[FILM] Kolejne prace nad płytkami z tarasu Domu Kultury

102

2013-11-05

To już kolejne prace remontowe w odremontowanym Domu Kultury.

W minionym miesiącu w artykule zatytułowanym \”Tak się budujew Nowej Dębie. Czy „inwestycje” dotrwają do wyborów? \” informowaliśmy o kłopotach z płytkami w ubikacji męskiej oraz płytkami na tarasie SOK.

Jak widać nasz artykuł nie pozostał bez echa. W dniu wczorajszym na terenie SOK udało nam się spotkać ekipę remontową. Na obiekcie obecny był także główny wykonawca modernizacji SOK, który swego czasu na stronie Urzędu Miasta został okrzyknięty mianem \”Uczciwego wykonawcy\”. Niestety \”uczciwy wykonawca\” nie zgodził się na udzielenie wywiadu, wobec czego musimy zadowolić się tylko skromnym materiałem filmowym pokazującym jak się buduje w Nowej Dębie.

Władzom miasta kolejny raz gratulujemy umiejętności przeprowadzania inwestycji!

 

CZYTAJ TAKŻE:
KICZ, FUSZERKA, TANDETA. DLACZEGO NA TO POZWALAMY?

Tak się buduje w Nowej Dębie. Czy „inwestycje” dotrwają do wyborów?

Dla przypomnienia dołączamy zdjęcie z kwietnia 2013 roku gdy skuwano nowy taras:

102 KOMENTARZE

 1. Panom Ordonowi i Żołędziowi gratuluję umiejętności zarządzania gminą. Czego się nie tkną to wygląda jak ten taras. Planty to już wogóle 8 cud świata!
  Zaraz się dowiem z komentarzy zauszników władzy, że to nie wina władz tylko tego, tamtego i owego. Bo okazuje się że władza za nic nie odpowiada. Ona jest tylko po to by brać co miesiąc grubą kasę ale winy czy odpowiedzialności nie ponosi. To po co burmistrz skoro za nic nie odpowiada, unika trudnych spraw, nie prowadzi inwestycji. To może taniej i lepiej było by bez Ordona i Żołędzia?

 2. Ludzie przecież inspektor nadzoru w mojej ocenie powinien mieć już sprawę sądową .Pomijam że te płytki i poprawki to syzyfowa praca prędzej zrobić zadaszenie płytki odlecą i tak na wiosnę .Gdzie jest dylatacja :)))No i ci fachowcy

 3. Gość nie wie co to są okulary PIP i przepisy się kłaniają a gdzie zabezpieczony teren budowy .RANY BOSKIE GDZIE SIĘ JESZCZE TAK PRACUJE

 4. [quote]Gość nie wie co to są okulary PIP i przepisy się kłaniają a gdzie zabezpieczony teren budowy .RANY BOSKIE GDZIE SIĘ JESZCZE TAK PRACUJE[/quote]

  W Nowej Dębie. Płaci Ordon z Żołędziem pieniędzmi mieszkańców. Tymi pieniędzmi które ma w kasie i tymi co weźmie z banków na kredyt zadłużając gmine.

 5. [quote]Ludzie przecież inspektor nadzoru w mojej ocenie powinien mieć już sprawę sądową .[/quote]

  Inspektor inspektorem. A burmistrz Ordon to za co kasę bierze? Codziennie powinien być na budowie gdy robiono SOK lub planty i patrzeć, doglądać. Tak robi prawdziwy gospodarz. Poza tym to jego prawny obowiązek. Jeśli myśli, że może powiedzieć "ja zapłaciłem inspektorowi nadzoru i mnie już największe w gminie inwestycje nie obchodzą" to się grubo myli. A jeśli tak myśli to nie powinien być burmistrzem. Odpowiadasz panie Ordon za wszystkie inwestycje jakie zlecasz, za mienie gminy jakie ci powierzyli mieszkańcy i za naszą kasę spływajacą z podatków. Zrozumiesz pan to czy nie?

