Informacja o XXX sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie

15

Informuję mieszkańców, że 28 grudnia 2020 r. o godz. 16.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w sesji uczestniczyć będą wyłącznie radni oraz pracownicy UMiG.

Obrady nie będą transmitowane on line, a przebieg sesji będzie nagrywany (audio), a następnie udostępniony zostanie na stronie internetowej gminy.

Porządek obrad dostępny jest w linku poniżej;

http://api.esesja.pl/posiedzenie8/113604link otwiera się w nowym oknie

 

Przewodniczący Rady

Damian Diektiarenko

15 KOMENTARZE

  • A cóż to Oni Inni . Podaj przykład cóż tak Cudownego się zmieniło bo jakoś nie zauważyłem Dzieki Tym Wybrańcą Gminy . No im Na pewno się zmieniło Uciekają do Sąsiedniej Gminy

  • 1. Sprzedana działka obok Jorguli za ponad milion złotych gdzie powstanie pewnie Lidl.
   2. Zburzony pusty budynek szkółki w Dębie wsi który generował tylko straty.
   3. Schody i podjazd pod domem kultury. Przez 6 lat sie nie dało.
   4. Budowa bloku po starej kotłowni. Straszyło przez 10 lat i tez nic się nie dało.
   5. Brak straży miejskiej. Koszt pół miliona. Ich brak niezauważalny.
   6. Strefa praktycznie cała z nowym asfaltem oświetleniem i parkingami w dwa lata.
   7. Mnóstwo nowych chodników, nawierzchni i nowego oświetlenia.
   8. Plac targowy w dużej części wyremontowany.
   9. Kościuszki pod zakładami wszystkie 3 bloki wyremontowane lub w trakcie remontu.
   10. W dwa lata ukończone i oddane do użytku osiedle Leśna z 3 blokami.
   11. Nowa droga od wieży ciśnień do krajówki.

   W kolejnych latach:
   Galeria obok unimetu, lidl, kolejna biedronka, galeria obok policji, restauracja nad zalewem, nowe bloki na osiedlu północ, nowe inwestycje na strefie, sprzedaż kolejnych działek pod firmy ( zalew, stadion, rozalin, niżańska)
   Budowa drugiego wyjazdu z zakładów ( aleja metalowca), inwestycje związane z poligonem i wiele innych.

   Wymieniłem tylko kilka z samego miasta a równie dużo dzieje się na wioskach. Jeśli dla ciebie to jest „nic” to jesteś albo głupi, twój komentarz to prowokacja albo jesteś kompletnie nieświadomy co się w Dębie dzieje.

   Przyjdzie niedługo czas, że będziecie chwalili swoje miasto.

  • Już przyszedł czas że Ordon chwali się w mediach tym co wypracowała rada miasta i bezczelnie przypisuje sobie mimo że że swoimi przydupasami robił pod górkę

  • Spoko a gdzie Młodzi mają pracować za godne pieniądze gdzie Firmy na Strefie . Sprzedać każdy może w Kolbie zostało pod wynajem Lidl . Za ziemię nowi właściciele zapłacą sklepy będą Super a Ludzie w pampersach po 12 godzin będą Tyrać Rewelacja . Takie zarobki a u Pana G .

 1. Nie rozumiem dlaczego obrady „szanownej rady” nie są transmitowane online? W dobie pandemii gdzie mieszkaniec nie może przyjść na radę to jedyne źródło rzetelnej i wiarygodnej informacji. Dlaczego właściciel strony, który relacjonował wcześniejsze rady nie robi tego nadal?

  • Bo wójt kupił za kilkadziesiąt tysięcy system którego nie da się przenieść do domu chłopa? Za każdą transmisje trzeba wynająć telewizję i jej zapłacic. Pewnie wielu ludzi wójt do takiej rozrzutności przyzwyczaił ale nie każdy się na takie coś godzi. Nagrania są w necie jakby ktoś chciał odsłuchać. Nie na żywo ale są.

 2. Miszczunio Obserwacji
  Tylko kopiuj wklej tak …. Jak na Strefie słupki wyglądają obok kotłowni na parkingu ……obok Eko śmierdziela asfalt wylany później coś zapomnieli i znów wycięli progi są . Bloki budowane nie za miasta kasę tylko Prywatny inwestor więc co ma Rada do tego ….tylko to że Ustalają w Hotelu . Jak chodniki rewelacja przejdź się z dzieckiem wózkiem wzdłuż Kościuszki obok sali gimnastycznej dywanik wylany zobacz jaki próg zostawili takie dziadostwo jest Prawie wszędzie zrobione.

 3. Do niszczunia
  1.Pozbywanie się majątku to żaden sukces a o co do ceny żaden z radnych nie miał nic do powiedzenia i przetargu też oni nie organizowali.
  2.Zburzony budynek w Dębie wsi.
  Który radny przyłożył do tego palec?Czy nad zalewem też żeście rozwalali?
  3.Chciałbym wiedzieć w jaki konkretny sposób któryś radny coś w tym temacie załatwił(przetarg,projekt,oto)
  4.Budowa bloku na terenie starej kotłowni.Czy mało się nawarczeliście na temat przeniesienia garaży z tego terenu.Po drugie to inwestycja prywatną.I jeszcze jedno,miał tam stanąć blok z innych inwestycji tylko czy stać by było kogoś tu zarabiającego na kilkanaście set zł.opłat /m-c? Obradowaliście na ten temat na radzie i to za waszym błogosłaeństwem inwestycja została zaniechana Macie takie ,,wspanałe” kontakty z ministrami to poruszacie te tematy dlaczego jeszcze nie ma żadnych mieszkań z tego programu ani w Dębie, ani w Tarnobrzegu ,ani w Mielcu ani w Stalowej Woli itd.
  5.Brak straży miejskiej zaliczył bym jako wasz sukces pod warunkiem że przyczynilibyście się do prawidłowej działalności posterunku policji jak miało to być
  6.Nowe asfalty na strefie ,czy to wykonała też rada miejska, dlaczego radny z osiedla północ nie przypilnował aby drogi na tym osiedlu wyremontować bo o remont drogi nad Bystrzyckim zabiegał kto inny.
  7.Nowe chodniki powstawały przy okazji remontu dróg, których inwestorem przeważnie był powiat..
  8.Chcę wiedzieć w jaki sposób pomogli nasi miszczunie w remontach placów, targowego i obok szpitali.
  9.Trzy bloczki na leśnej to nie osiedle a prywatny interes.
  Na temat przyszłości napiszę innym razem .

 4. po odsłuchaniu transmisji audio jestem zawiedziony postawa Radnych z osiedla Poręby Dębskie…. nie zapytali słowem o plany obwodnicy i uwolnienie działek pod budowę. Mieszkańcy są ciekawi co z ich działkami i kiedy będą jakiekolwiek informacje na ten temat. Pewnie jak zwykle na wniesienie wniosków i uwag będzie za późno. Radny zwraca uwagę na sytuacje w Cyganach i braki numerów na domach bo to dotyczy także jego pracy, ale reprezentuje tez mieszkańców PORĄB. Dużo uwag mają co niektórzy do Radnych z Chmielowa, Cygan czy Alfredówki, ale oni przynajmniej umieją zadbać o swój region, podobnie Radny z Kościuszki, a o POrębach cisza…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here