Diety i trzynastki samorządowców na nowodębski szpital ? Radny zachęca do działania

59

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wolan zadeklarował na portalu Facebook, że przekaże swoją dietę na rzecz nowodębskiego szpitala. Celem jest wsparcie lecznicy w walce z koronawirusem.

Jest to odpowiedź na apel dyrektor szpitala pani Wiesławy Barzyckiej. Rada Miejska w Nowej Dębie przekazała już w tym roku 100 tysięcy złotych dla powiatowej lecznicy, jednak każdy samorządowiec, w zależności od możliwości może dać coś od siebie – mówi Tomasz Wolan.

Radny Tomasz Wolan zachęca kolegów samorządowców z terenu powiatu tarnobrzeskiego do pójścia w jego ślady. Radni gminni i powiatowi mogą podzielić się swoją dietą, natomiast burmistrzowie i ich zastępcy, oraz starostowie mogliby przekazać szpitalowi swoje trzynastki. 

 Na chwilę obecną wiemy, ze pozytywnie na apel Tomasza Wolana odpowiedział wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Tomasz Zieliński, oraz radny Rady Miejskiej w Nowej Dębie Tomasz Dziemianko.

 

Zobacz również:
Dyrekcja Szpitala Powiatowego apeluje o pomoc

59 KOMENTARZE

 1. Wieśkowi się nie przelewa, ale Leszkowski i Jerzy Suseł Sudoł mogli by odpalić swoje trzynastki.
  Gratulacje dla radnego Tomasza Wolana za inicjatywę!

  • Chciałbym zarabiać tyle co wiesiek. Większość społeczeństwa pracuje ciężej i dłużej i tyle nie zarabia i nie dostaje żadnych trzynastek, czternastek, dodatków innych takich.

 2. czy pan jerzy sudol juz znalazl pieniadze na godne wynagrodzenie pielegniarek w domu pomocy spolecznej? jak sie zakonczyla ta sprawa?

  • Jakie godne wynagrodzenie? Trzeba zwolnic trochę opiekunów i obsługi, a kasa się znajdzie. Po co na noce tyle ludzi do pomocy. Prześpią się i chcą pieniądze za spanie. Na noc wystarczy jedna pielęgniarka i ktoś ze sprzątających na wypadek gdyby komuś coś wyszło z ciała. Opiekun nie jest potrzebny w nocy, a pieniądze większe trzeba wypłacić, nic nie robi ani nie pomoże w niczym osobie chorej. Na dzień puścić dwóch opiekunów do mycia i pomocy w posiłkach i już jaka oszczędność. A na noce pielęgniarzy.

  • Najlepiej Ci co są na dole jechać trzeba. Może Ksiegowemu co dorabia na Swoim i już jest o 14,50 ale w Swojej Firmie oraz Prezesce Trzeba przyglądnąć się ……….Jeśli widzisz inaczej to zamień się na tydzień nocek odpoczniesz.

 3. Pani dyrektor też by mogła oddać swoją trzynastkę jeśli ją otrzymuje. Starosta zaś nie ma wyjścia. Musi oddać. W przeciwnym razie wyjdzie na człowieka co apeluje do innych aby pomogli szpitalowi, a sam nie pomaga. Łatwo sięgać po cudze i publikować wzruszające apele, ale swoim się podzielić już nie tak prosto?

 4. Zabrać 500+ i przeznaczyć na szpitale i wychodzenia z kryzysu!!!! Dość kupowania głosów wyborczych przez PiS bolszewicką bandę!!

  • POwtarzasz się jak zdarta płyta. Zdaje się, że to w POKO są same komuchy, POmyliłeś partie.

 5. To ile radny przekazuje…dieta =300/400 złotych a żąda trzynastek od innych . No dobra inicjatywa fajna no ale nie można odrazu wskazywać i przede wszystkim mówić innym ile mają dać . Niech każdy da tyle ile uważa . Bo równie dobrze można wskazać np innych radnych ND niech dadzą miesięczny dochód z swoich biznesów prywatnych i tu by był piękny gest bo co niektórzy piękne pieniądze mają

  • Trudniej radnemu oddać swoją dietę bo przecież widzimy ich oświadczenia majatkowe I widzimy ile mają. Co innego burmistrz wice czy starosta…. Tam to nikt poniżej 4 000 netto nie schodzi nie mówiąc o nagrodach i trzynastakch. Liczy się gest. Ale znając nasz samorząd to władzom korona by z głowy spadła jakby odpowiedzieli na apel wolana

 6. Panie Radny przekaż swoje diety do końca roku, poźniej, pracuj społecznie a nie baw się w politykę i nie mów komu jak ma żyć. Wtedy będziesz Pan wiarygodny.

 7. Radni gminni i powiatowi mają średnio dietę na poziomie 700 zł miesięcznie na rękę. Większość z nich normalnie pracuje i zarabiają jak każdy. Przyjmijmy, że będzie to 2,5 tysiąca na rękę. Dieta stanowi więc znaczną pozycję w ich budżecie. Radni nie dostają trzynastek. Tak więc dla radnego oddanie diety jest odczuwalne.
  Nasi odwieczni wójtowie, burmistrzowie i starostowie zarabiają ok 12 tysięcy brutto miesięcznie, do tego trzynastka. Oczywiście nasz wójt od końca 2018 roku zarabia mniej, jednak jakby tak policzyć ile zarobił na samorządowaniu to należałoby go nazywać milionerem. Starosta Sudoł też nie pierwszy rok grzeje stołek. Jeśli ktoś miałby z 12 tysięcy oddać 700zł to żaden to gest. Niech każdy odda według tego co ma, a nie co mu zbywa.
  Tak wygląda porównanie diet do trzynastek.