 6. Według mnie powinno wyglądac to tak ; Jest przetarg, wykonawca go wygrywa, buduje/remontuje, ODBIÓR TECHNICZNY i wszystko powinno działac nam przez długie lata, jesli jest cos nie tak powinien odpowiadac wykonawca, dac gwarancje, ewentualnie naprawiac na swoj koszt, jeśli nie użył odpowiednich materiałów zapisanych w umowie oddac sprawe do prokuratury, winnego trzeba znaleźć!

 7. Właściwy nadzór nad przebiegiem budowy spoczywa na tym który płaci za budowę czyli na władzach miasta. To kogo sobie wzięli na inspektora to ich problem bo odpowiedzialność leży po ich stronie. WŁADZA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ A NIE TYLKO PRZECINANIE WSTĘG. DO WSTĘG I ZBIERANIA LAURÓW BYLI PIERWSI I KAZALI SIĘ CHWALIĆ ŻE TAK "DUŻO ROBIĄ". NO TO WŁAŚNIE WIDZIMY JAK ROBILIŚCIE I ROBICIE.

 8. a gdzie samolot

  Żądam powtarzam żądam filmu z samolotu z tej akcji.
  proszę juz nie zniżać poziomu.
  Z kazdego zdarzenia, donosicielstwa obywatelskiego tylko film z samolotu panie Marku samolot tylko samolot innego typu sposób nagrania niewiarygodny

 9. Panie Ostapko

  czy panowie robole ukłądający płytki wyrazili zgode na publikaję ich twarzy? niektórzy sa w kapturach ale tego niebieskiego można rozpoznać
  Jeli tak to proszę pokazać oświadczenie o zgodzie lub nagranie audio/video z faktu udzielenia / bądż nie udzielenia zgody.

  Ci robole niesa osobami publicznymi….

 10. Panie Ostapko
  czemu pan nie zwraca uwagi na BHP pracy tych układaczy

  gdzie okulary podczas pracy ze szlifierką kątową?

  tego pan nie zauwazył bezpośrednio pan tam był że istniejej zagrożenie dla zdrowia pracownika? i osob trzecich? np pana filmowca?
  ma pan kolejny kamyczek do ogródka prosze byc do końca konsekwentny w przestrzeganiu praw lub gdy pan widzi że prawo jes naruszane nawet na rzecz osób trzecich
  pytanie dlaczego nie przerwał pan prac i nie wezwał Pan inspektora BHP ?

 11. Domagam sie nagrania z samolotu jak dzisiaj galazka spadajac trafila w glowke mojego malego ,glowka jest spuchnieta i nie nadaje sie do pracy wiec pytam polota samolotu kto jest za to odpowiedzialny ? :(

 12. [url]http://www.ciop.pl/16453.html[/url] o Zaleceniach bezpieczeństwa użytkowania szlifierek

  INSTRUKCJA
  ORGANIZACJI BEZPIECZNEJ I HIGIENICZNEJ PRACY
  PRZY OBSŁUDZE

  SZLIFIERKI KATOWEJ

  WARUNKI DOPUSZCZENIA PRACOWNIKA DO OBSŁUGI
  Maszynę może obsługiwać jedynie wykwalifikowany personel posiadający:
  • ważne badania lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na zajmowanym stanowisku,
  • ważne szkolenie stanowiskowe BHP potwierdzające praktyczną znajomość obsługi maszyny i stosowania instrukcji obsługi, instrukcji organizacji bezpiecznej i higienicznej pracy, potwierdzoną pisemnie przez pracownika,
  • sprawne i odpowiednie środki ochrony indywidualnej tj.:

  o odzież robocza ściśle przylegająca do ciała,
  o obuwie bezpieczne z ochroną palców + urzeźbiona podeszwa + osłonięte części stopy zapewniające ochronę przed wpadnięciem ostrych, gorących elementów powstałych podczas szlifowania,
  o ochronniki słuchu,
  o okulary ochronne / przyłbica
  o kask ochronny,
  o maska przeciwpyłowa,
  o rękawice ochronne.

