Gmina wprowadza oszczędności z powodu koronawirusa. Latarnie będą świecić krócej

23

Będą kolejne ograniczenia wydatków bieżących z budżetu gminy, po analizie wpływów do budżetu po 15 kwietnia oraz planowanych zwolnieniach podatkowych dla przedsiębiorców. Budżet zapewne nie będzie mógł być zrealizowany tak, jak został uchwalony.

Należeć będzie do nich ograniczenie godzin świecenia oświetlenia ulicznego na terenie miasta do godz. 23:59 (na terenie sołectw tradycyjnie już oświetlenie jest wyłączane o 23:30). Już o północy wyłączane jest oświetlenie nad Zalewem i Planty, sukcesywnie będzie wyłączane oświetlenie wewnątrzblokowe. W tej chwili wyłączenia realizowane są na majątku oświetleniowym gminy. Chcemy również wyłączyć część oświetlenia ulicznego, będącego własnością PGE. To jednak wymaga przekonfigurowania systemu i jeśli takie możliwości będą, to część tego oświetlenia również zostanie wyłączana o północy. Oczywiście nie będziemy wyłączać oświetlenia całego miasta, będzie się ono świecić wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych przebiegających przez Nową Dębę, a także komunikujących miasto ze strefą ekonomiczną i w strefie, ulic głównych. Przez to też nie da się wyłączyć niektórych ulic, które obwodami są połączone z tymi ważniejszymi. O szczegółach będziemy informować mieszkańców w kolejnych komunikatach. – Liczę na wyrozumiałość mieszkańców i przepraszam za niedogodności, ale taki mamy czas i musimy podejmować decyzje niepopularne. Poza tym, to życie społeczne po północy praktycznie obecnie nie istnieje, więc nie powinno to mieszkańcom przeszkadzać – puentuje to stanowisko burmistrz Wiesław OrdonA dzięki temu będziemy mogli podjąć kroki zmierzające do wsparcia naszych przedsiębiorców, aby w przyszłości liczyć na podatki od nich, na miejsca pracy, na wspieranie instytucji gminnych – dodaje burmistrz.

UMiG

23 KOMENTARZE

 1. Przychodnie w Szpitalu wylaczone, na ul Jana Pawla przychodnia zamknieta, Urzad zamkniety,Komisariat nie dziala w sklepach totalny balagan a teraz Wojt chce wylaczyc oswietlenie i mydli nam oczy jaki to on zapobiegliwy w oszczedzaniu

  • Żebyś się nie posral, bo latarnie wyłączyli jak na mieście jest teraz w nocy 2 osoby ale musi być bo nie zaśniesz? W sklepach bijesz się o bułki,nie ma nic na półkach, kolejki jak za prl jest naprawdę powód do marudzenia. Zrób protesty bo wyłączyli latarnie a przecież wszyscy wiemy jak ważne jest oswietlenie od północy do świtu w kwietniu podczas epidemii.

  • Aż się zupą ze śmiechu oblałem – wyborca – trafiłeś w sedno. Jednym jedynym komentarzem podsumowując cytatem wypowiedzianym przez tego przydupasa prezesa :)

 2. Jak widać w wytykaniu błędów i maruderstwie każdy mądry ale jak przyjdzie do radzenia sobie z prawdziwymi problemami problemami to rada zaczyna sie wykładać. Niezły folwark sie robi, ciemno po zmroku jak na wsi.

 3. Po kiego grzyba była ta wieloletnia walka o oświetlenie między blokami..
  Jeszce trochę i dróg nie będą remontowac bo i tak nikt nie będzie miał na paliwo.
  A nieliczni będą kupować samochody żeby sobie telefon naładować..
  I tak doszliśmy do znakomitych i jedynie karwa słusznych efektów kwarantanny..

 4. Komisariat nie działa?
  Od 19.04.2020 roku policjanci pełnią służbę tak jak przed pandemią, z tym, że w czasie czynność stosują środki ochrony indywidualnej.

  Pozdrawiam

 5. W całej gminie niech wyłączy, a nie tylko w Nowej Dębie!!!! Zacznie od Tarnowskiej ludzie tam nie chodzą od 23 do rana bo nima gdzie wyłączy im światło alfredowka chmielów rozalin wszystkie boczne niech spróbuje. To go na taczkach wywiozą ale tu ciemnogród kłaniać się mu będzie. Ehhh

 6. Czynsze w górę, woda w górę, wszystko w górę i pomimo tego trzeba robić oszczędności? W takim razie na co idzie ta kasa? Wakacje na Hawajach czy na zagraniczne konta czy inną lewiznę?

 7. To jest jakiś absurd, żeby wyłączać oświetlenie w przejściach między blokami, co to za urząd, który nie ma paru tysięcy na rachunki za prąd. Teraz te nieprzemyślane „inwestycje” wychodzą urzędowi miasta bokiem.
  Wiele miast w Polsce życzyłoby sobie mieć takie ładne drzewa w centrum, które w N.Dębie po prostu wycięto. Pewnie sporo kosztów generuje też spora administracja urzędu.

  • tutaj niedawno czynsz i woda poszly w gore, a i tak jak widac potrzeba oszczednosci…lada dzien pewnie kolejne podwyzki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here