 8. Wójt Nowej Dęby już zapowiedział, ze pieniądze na szpital da!
  Tylko, że będą to pieniądze podatników a nie z jego kieszeni. Chce z budżetu miasta dać 70 tysięcy.
  Wójcie! Sięgnij do własnego portfela i pokaż, że masz gest. Publiczną kasą każdy potrafi szastać.

 9. Takich pseudo filantropów będzie więcej co to dla poklasku będą tak „pomagać” publicznie, a rączki drżą podczas przekazywania bo szkoda. Znam takich co pomagają i się nie afiszują. A tak w ogóle to nie wiem czy radni w tym okresie pracują?, czyli honorowo – nie pracuje to oddać lub nie brać z państwowych . Może zdalnie zrobią sesję i podejmą uchwałę o wstrzymaniu lub przekazaniu diet.

  • Jeśli nawet ktoś pomaga dla poklasku to jedni ten poklask zdobywają kasą z własnej kieszeni, a inni próbują zbijać ten poklask kasą z gminnego budżetu. Wolę tych co dają coś od siebie niż tych co biorą nasz wspólny hajs i udają później bohaterów przed kamerami.

 10. Ja nie dam ani złotówki na ten szpital. Państwo zabiera mi podatki i ZUS. Z tych podatków ma obowiązek utrzymywać szpitale. Niech państwo przestaje wydawać na głupoty to wtedy styknie na szpitale.

  • Państwo PiS przeznacza miliony na nagrody dla ministerialnych nierobów, a naród ratuje służbę zdrowia ze swoich marnych dochodów. Nie dość że to kraj bezprawia to jeszcze dojony przez rządzących ile się da.

 11. Ten Szpital na czas EPIDEMI powinien byc zamkniety a wszystkie srodki przekazane na Szpital Wojewodzki w Tarnobrzegu aby choc jeden w Powiecie pracowal normalnie

 12. Podziękowania; Panom Tomaszom i innym samorządowcom, którzy zdecydowali się oddać – gdyż sytuacja tego wymaga – otrzymane od nas podatników diety i trzynastki, na rzecz wsparcia nowodębskiego szpitala, a tym samym poprawy obsługi nas podatników w tej placówce.

 13. Popieram że radni chcą pomoc Szpitalowi ich wola ale o co tu chodzi o pomoc widzę ze o napisanie ich nazwisk przecież można to pisać bez nazwisk ale nie muszą być nawet pogrubione,ja pomagam starszej pani od 2 lat nie pytam jaką ma emeryturę ale jaką może mieć jak ma ja już ponad 30 lat i nikt nie wie tylko ona .Można , można sama nie mam diet itp ale widzę ze mi starcza a może jej ciężko, trzeba trochę skromności panowie ja bym normalnie się wstydziła z tymi NAZWISKAMI.
  Wokół jest tyle biednych ludzi zachęcam do pomocy ale tak jak ja – bez nazwiska.

 14. Wielka filantropia uprawiana na facebuku,też pomagam i nie sram tym dookoła,ty zielak lokalny filantropie trzabyło zostawić te dietę na koperty bo w szpitalu chyba biorą.

  • akcje typu łańcuszek mają wywołać efekt domina ale chyba to za trudne i nie zrozumiałeś anonimie. Daje +10 bo mocny lasowiak jesteś w necie, tak trzymaj :)

 15. Do lotto Bolek; nie pomyliłem partii!!!Co powiesz na Piotrowicza i innych tego typu gorliwych pisboleszewików?Precz z dewastacją Polski przez PiS bolszewie!!!!!!!!

  • Panie Wolan – tyle głosów z przytupem pan załatwił w gminie dla ministra Warchoła – niech i on coś teraz odda od siebie – ale prywatnie a nie z pieniędzy podatników, bo tak najłatwiej? A może Pan coś też wrzuci nie z budżetu gminy ale i z biura poselskiego??? To będzie git propaganda populistyczna – czekamy na pseudogest

 16. Nie ma żadnych przesłanek ekonomicznych, społecznych, medycznych aby Nowodebski szpital utrzymywać. W perspektywie najbliższych 10 lat nie ma szans na przetrwanie. Szkoda ładować pieniądze publiczne czy prywatne

 17. Wszyscy się zastanawiają skąd taki pływak. Tu nowa koalicja, tam stara koalicja, tu Ludowcy, tam Nowi Patrioci. Swoje genu wpuszczone do archiwum.

  Bardzo proste. To wygląda na SB.

 18. Teraz wielka filantropia, którą koniecznie trzeba się chwalić na fb, ale nikt nie przyzna się do tego, że panowie radni nie chcieli przyznać szpitalowi pomocy, jaką dostawał od lat. To przez nich szpital dostał w tym roku kilkadziesiąt tysięcy mniej.

 19. Hahaha A gdzie byla Szanowna Dyrekcja,kiedy proszono o wystosowanie zapotrzebowania na PPE,w skrócie- Personal Protective Equipment- sprzęt ochrony osobistej? Maski, kombinezony,google, rękawiczki itd???? Mieli szansę na poczatku roku,aby zgłosić zapotrzebowanie… Ale chyba stwierdzili,ze wszystko mają, a teraz mają… ale w d…. pracowników i pacjentów!!! Najlepiej zamknąc sie w czterech ścianach i apelować o pomoc… A może by tak panowie i panie z administracji szpitala wzięli się tak za szycie masek? Wiele osób w Polsce szyje!!! Może tak wesprzecie Państwo swoich pracowników, których życie narażacie poprzez nie zapewnienie im PPE? Apeluję- administracja szpitala proszona jest o szycie masek !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here