  [url]http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Y0ptfZNnI_oJ:www.ekspertbeck.pl/uploads/multicontent/examples/INSTRUKCJA_BHP_PRZY_OBSLUDZE_SZLIFIERKI_KATOWEJ.docx+&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl[/url]

 13. Burmistrza się pytaj i dyrektora Rzemienia. To pan Rzemień odpowiada za to co się dzieje na obiekcie który mu powierzono. Na filmie jest właściciel firmy. A jak ktoś chce to zawsze to inspekcji pracy może zgłosić. Materiał filmowy i zdjęciowy do dyspozycji. A jak ktoś filmowca naraził na utratę zdrowia lub życia to filmowiec sobie może odszkodowanie rościć. Za plac budowy odpowiedzialny jest wykonawca a nie mieszkaniec. Podsumowując: Tak się pracuje w Nowej Dębie za pieniądze które wydaje w naszym imieniu pan Ordon i pan Żołądź.

  [b]Panie Ordon! Kiedy kolejny raz będzie remont odremontowanego SOK? A remont plant już zaplanowany czy jeszcze czekacie z Zygmuntem?[/b]

 14. obywatel ma prawo byc partaczem, i na niczym dobrze sie nieznac, do kryminalu jednak powinien isc ten co go zatrudnil, prace odebral i zaplacil z panstwowej kasy, dopuki kierownicy, dyrektorzy beda bezkarni, to partactwo bedzie powszechne, jakos przy najmowaniu robotnikow przy robotach prywatnych, nikt nikomu nie zaplaci za bylejak odwalona fuche, co innego na panstowym, gdzie kasa jest publiczna-czyli do podzialu dla pracownika i dozoru budowlanego…

 15. Panie Ordon, kto z pana ramienia nadzorował te prace nad SOK skoro nie noszą okularów pracownicy używający szlifierki? Kto z ramienia gminy patrzył czy ci pracownicy prawidłowo wykonują swoją robotę? Ile jeszcze razy będziemy remontować odremontowany?

 16. do stary obywatel czyl jak? czyli co? czyli gdzie?
  wynika że ostapko jest partaczem czy może być partaczem? jeli on nie zauważył warunków pracy?

 17. z tego i poprzednich materiałow piśmienno – samolotowych tu ogłaszanych wynika że pan Ostapko zna sie cokolwiek na budowlance i robotach budowlanych wie jak to jest z tymi jego niedopatrzeniami odnośnie okularów?

 18. Za to co się tam dzieje odpowiada ten co wezwał firmę czyli zleceniodawca. Ordon panuje nad tym co sie dzieję w mieście czy nie ogarnia już nic? Żołądź nie pomaga?

 19. Ja myślę że w SOK-u nie ma dyrektora jest ktoś kto próbuje nim być. wszyscy o tym wiedzą, ale cóż władzy widocznie odpowiada. Są poprawki dyrektora, to on odpowiada za wykonanie tego ale co tam nie jego kasa a głupi wyborca zapłaci za wszystko. Jak długo na taką niegospodarność będziemy patrzeć. Nie ma już na to społecznego przyzwolenia.

 20. Panie Ostapko pan jes światowy człowiek zna sie na prawie cóś nie cóś: jeśłi obywatel widzi łamanie prawa powinien zgłosić to do odpowiedniego ORDONu (łorganu) tak czy nie?

 21. Burmistrzu Ordonie. Nie dość że na twoich budowach fuszerka to jeszcze nie przestrzega sie przepisów a nawet zatrudnia na czarno. Nowe a już sie sypie. Widać że rządzenie przerasta Ordona.

 22. Publikacja medialna jest publicznym zawiadomieniem. Panie Ordon teraz proszę wyegzekwować wszytsko tak jak należy bo od tego pan jesteś. Praca na czarno na samorządowej budowie to już przechodzi ludzkie pojęcie.

 23. Jak można wydać tyle milionów złotych i tak spieprzyć robote? Najgorsze że Ordon chyba nie rozumie że tak nie można. Co to za gospodarz. Wstyd!!!!!

