych Wojska Polskiego pierwszą transzę naboi PG-15. Sprzedana amunicja to część zamówienia o wartości ponad 236 mln zł, wynikająca z podpisanej umowy, obejmującej 39 996 tysięcy sztuk tego typu pocisków. Kolejne dostawy naboi przeciwpancernych PG-15W, zostaną zrealizowane w latach 2021-2022 po 15 000 szt. 73mm przeciwpancerne naboje rakietowe PG-15W są jed­nym z pod­sta­wo­wych typów amu­ni­cji sto­so­wa­nej w uzbro­jo­nych w gładkolufową, niskociśnieniową armatę 2A28 Grom bojowych wozów piechoty (BWP‑1). Pojazdy te są na wyposażeniu większości batalionów zmechanizowanych Wojsk Lądowych. Bojowa wer­sja PG-15W służy do zwal­cza­nia celów opan­ce­rzo­nych. Należy podkreślić, że Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. to jedyny producent tego typu amunicji w kraju.

Realizacja tego zamówienia jest wypełnieniem umowy jaką w grudniu 2019 roku zawarliśmy z Inspektoratem Uzbrojenia. Zarząd Spółki systematycznie poszukuje kolejnych zleceń, które umożliwiają rozwój zakładu. Te działania przynoszą pożądane efekty, a Spółka kolejny raz udowadnia, że jest ważnym ogniwem w systemie bezpieczeństwa naszego państwa – mówi Tomasz Wawrzkowicz – prezes Zakładów Metalowych Dezamet S. A.

Asortyment Zakładów Metalowych Dezamet S.A. obejmuje różne rodzaje amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Firma również świadczy usługi i realizuje sprzedaż w zakresie produkcji cywilnej oraz obróbki metali, a także posiada akredytowane laboratorium pomiarowe i badawcze. Jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody Defender, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. W 2019 roku Dezamet obchodził jubileusz 80-lecia istnienia

12 KOMENTARZE

  1. Macie się czym chwalić, to tak jak byśmy zaczęli produkować z powrotem „malucha” albo „poloneza” na chwałę naszego ustroju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here