Działania „Trzeźwość” na tarnobrzeskich drogach – podsumowanie

1

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, przez dwa dni, tarnobrzescy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość” – ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji, funkcjonariusze skontrolowali 571 kierujących. Zatrzymali 3 kierujących pojazdami, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu, wsiedli za kierownicę pojazdów.

Każdy kierowca, który zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale przede wszystkim może mieć tragiczne konsekwencje. Równie niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, kiedy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało po nim śladu. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę warto sprawdzić, czy na pewno możemy prowadzić.

Przez dwa dni, w ramach działań „Trzeźwość”, funkcjonariusze reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach kontrolnych, we wszystkich powiatach naszego województwa.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 571 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 3 kierowców, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu wsiedli za kierownicę pojazdów.

  • W niedzielę po godz. 4, na drodze przy ul. Niżańskiej w Nowej Dębie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Badanie urządzeniem wykazało u 22-letniego mężczyzny ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Nowej Dęby stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Piłeś – nie jedź! – to motto, które powinno przeświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here