 24. Ordon się powinien podać do dymisji. Dom kultury, planty, koziołek, kostka granitowa. Tyle milionów, tyle pieniędzy. Jak można na to pozwolić.

 25. [quote]obywatel ma prawo byc partaczem, i na niczym dobrze sie nieznac, do kryminalu jednak powinien isc ten co go zatrudnil, prace odebral i zaplacil z panstwowej kasy, dopuki kierownicy, dyrektorzy beda bezkarni, to partactwo bedzie powszechne, jakos przy najmowaniu robotnikow przy robotach prywatnych, nikt nikomu nie zaplaci za bylejak odwalona fuche, co innego na panstowym, gdzie kasa jest publiczna-czyli do podzialu dla pracownika i dozoru budowlanego…[/quote]

  10 na 10

 26. o widze że film zmodyfikowano
  wycięto twraze nieboieskiego pracownika

  ilość wyśiwtleń filmu o godzinie 13:45
  Remont odremontowanego SOK do [b]2 wyświetlenia[/b]
  .
  MrNowadeba¡62 filmy
  [b]2 wyświetlenia[/b]
  Panie Ostapko jak to jest z tą zgoda na wyświtlenie twarzy w poprzeniej wersji filmu?
  Manipulacja i oszustwo ciepełko się zrobiło?

  Liczba wyświetleń powinna rosnąć atu spadła do 2 słownie (dwóch)

 27. nosił wilk ponisą i " O"

  jakto jest z tymi zgodami na publikację trwarzy BlueMen-a panie O? czemu film na youtube skrócono? i wycięto?

 28. Już nawet Ordonowi wyznawcy nie próbują dyskutować remontowany 3 raz taras to normalna sprawa. Już nie piszą o "uczciwym wykonawcy".

  Masz problem z twarzą niebieskiego pracownika? Zostań jego pełnomocnikiem i idź do Sądu. Zobaczymy co Sąd powie. Masz problem że nie mieli okularów? To zapytaj kto ten remont zlecił i kto nadzoruje. Dowiesz się, że twoja ukochana władza.

  Tak się prowadzi MILIONOWE INWESTYCJE W NOWEJ DĘBIE. Ale co tam MILIONY ZŁOTYCH skoro na gminnym obiekcie ktos nie włożył okularów ochronnych. Na co poszły te MILIONY ZŁOTYCH????

 29. cóś słabo lookają szkoro od godziny 11:57 do 13:45 tylko 2 looknięcia filmu a komantrzy "pincet" jakoś to Youtube byle jak liczy
  i tnie filmy..
  Toż to MANIPULACJA MANIPULACJA I WTOPA.

 30. Odpowiem jak mi odpowiesz jaka kara powinna spotkać panów Ordona i Żołędzia za to co zrobili z miastem i za to, że nie radzą sobie z tym co się dzieje. I jak ci się podoba kolejny remont tarasy i odpadające płytki w domu chłopa.

 31. No i co się stało ?Poprawią i po krzyku. A tumany mają radochę. Oj wy nędzni ratuszowce . Z byle gówna macie zadowolenie. Aby jątrzyć i skłócać mieszkańców. Taktyka pisz wymaluj pisowska

 32. No to jak chceta to Marka Ostapkę też możecie przed Sądem postawić za to, że pokazuje ten badziew. Może też trafi do karceru i będzie o suchym chlebie i wodzie żył za to, że pokazuje cały ten syf. Idźcie. Droga wolna. A panowie Ordon i Żołądź gdyby mieli honor to by sami zrezygnowali. Przyznaliby, że nie poradzili sobie z wyzwaniami jakie przed nimi stanęły , przeprosiliby mieszkańćów i zachowali by twarz.

 33. [quote]No i co się stało ?Poprawią i po krzyku. [/quote]

  Krzyk jest o to, że to się nie powinno stać. W swoim domu w Tarnowskiej czy gdziekolwiek go masz rób sobie syf jaki tylko masz ochotę. Ale za publiczne pieniądze ma być wykonane DOBRZE, SOLIDNIE I NA LATA.

