GDDKiA ogłosi przetarg na długo oczekiwany chodnik w Jadachach

22
Fot. ilustracyjne

Jak informuje radny Tomasz Wolan, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w lutym ogłosi przetarg na wykonanie chodnika wzdłuż krajowej dziewiątki w miejscowości Jadachy.

Na ten chodnik mieszkańcy wioski czekają od wielu lat. Dzięki wsparciu parlamentarzystów z naszego okręgu Zbigniewa Chmielowca i Marcina Warchoła, oraz wizyty jaką osobiście w siedziebie GDDKiA złożył radny Tomasz Wolan, zapadła decyzja o wykonaniu chodnika od cmentarza do zjazdu na Górkę. Inwestycja w 100% zostanie wykonana ze środków zewnętrznych czyli z budżetu państwa. – Czekamy na ogłoszenie o przetargu i liczymy, że zgłosi się wykonawca, który podejmie się tego zadania. Jeśli tak się stanie, wówczas prace budowlane będą mogły ruszyć w środku kwietnia, na co wszyscy bardzo liczymy – mówi radny Tomasz Wolan. – Dziękuję GDDKiA za te decyzję, jak również naszym parlamentarzystom za wsparcie naszej sprawy – dodaje.

22 KOMENTARZE

  1. no wreszcie ! Natłok ludzi chadzających tym odcinkiem jest tak wielki, ze tylko cudem chyba nie doszło jeszcze do tragedii wypadku na tej drodze.

  2. Tyle się ludzie proszą o chodnik w os. Dęba od ul. Słonecznej przynajmniej do Kościoła po prawej stronie DK-9.
    A gmina głucha,Jest Tarnowska Wola, są Jadachy a nasze Kopcie bezradne.

    • mozna połaczyc z chodnikiem jak przejcie przez 9 ,przydało by sie przejcie przez 9 miedzy przejsciem od lekarzy do przejscia koło szkoły.

  3. ciekawo po co ten chodnik szkoda kasy ludzie działek nie odadza nie odam a te pisiory co sa radnymi niech odejda nic nie robi,a dla swoich miejscowoście

  4. koniec marca i gdzie ten przetarg panie Wolan – wolno to Panu idzie, może Warchoła trzeba wysłać + żelu trochu chyba więcej zużyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here