Informacja o XIV sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie xvideo

14

Przewodniczący Rady Miejskiej zawiadamia, że XIV sesja Rady Miejskiej w Nowej Dębie odbędzie się 10 września 2019 r. o godz. 16:00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Przedmiotem obrad będzie przyjęcie jednej uchwały dotyczącej upoważnienia  Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba do zaciągnięcia zobowiązania do kwoty 1.600.000,-zł  wykraczającego poza rok budżetowy 2019, związanego z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 109965R zlokalizowanej na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Wisłosan – podstrefa Nowa Dęba”, w tym w 2020 roku do kwoty 1.600.000,-zł. Źródłem, z którego zobowiązanie zostanie pokryte, będą dochody własne gminy z tytułu podatku od nieruchomości oraz środki z dotacji budżetu państwa (Budżet Wojewody Podkarpackiego). Gmina uzyskała z budżetu Wojewody Podkarpackiego dofinansowanie w kwocie 938.456,83 zł, na realizację zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa drogi gminnej nr 109965R zlokalizowanej na
terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Wisłosan – podstrefa Nowa Dęba”. Zadanie będzie realizowane w latach 2019 – 2020. W związku z tym, aby ogłosić przetarg i podpisać umowę z wykonawcą niezbędne jest upoważnienie Rady Miejskiej.

14 KOMENTARZE

 1. Czy Pan Paweł obnaży niekompetencję wójta jak to miało miejsce na ostatniej sesji? Czy radny Marian Tomczyk już wie kto ustala cenę do przetargu?

  • Jeśli rada przegłosuje zaciągniecie kredytu to będziemy mieli dowód jakimi wartościami i zasadami kierują sie radni PiS

 2. Kiedy zostanie poruszona sprawa sprzętu PGKiM który niedawno został zakupiony ( za nasze pieniądze) i juz nie działa. kolbuszowa zamiata.

  • Pamiętam jak kiedyś powiedziałam wójtowi że w Dębie się mało zarabia. Odpowiedział, że zarobki w Dębie są bardzo dobre jak na taką małą gminę. No to ja uważam, że jego zarobki też są idelane jak na takiej wielkości gminę. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

 3. Bardzo dobrze, nawet lepiej jak dobrze popieram radnych lekcja pokory dla burmistrza przez płacę odrobiona. A jak jeszcze nosem rzuca z prawa i lewa to mu przedłużyć do końca kadencji. Niech nie robi z siebie biedaka większość z nas o takich pieniądzach może tylko pomarzyć. Niech się stara dla nas bo zapomniał że to dzięki nam mieszkańcom tam właśnie wylądował i to z tej wdzięczności trzyma nierozgarniętych dyrektoreczków którzy raczej szkodzą niż na czymś się znają

  • Jak to mawia jeden wielki ; Jak na warunki nowodębskie to jaśnie nam panujący wójt zarabia bardzo dobre pieniądze, więc nie widzę powodów do podnoszenia jemu pensji !

 4. Wiele osób ma do mnie pretensje, że nienawistnie milczę, że poprzez kamery i mikrofony nie dzielę się swoją mądrością. Wielu chciałoby usłyszeć me nauki. Ale jak mawia poeta, potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć. Bo to co wielkie i piękne w życiu dokonuje się w ciszy i milczeniu niczym spożywanie kefiru z bułką przed dojściem do kasy czy całus na znak pokoju. I mnie trochę zeszło zanim zrozumiałem, że czasem lepiej milczeć i udawać mądrego niż raz się odezwać i rozwiać w ten sposób wszelkie wątpliwości. Wczoraj kolejny raz mnie poniosło. Było spotkanie osiedlowe na którym nagromadzona we Mnie od dłuższego czasu energia eksplodowała niczym wulkan. Nie mogłem dłużej dusić w sobie pokładów wiedzy i przemyśleń jakie się we Mnie kotłują. Myślałem, że dam radę, że pokaże młodzieżowej radzie miasta gdzie raki zimują. Niestety skończyło się jak zawsze. Odpaliłem się jak chłopak na pierwszej randce z dziewczyną. Miało być ostro i długo, a właściwie zanim zacząłem to już skończyłem. Reszta to było już tylko mimowolne sapanie pod nosem wynikające z impotencji umysłowej wynikającej z nagłego ulotnienia się wszystkiego co magazynowałem w swym wydawałoby się nieskończonym umyśle. Ciśnienia nie wolno w sobie trzymać. Trzeba częściej spuszczać z krzyża to co człowiekowi leży na sercu. I tego sobie oraz państwu życzę.

 5. podsumowując imprezę z okazji 80 lat dezametu
  w środku miasta impreza za pozwoleniem wójta zakrapiana alkoholem przy sok przy szkole – nikomu to nie przeszkadza nikogo to nie drażni jest cudownie jest wspaniale – HIPOKRYZJA
  władzo wójcie HIPOKRYTO i wy radni HIPOKRYCI brak słów !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here