  Film skrócono bo się domagasz tego w każdym komentarzu. A jak masz racje to dlaczego ktoś miałby Cie nie posłuchać? Jeśli masz jeszcze jakieś roszczenai wobec Marka Ostapko to możesz iść go przed Sądem postawić za film i zdjęcia. Ale on i tak nie przestanie pokazywać tych skandali.

 34. Jak widać rządzenie nie polega na tym by zaciągać kredyty, zadłużać gminę i mieszkańców. Trzeba gminy pilnować i tego co się w niej dzieje. Za to się płaci burmistrzom, urzędnikom, dyrektorom. Goście się nie sprawdzili. Za chwile tak samo będą łatać planty. I po to wydano miliony złotych by mieć fuszerki?

 35. nie mam zamiaru nikogo stawiać przed śad tylko proste pytanie:

  Dlaczego film skrócono wszak 3 sekundy to nie tak wiele dla ogladaczy ale pewne treści zostały wypaczone usunięciem 3 sek. skoro pan Marek jest bez winy to niech on odpisze dlaczego wyciął i skrócił film. Pan/ Pani #41 nie jest stroną jedynie widzem ja natomiast chciałbym rzetelności zarówno ze strony pana Ostapkojak i Ordona. Jełi on wytyka i oczekuje w domyśłe przyznania sie do winy i ew. ustapienia Ordona to i niech on powie że tak zkróciłem bo…. i teu jego interpretacji przyczyn skrócenia…i bedzie czarne na białym – rzetelnie chyba za zużo nie żądam jeli to ma byc obiektywne przedstawianie rzeczywistości jeśli nie to manipulacja jak to napisamo wyżej. wyże również napisano w #42 cytat" [i] (…)mieli honor to by… (…). Przyznaliby, że (…) [/i]
  chyba i Panu/Pani #43 chodzi o jasność sytuacji a nie stronniczość

  Więc czemu film skócony – narazie bez odpowiedzi można się domyślać…

 36. [b]fakt faktem film skrócono[/b] z pobudek… nieznanych i może przez nieznanych … w nieznanych okoliczościach… pod osłoną nocy… itp itd. ect…..

 37. Nie stanowi naruszenia wizerunku pokazanie czyjejś twarzy w szerszym kontekście. Ktoś czuje się pokrzywdzony ma prawo udać się do Sądu i domagać się swoich praw. Z kolei uutor ma prawo edytować swój tekst i film. Wiele razy widziałem zmiany tekstów na stronie Urzędu Nowa Dęba a także na stronie onet.pl czy tvn24 o Echu Dnia nie wspominając.
  Kiedy Pan Ordon wyjaśni jak to jest, że największe inwestycje jego rządów: DOM KULTURY, PLANTY, KOZIOŁEK zostały wykonane w taki sposób, że muszą być co chwile naprawiane. Co będzie z plantami po zimie? I co powiecie na wiosne gdy te płyty będą klawiszować? Jeśli ktoś chce wmówić, że burmistrz za nic nie odpowiada to po co nam pan Ordon i Żołądź? Bez nich będzie taniej i lepiej.

  [b]MILIONY ZŁOTYCH TO WSZYSTKO KOSZTOWAŁO! WIELE MILIONÓW ZŁOTYCH! [/b]

  Jeszcze kredytów nie spłaciliśmy a już się sypie

 38. To straszne. Film skrócono. Zbrodnia.
  Co tam fuszerka, stracone pieniądze, remont odremontowanego. Dla zwolenników władzy to nie problem. Problem jest film który poazuje nieudolne rządy. Spamuj sobie jeden z drugim ale to nic nie zmieni.

 39. Dlaczego edytowano teksty na stronie Urzędu miasta? MOŻEMY SIĘ DOMYŚLAĆ DLACZEGO :o

  Mam pytanie. Czy w ubikacji męskiej w domu chłopa wymieniono całą ścianę czy tylko przylepiono te jedną odpadniętą płytę? Bo powinni całą ścianę poprawić a nie tylko jedną płytę. Czy ktoś to z władz nadzorował czy znowu wszyscy mieli to w d*** ?

