Gmina sprzedaje atrakcyjną działkę przy „krajówce” pod handel i usługi

19

Trwa procedura przetargowa na zbycie atrakcyjnej działki położonej przy krajowej dziewiątce w sąsiedztwie karczmy „Jorgula”. Wpływy ze sprzedaży działki zasilą nowodębski budżet, dzięki czemu więcej środków będzie można przeznaczyć na inwestycje. 

Nieruchomość  o numerze ewidencyjnym 207/6 i powierzchni ponad 62 arów przeznaczona jest pod działalność usługowo-handlowo-gastronomiczną. Położenie działki tuż przy ruchliwej drodze krajowej nr 9 daje potencjalnym inwestorom szansę na rozwój dochodowego biznesu. To właśnie wzdłuż tej drogi zlokalizowane są przynoszące zyski hotele, restauracje i sklepy. Wprawdzie cena wywoławcza działki dla przeciętnego zjadacza chleba wydaję się duża, bo wynosi wynosi  1 000 000 zł + 23% podatku VAT,to jednak burmistrz Nowej Dęby jest dobrej myśli i ma nadzieję, że uda się powtórzyć sukces ze sprzedaży działki na Os. Północ, tuż obok Unimetu. Jej ostateczna cena sięgnęła wówczas ponad 2 miliony złotych.

Przetarg odbędzie się 23 stycznia 2020 roku  o godz. 900 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, ul. Rzeszowska 3, I piętro, pok. nr 104. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu w kwocie 150 000 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). Wadium należy wpłacić na konto Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba nr 88 1240 2744 1111 0010 7170 2040 Bank PEKAO S.A. w terminie do dnia 17 stycznia 2020 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ogłoszenie o przetargu ukazało się w mediach o zasięgu ogólnopolskim.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu można uzyskać w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Nowa Dęba: >>> Kliknij tutaj <<<

19 KOMENTARZE

 1. Nowa Dęba musi brać przykład z Kolbuszowej, początkiem Grudnia otwiera się Park Handlowy Kolbuszowa tj.HEBE, 3 W Kolbuszowej Biedronka w wersji premium, Neonet, KiK ostatnio powstał Lidl, wybudowała się Galeria Nad Nilem z prawie 40 stoma sklepami w tym CCC Media Expert itp. powstaje wiele sklepów wiele nowych marek, małe miasto ale prężnie pnie w górę, nowe zakłady pracy, Powstaje Kolej Podmiejska, nowoczesny dworzec PKP/PKS itp. rozwój widać a to wszystko dzięki między innymi władzom Kolbuszowej którzy wydają zgody na budowę wielkopowierzchniowych sklepów których w Kolbuszowej w ostatnim czasie powierzchnie Handlowe przekroczyły prawie 30 tyś m2. wszystko zależy od władz, porównanie pod względem Handlu, sklepów Nowa Dęba jest daleko w tyle za Kolbuszową.

  • A na ul. 1-go maja witryny świecą pustkami – wysokie czynsze za wynajem likwidują drobny-prywatny handel i usługi – o straszydle fontannie nie wspomnę (to aluzja do Pana Redaktora Ostapko)! a co do przetargu to ciekawe czy jest tam pozwolenie na zjazd z drogi krajowej – bo do Jorguli dojazd jest od drogi wewnętrznej!?

 2. ona nie jest taka atrakcyjna, bo jest oddalona ok.500 mtr od centrum miasta, jak ma być Lidl to już lepiej wyciąć las koło Stokrotki..

 3. Nie powołujcie się na Kolbuszowę , bo tam rada miejska nie jest powiązana układami. U nas pewnym ludziom w radzie jest nie na rękę przyciąganie inwestorów typu Lidl ,Kofland, Pepko i wiele innych, bo to zagrażałoby interesom władnych którzy zasiadają w radzie miasta i prowadzą własny biznes w Nowej Dębie.

 4. Skoro witryny pod starą fontanną świecą pustkami czas o tym pomyśleć. Niech Społem lub inni inwestorzy ruszą głową to przecież fajne miejsce pod małe bistro. Jest miejsce na parasole i ogródek przy fontannie. Połączyć kilka sklepów i będzie fajna miejscówka na dziecięce urodzinki itp. Kawiarnia lux

  • Do szerszy obraz tak masz racje może zamiast proponować weż byka za rogi i utwórz kawiarenke,ja na pewno przyjdę

  • #Szerszy obraz
   W takim zacienionym miejscu chcesz ogródek z parasolami? Przecież tam zawsze jest cień. I jeszcze do tego ta paskudna fontanna przy parkingu. Śmieję się aż zajadów dostałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here