  [img]http://www.infonowadeba.pl/images/wcsok.jpg[/img]

 40. skoro film był cacy to poco ciachany? ciachany dopiero po wpisie o zgodach na publikację lub jej brak? wszka Blumen jak wyżej napisano był na pierwszym palnie a nie w kontekście

 41. [quote]Inspektor inspektorem. A burmistrz Ordon to za co kasę bierze? Codziennie powinien być na budowie gdy robiono SOK lub planty i patrzeć, doglądać. Tak robi prawdziwy gospodarz. Poza tym to jego prawny obowiązek. Jeśli myśli, że może powiedzieć "ja zapłaciłem inspektorowi nadzoru i mnie już największe w gminie inwestycje nie obchodzą" to się grubo myli. A jeśli tak myśli to nie powinien być burmistrzem. Odpowiadasz panie Ordon za wszystkie inwestycje jakie zlecasz, za mienie gminy jakie ci powierzyli mieszkańcy i za naszą kasę spływajacą z podatków. Zrozumiesz pan to czy nie?[/quote]

  Czytając wpisy tzw. internautów wydaje mi się, że burmistrz może już tego nie chcieć zrozumieć. Trzeba go zapytać czy mu się podoba to co zrobił.

 42. Biedna ta Deba. Przydałby sie dobry gospodarz. Żeby takie rzeczyvsię działy. Oddali dom kultury w grudniu a w kwietniu skuwali taras i teraz znowu. Paranoja!!!!!!

 43. wiele razy się skupia i o nich pisze, ale obok takich akcji jak to co widzimy z domem kultury nie można przejść obojętnie. czy zaplanowano już kolejne prace nad tarasem domu kultury czy to już ostatni raz?

 44. A kto na ich miejsce ? Ostapko – bufoniasty ,Wróbel -już sobie byle gdzie porządził , dyr.ogólniaka – znowu ciało pedagogiczneno i baba nie ma jaj

 45. Ludzie opamiętajcie się!!! Skonczcie z pretensjami do Wieśka i Zygmunta. Oni są nauczycielami a nie budowlańcmi więc skąd maja ogarnąć co się dzieje. Trochę tolerancji!!!

 46. Łatwiej nie czytać i karmić się ordonową propagandą sukcesu. Tylko że z tego sukcesu na kredyt odpadają płytki, planty już się rozpadają a jeszcze zimy nie ma. Możesz nie czytać ale probem nie zniknie.

 47. W tych pracach ( dom kultury, planty ) brakło gospodarskiego oka, które powinno wszystkiego doglądać. Oraz osobistego zaangażowania.
  A efekty każdy widzi

 48. Qurfa zamiast tych szarych wszechobecnych płytek powinni zrobić naprawdę porządną betonową wylewkę jak dawniej robili za komuny, może do tego czasu wymyślili by płytki :) które były by odporne na nowodębskie warunki atmosferyczne. Albo powinni byli zakupić te droższe grube takie jak ludzie przy własnych domach mają takie w kolorze ceglanym. Nie mówię aby klinkier kładli ale naprawdę lepiej by było cegłami to obłożyć a na górę wylewka.
  A jak nie to jeszcze można zrobić tak. Sto lat za murzynami jesteśmy.
  [url]http://oi43.tinypic.com/2lt6lgo.jpg[/url]
  Prawda że pomysłowe :D

 49. Remont domu kultury kiepsko wykonany. I znowu zarządzanie zza biurka nie sprawdziło się.

  W tak zadłużonej gminie złotówkę powinno się dwa razy obrócić zanim będzie wydana !!!

 50. Ludzie koszt tych płytek to 20 do 25 tyś jak to się ma do całej budowy.Szkłem nie można d.u.p.y otrzeć to takie stare przysłowie.A jaki mądre.

 51. Za publiczne pieniądze ma być zrobione ŁADNE, FACHOWO, SOLIDNIE NA LATA. Jeszcze tego nie spłaciliśmy a już się psuje. To co będzie za dalej???? To ma służyć wszystkim a nie panu Ordonowi do kampanii wyborczej.

 52. Na taki taras powinno się kłaść płytki na dwa razy zważywszy że ubytki i kondycja tego tarasu jest jaka jest to najpierw należałoby wylać nowy beton na całości i dopiero płytki i wokoło top samo pouzupełniać braki i dopiero po jakimś czasie kłaść takie gówniane płytki. A nie bezpośrednio kleić płytki. Ale to już historia i nić na to nie poradzimy.

 53. oczekuje [b]również akcji szukania wyciętego fragmentu filmu o układaczach płytek [/b]niech zaanagażuję się w to zarówno tropiciel Komisarza alex jak i aeropaln MS "Aerostapko" ;)

 54. Po odsluchaniu nagrania z sesji doszedlem do wniosku ze radny jest zakochany w Ordonie i pisze do niego listy milosne jeden za drugim ,wyglada na to ze chcialby zostac pierwszym du.po.wl.azem przede mna :(

 55. jest akcja gdzie sa drony gdzie MS "Aerostapko" na ul mickiewicza zatkane szmbo przetykają.
  Gdzie relacja LIVE przeciez może zalac miasto gdzie pomoc dla zagrożonych mieszkańców zalaniem

 56. Remont odremontowanego domy kultury. Kolejny raz robią taras. Na plantach (betonplatz) popada i woda stoi, płyty jedna wyżej druga niżej. Porażka!

 57. Panie Ordon może jeszcze raz remont całego domu kultury. Po co robić etapami: łazienka, taras, "chodząca" podłoga w bibliotece, zacieki na suficie w korytarzu. Nie ma się co pieścić. Kolejne 5 milionów wydać z kredytu i po sprawie. Tylko tym razem niech pan pilnuje tego co się dzieje.

 58. W wystosowanym do prokuratury piśmie Rybczyński zawiadamia, że zarówno dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych, jak i minister sztuki nie dopełnili swoich obowiązków i nie powiadomili organów prokuratury o nieprawidłowościach finansowych zaistniałych we wrocławskiej placówce. "Na początku marca 2012 r. wykryłem, iż środki przeznaczone na powstanie CeTA zostały sprzeniewierzone przez aparat administracyjny tej jednostki, przez zatrudnianie fikcyjnych osób, zaważanie rachunków, kilkukrotne fakturowanie tych samych robót, etc. O fakcie tym niezwłocznie poinformowałem Pana Bogdana Zdrojewskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który zaprosił mnie na spotkanie, które odbyło się 23 marca 2012 r. Wówczas szczegółowo przedstawiłem Ministrowi stan swojej wiedzy odnośnie przywłaszczenia środków publicznych przeznaczonych na stworzenie CeTA. W wyniku powyższego Pan Minister obiecał przeprowadzenie kontroli" – napisał Rybczyński w piśmie przesłanym do prokuratury. "Zostałem zwolniony z CeTA, ponieważ się stawiałem" Filmowiec związany był z Centrum Technologii Audiowizualnych od samego początku afery, twierdzi, że nieprawidłowości finansowe w studiu odkrył już w 2012 roku i niezwłocznie powiadomił o tym ministra Zdrojewskiego. Na początku października Zbigniew Rybczyński został zwolniony z pracy pod zarzutem nieprawidłowości finansowych. Na początku października dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu Robert Banasiak poinformował o rozwiązaniu umowy o pracę z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim. Jednocześnie przekazał, że zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które miało polegać "m.in. na wyprowadzeniu środków publicznych z Wytwórni Filmów Fabularnych WFF we Wrocławiu, a potem z CeTA; podrabianiu dokumentów, niegospodarności oraz zawieraniu niekorzystnych umów w zakresie wykonywanych na rzecz instytucji prac i usług".
  Doniesienie złożone przez Banasiaka dotyczy poprzedniej dyrekcji instytucji. – Wymieniono w nim nazwiska b. dyrektora Roberta Gawłowskiego, dyrektora artystycznego Zbigniewa Rybczyńskiego oraz kierownika projektu WSTW Dawida Kmiecika – powiedział prokurator Wojciech Ogiński. Zwolniono mnie, ponieważ się stawiałem. Podejrzewam, że ma to również związek z moim oświadczeniem, że upublicznię nieprawidłowości, jakie były w CeTA – skomentował decyzję przełożonych Rybczyński.Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Rybczyński, powiedział, że o nieprawidłowościach w CeTA, które jego zdaniem obciążają Gawłowskiego, informował Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego już w 2012 r.

 59. jeszce proponuję zrobienie mostu powietrznego z żywnością dla mieszkańców ul. Mickiewicza jeśli ma ich zalać
  by ni ebyło że nie przygotowane
  Radny + władza ramię w ramię dla mieszkańców anie żreć się wzajemnie

 60. oczekujemy na film z przetykania na mickiewicza z lotu aeroplanu najlepiej

  dlaczego nie ma relacji toż to pewnie sprawka Ordona że zatkało bo stare rury bo nie remoncone

 61. Boli filmik ordonowych bo zostali ośmieszeni hehehe o to chodziło żeby zakpić sobie z was. Wy kpicie z mieszkańców miasta i gminy Nowa Dęba pozowalając na fuszerki za miliony zlotych. Mieszkańcy wam tego nie podarują. Co następne się rozwaii? Planty miały się rozwalić po zimie a okazało się że nawet zimy nie doczekały !!!!

 62. Kanalizacji nie ma w mieście, szambowozy muszą jeździć a wyznawców Ordona to cieszy, że miasto pozbawione jest podstawowej rzeczy!!!!!!! I to są lokalni patrioci? I im rzekomo ma zależeć na dobru gminy??? WSTYD!!!

 63. Psia krew jeszcze nie skonczylem dochodzenia z kostka a juz ratusiki wysylaja mnie na ul Mickiewicza czy awaria kanalizacji to sprawka Burmistrza psia krew chyba podam sie do dymisji

 64. #13 cyt.[quote] #13 | czy panowie robole dnia 11/05/2013 13:03
  Panie Ostapko

  czy panowie robole ukłądający płytki wyrazili zgode na publikaję ich twarzy? niektórzy sa w kapturach ale tego niebieskiego można rozpoznać
  Jeli tak to proszę pokazać oświadczenie o zgodzie lub nagranie audio/video z faktu udzielenia / bądż nie udzielenia zgody.

  Ci robole niesa osobami publicznymi….[/quote]
  Otóż odpowiem ci – W KAŻDYM CYWILIZOWANYM KRAJU – pracownik fizyczny jest SZANOWANY – pracuję,nie kradnie i wykonuje czynności potrzebne i szacunku wieprzu nieco do fizycznej class hero! Twój stan umysłowy potwierdza,żeś ZERO – I ZERO należy traktować jak ZERO. SZumowina najwyższej próby z Ciebie mała gnido.
  Przepraszam – uniosłem się – ale, k.rwa tak nie można – [color=#cc0000]robol[/color]..

 65. #89 – smutek – PolskA..
  To nie wypali jak "kamer image'' w Łodzi ,jakEra Nowe horyzonty w Cieszynie -[ps fajnie było siedzieć za Olzą i Czesi patrzą i my patrzymy .. a Gutek filmy "pokazuję '' Szkoda – Hajs…

 66. Rozumiem, że to dobrze, że płytki kolejny raz trzeba robić? Że to się Wam podoba i jesteście z siebie dumni? I uważacie, że to piękne, normalne i naturalne?

 67. Dodam, że premier Kwiatkowski pod którym wieńce będziecie składać za dwa dni to się w grobie przewraca widząc to co wyprawiacie.

 68. jacy wszyscy so modrzy ciekawo czy tak wy przestrzegacie przepisów BHP w pracy i w domu a pozatym ten co robił te zdjecia i nagrywał ten filmik to powienien miec założoną sprawe o publikowaniue zdjęc oraz filmów bez zgody tych którzy tam występują wstydziłby sie :(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here